gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Weer tientallen haantjes gedumpt in Didam

b42f701055f9f10f0b96db49821be238.jpg

Voor de tweede dag op rij zijn tientallen haantjes gedumpt in Didam. De hanen lopen inmiddels los door het dorp, laat een woordvoerder van de dierenambulance weten.

Redactie REGIO8 |
De ongeveer 25 haantjes werden vermoedelijk in de nacht van woensdag op donderdag achtergelaten in een omheinde tuin aan de Koningsweg. Omdat er een gat in het hekwerk zat, konden ze echter weglopen. De Dierenambulance is ter plaatse gekomen, maar vangt de dieren voorlopig niet omdat er nog geen opvangplek is gevonden. "De gemeente is daarmee bezig, maar tot die tijd kunnen wij ze niet vangen, omdat we ze nergens heen kunnen brengen", meldt een medewerker, die aangeeft dat de hanen in de bosjes zitten nabij de kruising met de Pakopseweg. "Dus het zorgt niet voor gevaarlijke situaties."

Het is tweede nacht op rij dat er tientallen hanen zijn achtergelaten in het Liemerse dorp. De dieren die woensdag werden gevangen, zijn overgebracht naar Emmen, maar daar zou geen plek meer zijn. Evenals bij de eerdere dumping tasten de politie en de Dierenambulance ook nu in het duister over de reden van de dumping. "Dit zijn in ieder geval dezelfde hanen als bij de vorige dumping, dat zie je aan de kleur", meldt de medewerker, die alleen kan gissen naar de reden.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Bijen0.jpg

Imkeropleiding populair in Achterhoek: vrouwelijke interesse groeit

De populariteit van het bijenhouden groeit in de Achterhoek. Bij de Bijenstal van imkervereniging de Grensstreek in natuurgebied Engbergen merken ze dat er een groeiende interesse is om het imkervak te leren. Imker Arie Doornink ziet een bijzondere trend.

Duitsland Drukte.jpg

Vervanging viaducten op A3 bij Emmerich: opnieuw belemmeringen voor grensverkeer

Automobilisten die eind mei via de A3 verder Duitsland in willen, moeten opnieuw rekening houden met flinke vertraging. De Duitse Autobahn gaat van vrijdag 29 mei 20.00 uur tot maandag 1 juni 05.00 uur helemaal dicht tussen de grensovergang bij Beek en Emmerich-Ost.

mogezompsebrug.png

Al bijna een jaar dicht: Mogezompsebrug in Lochem blijft voorlopig afgesloten

De Mogezompsebrug in het buitengebied van Lochem blijft voorlopig nog dicht. De brug werd in juni vorig jaar door Rijkswaterstaat, de eigenaar van de brug, afgesloten voor al het verkeer vanwege ernstige schade.

AanrijdingBlur.jpg

Gewonde bij botsing tussen auto en busje in Ruurlo

Een personenauto en een busje zijn woensdagochtend in Ruurlo tegen elkaar gebotst. Bij het ongeluk is een gewonde gevallen.

TERBORGSEWEG DRONE0.jpg

Doetinchem en COA werken aan beheerplan na risicoanalyse opvanglocatie Terborgseweg

De komst van de tijdelijke opvanglocatie voor honderd asielzoekers aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem brengt volgens onderzoeksbureau Beke tientallen risico’s met zich mee. Voordat de opvang opent, moeten daarvoor maatregelen worden getroffen. De gemeente Doetinchem werkt daarom samen met het COA aan een beheerplan waarin die maatregelen worden uitgewerkt.

Foto Tim Mengerink Gerard Tebroke Memorialloop Aalten.jpg

Hardloophype niet helemaal te zien bij Achterhoekse atletiekclubs: 'Ledenaantal blijft heel stabiel'

Hardlopen lijkt populairder dan ooit. Hardloopevenementen in de Achterhoek stromen vol en bijna iedereen kent wel een familielid dat wil meedoen aan een (halve) marathon. In hoeverre is deze hype terug te zien bij atletiekverenigingen in de regio? Een rondje langs de banen.