gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wens van terminaal zieke Peter Aalders komt uit met laatste optreden

c0fbe5054f13325a19663ca42e075975.jpg

Voor de allerlaatste keer konden mensen de Doetinchemse zanger Peter Aalders zaterdag op de planken bewonderen tijdens een emotioneel afscheidsconcert op het DRU Industriepark in Ulft. Muzikale vrienden organiseerden het concert voor Peter omdat hij terminaal ziek is, wat zorgde voor de nodige tranen bij aanwezigen.

Charlotte van de Kant |
“Ik had gehoopt dat ik dit concert niet had hoeven doen, vanwege de reden waarom”, geeft initiatiefnemer en vriend Fred de Vooght aan. “Ik ken Peter al ruim zestig jaar. We hebben samen in diverse bands gespeeld en dingen meegemaakt in die jaren. Dit doet veel met mij.” Günter Giesen, ook initiatiefnemer en muzikale vriend van Peter, geeft aan dat er al ideeën waren om nog iets op te nemen. “In de eerste week toen Peter hoorde dat hij zo ziek was, hebben we gezegd dat het mooi zou zijn om nog een opname te maken in de studio of thuis. En toen heb ik heel voorzichtig gevraagd: 'Stel je voor we zouden een concert doen, zou je dat kunnen en willen? En zo is het gaan rollen.” De opbrengst van het concert wordt gedoneerd aan het Inloophuis Oude IJssel in Doetinchem.

Binnen mum van tijd was het concert uitverkocht. “Dat vind ik geweldig”, vertelt De Vooght. “Dat is een lichtpunt voor Peter. Dat is ook heel fijn, dat hij ziet dat hij toch een behoorlijke bekendheid heeft in deze regio.” Bijna twintig bevriende muzikanten traden zaterdag voor Peter op. Tijdens het concert heeft hij zelf ook nog een aantal nummers op het podium kunnen zingen. “Allereerst zullen we een aantal nummers zonder Peter spelen”, vertelt De Vooght. “Hij zal daarna het podium opkomen en dan gaan wij met Peter nog een nummer of tien zingen, proberen althans.”

Roots 66
Peter staat al meer dan vijftig jaar op het podium met verschillende bandjes, zoals de Blues Factor en Roots 66. Ook voor de bandleden van Roots, waarmee Peter zaterdag een aantal nummers zong, is het de laatste keer dat ze samen optreden. Een moeilijk maar ook bijzonder moment. “Wat ik mooi vind vandaag, is het zonnetje buiten. Een van de mooiste herfstdagen van deze maand, dat moest zo zijn”, aldus Giesen. “En dat we met al die vrienden samen afscheid kunnen nemen en met alle mensen in de zaal. Hoe mooi kan het zijn.”

Foto: REGIO8

Lees ook

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.

GalaLochem1000.jpg

Skelters, crossmotoren en zelfs een boot: leerlingen Staring College Lochem in stijl naar gala

Middelbare scholieren kijken er hun hele schoolperiode naar uit; het eindexamengala. Ook bij het Staring College in Lochem is er een onderlinge competitie, wie komt er in het meest bijzondere voertuig naar het gala? Voor de tijd is er al het een en ander uitgelekt.