Ulft, Nederland
Terug

Weinig te zien van controle eindexamengala

61df4fba55f030574e0b6d0f214a2fd9.jpg

Tijdens het eindexamengala van het Gerrit Komrij College in Winterswijk was dinsdagmiddag weinig te merken van aangekondigde controles van voertuigen door de politie. Door handhavers van de gemeente werd wel een 'oogje in het zeil gehouden' en gekeken of de stoet veilig door het centrum van Winterswijk kon rijden.

Redactie REGIO8 |

"Tot nu toe heeft iedereen zich keurig aan de regels gehouden', zegt rector Sjef Lommen. "Er zijn geen voertuigen uit de stoet gehaald, dus de veiligheidsmaatregelen en de oproep die is gedaan heeft goed gewerkt." Volgens Lommen willen veel scholieren het krijgen van een boete niet riskeren voor het moment en de aankomst op een volle markt met veel publiek. Ook de leerlingen zelf merken weinig van de aangekondigde controles. "Je merkt ook niet dat mensen de grenzen aan het opzoeken zijn', zegt een leerling. 'Ik heb nog geen voertuigen gezien die echt niet mogen, dus volgens mij gaat het vrij goed." 

Toch vindt het aanwezige publiek op de Markt in Winterswijk het toch jammer dat ze dit jaar wat spektakel moeten missen. "Mijn zoon rijdt nu met een Porsche mee, maar in het verleden zag je toch meer bijzondere voertuigen", zegt een moeder van één van de scholieren. "Het zijn mooie auto's allemaal, maar ik vind het leuker als iedereen zijn eigen idee er bij heeft. Tegenwoordig zijn ze zo bang dat er iets gebeurd." De politie laat in een reactie weten dat de aankondiging die door de school is gedaan zeker niet is bedoeld om extra streng te gaan controleren. "Onze insteek is dat jongeren van tevoren beter nadenken over de veiligheid. Daarom is er met de school ook een checklist gemaakt, om vooraf naar de veiligheid te kijken", aldus woordvoerder Simen Klok. 

Foto: REGIO8/Omroep Gelderland

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-06 at 22.34.42.jpeg

De Graafschap overtuigt met klinkende overwinning: Eggens grote man

De eerste overwinning van 2026 voor De Graafschap is een feit. Op een volle Vijverberg werd vrijdagavond overtuigend met 4-0 gewonnen van Jong Ajax. Matchwinner: nieuwkomer Nils Eggens.

MelissaPeperkoek0.jpg

Snowboardster Peperkamp uit Zelhem bijna klaar voor tweede Olympische Winterspelen

De Olympische Winterspelen barsten voor Nederland bijna los. De Achterhoekse troef in de Italiaanse sneeuw is Melissa Peperkamp. De snowboardster uit Zelhem verheugt zich op Big Air, maar vooral het onderdeel Slopestyle.

04 Politie0.png

Politie neemt zakken vol mogelijk gestolen spullen in beslag bij arbeidsmigranten in Ulft

De politie heeft donderdagavond meerdere plastic zakken vol met vermoedelijk gestolen spullen in beslag genomen uit een woning aan de Schoolstraat in Ulft. In de woning wonen arbeidsmigranten.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (3).jpeg

Primeur voor carnavalskrakergala: artiesten uit hele land vinden weg naar Ulft

Dat het Kachelhöltjes Carnavalskraker Trofee Gala van REGIO8 en Iseldonk al lang niet meer alleen voor de Achterhoek is, werd donderdagavond tijdens de vierde editie van het evenement duidelijk. Sommige deelnemers hebben zelfs ruim twee uur in de auto gezeten om erbij te kunnen zijn.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.

CEV21012026-4.jpg

Orion wint eerste halve finale: topduel tegen Fenerbahce bijna uitverkocht

De mannen van Orion Stars hebben donderdagavond in Groningen een flinke stap gezet om de landelijke bekerfinale te halen. De Achterhoekers wonnen met 1-3 van Lycurgus, de return spelen ze op carnavalszondag in eigen huis.