gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wens van terminaal zieke Peter Aalders komt uit met laatste optreden

c0fbe5054f13325a19663ca42e075975.jpg

Voor de allerlaatste keer konden mensen de Doetinchemse zanger Peter Aalders zaterdag op de planken bewonderen tijdens een emotioneel afscheidsconcert op het DRU Industriepark in Ulft. Muzikale vrienden organiseerden het concert voor Peter omdat hij terminaal ziek is, wat zorgde voor de nodige tranen bij aanwezigen.

Charlotte van de Kant |
“Ik had gehoopt dat ik dit concert niet had hoeven doen, vanwege de reden waarom”, geeft initiatiefnemer en vriend Fred de Vooght aan. “Ik ken Peter al ruim zestig jaar. We hebben samen in diverse bands gespeeld en dingen meegemaakt in die jaren. Dit doet veel met mij.” Günter Giesen, ook initiatiefnemer en muzikale vriend van Peter, geeft aan dat er al ideeën waren om nog iets op te nemen. “In de eerste week toen Peter hoorde dat hij zo ziek was, hebben we gezegd dat het mooi zou zijn om nog een opname te maken in de studio of thuis. En toen heb ik heel voorzichtig gevraagd: 'Stel je voor we zouden een concert doen, zou je dat kunnen en willen? En zo is het gaan rollen.” De opbrengst van het concert wordt gedoneerd aan het Inloophuis Oude IJssel in Doetinchem.

Binnen mum van tijd was het concert uitverkocht. “Dat vind ik geweldig”, vertelt De Vooght. “Dat is een lichtpunt voor Peter. Dat is ook heel fijn, dat hij ziet dat hij toch een behoorlijke bekendheid heeft in deze regio.” Bijna twintig bevriende muzikanten traden zaterdag voor Peter op. Tijdens het concert heeft hij zelf ook nog een aantal nummers op het podium kunnen zingen. “Allereerst zullen we een aantal nummers zonder Peter spelen”, vertelt De Vooght. “Hij zal daarna het podium opkomen en dan gaan wij met Peter nog een nummer of tien zingen, proberen althans.”

Roots 66
Peter staat al meer dan vijftig jaar op het podium met verschillende bandjes, zoals de Blues Factor en Roots 66. Ook voor de bandleden van Roots, waarmee Peter zaterdag een aantal nummers zong, is het de laatste keer dat ze samen optreden. Een moeilijk maar ook bijzonder moment. “Wat ik mooi vind vandaag, is het zonnetje buiten. Een van de mooiste herfstdagen van deze maand, dat moest zo zijn”, aldus Giesen. “En dat we met al die vrienden samen afscheid kunnen nemen en met alle mensen in de zaal. Hoe mooi kan het zijn.”

Foto: REGIO8

Lees ook

1AprilOverzicht.jpg

1 april in de Achterhoek: dit waren de beste grappen

Dat bedrijven en organisaties niet vies zijn van een 1 aprilgrap, bleek ook dit jaar weer in de Achterhoek. Van een neppe Videolandserie tot een ‘luiaardachtbaan’ en opvallend veel AI-grappen: creativiteit was er volop.

Vulcanus40.jpg

IJzergieterij Vulcanus in Doetinchem dicht: 'We moeten 132 jaar aan zooi opruimen'

Het hing al even in de lucht, maar nu is het definitief: ijzergieterij Vulcanus in Langerak stopt. De 132 jaar oude fabriek sluit haar deuren, en daarmee komt er ook een einde aan een eeuwenlange industrie in de gemeente Doetinchem.

School100jaar0.jpg

Eeuwfeest voor basisschool Pius X in Varsselder: 'We bloeien'

Feest op basisschool Pius X in Varsselder. De school bestaat op 1 april precies honderd jaar en dat wordt in het dorp groots gevierd. Met een volle themaweek, activiteiten voor jong en oud en hulp van verenigingen is het volgens de organisatie vooral een feest van én voor het hele dorp.

lintjes raad 22-26.jpg

Twaalf raadsleden nemen afscheid in Bronckhorst, drie ontvangen koninklijke onderscheiding

Twaalf raadsleden van de gemeente Bronckhorst hebben dinsdagavond afscheid genomen van de Bronckhorster politiek. Drie van hen zijn opgenomen als Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Patrick van Domburg reikte op 31 maart de koninklijke onderscheidingen in de raadszaal in Hengelo uit.

WASMACHINE20.jpg

Eén jaar vernieuwde wasservice Montferland: een voldoende maar de nodige problemen

De veelbesproken Montferlandse wasservice draait inmiddels een jaar bij lokale partner Mabeon in Doetinchem. Eerder draaide Zorgplus uit Harderwijk de dienst. Dit zorgde de laatste jaren voor veel kritiek van inwoners en raadsleden. Hoewel de gebruikers de nieuwe wasservice na één jaar ‘een dikke 7’ geven, vallen er nog een aantal zaken op.

PrikkelarmZwemmen0.png

Achterhoek zet in op prikkelarm sporten met Aqua Silent: ‘Vaak geeft muziek te veel prikkels’

Prikkelarm bewegen staat deze week centraal in de Achterhoek. Op verschillende plekken wordt in de campagneweek van Achterhoek in Beweging bewustzijn gecreëerd voor sporters die moeite hebben met fel licht, geluid en drukte. Bij zwembad De Beemd in Lochem staat sinds kort Aqua Silent op het programma.