gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Weer tientallen haantjes gedumpt in Didam

b42f701055f9f10f0b96db49821be238.jpg

Voor de tweede dag op rij zijn tientallen haantjes gedumpt in Didam. De hanen lopen inmiddels los door het dorp, laat een woordvoerder van de dierenambulance weten.

Redactie REGIO8 |
De ongeveer 25 haantjes werden vermoedelijk in de nacht van woensdag op donderdag achtergelaten in een omheinde tuin aan de Koningsweg. Omdat er een gat in het hekwerk zat, konden ze echter weglopen. De Dierenambulance is ter plaatse gekomen, maar vangt de dieren voorlopig niet omdat er nog geen opvangplek is gevonden. "De gemeente is daarmee bezig, maar tot die tijd kunnen wij ze niet vangen, omdat we ze nergens heen kunnen brengen", meldt een medewerker, die aangeeft dat de hanen in de bosjes zitten nabij de kruising met de Pakopseweg. "Dus het zorgt niet voor gevaarlijke situaties."

Het is tweede nacht op rij dat er tientallen hanen zijn achtergelaten in het Liemerse dorp. De dieren die woensdag werden gevangen, zijn overgebracht naar Emmen, maar daar zou geen plek meer zijn. Evenals bij de eerdere dumping tasten de politie en de Dierenambulance ook nu in het duister over de reden van de dumping. "Dit zijn in ieder geval dezelfde hanen als bij de vorige dumping, dat zie je aan de kleur", meldt de medewerker, die alleen kan gissen naar de reden.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

dorpsfeestWehl10.jpg

Seniorenmiddag blijft onmisbare traditie tijdens Dorpsfeest Wehl

Waar de feesttent zich later deze week vult met duizenden feestvierders die uit hun dak gaan op grote artiesten, stond donderdagmiddag tijdens het Dorpsfeest in Wehl volledig in het teken van de senioren. Met muziek en vele ontmoetingen met oude bekenden was de middag niet alleen gezellig, maar ook belangrijk.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

College van Bronckhorst zet stap naar bouw vijftien woningen in Zelhem

In het noordwesten van Zelhem kunnen waarschijnlijk vijftien nieuwe woningen gebouwd worden. De burgemeester en wethouders van de gemeente Bronckhorst vinden het een goed plan om te bouwen aan de rand van het dorp, waar dan landbouwgrond en bos zal worden opgeofferd.

Oranjetempel0.jpg

Politiek roert zich in verbod nachtwedstrijden Oranjetempel Silvolde

Dat de Oranjetempel in Silvolde tijdens nachtelijke WK-wedstrijden van het Nederlands elftal niet open mag houdt de gemoederen in Oude IJsselstreek bezig. Coalitiepartijen Lokaal Belang en PvdA-GroenLinks hebben schriftelijke vragen gesteld aan het college. Beide partijen vragen zich af waarom er niet naar een oplossing wordt gezocht zodat de Tempel toch open kan.

Grenscontrole3.jpg

EU wil dat Duitse grenscontroles stoppen

Duitsland moet stoppen met grenscontroles. Dat heeft Brussel bepaald. De Duitse controles zijn een doorn in het oog van Gelderse grensgemeentes.

Stuw0.jpg

Zeldzame rivierprik bereikt paaigronden nauwelijks door blokkades in Oude IJssel

Het gaat niet goed met de rivierprik in de Oude IJssel, blijkt uit onderzoek binnen het project Swimway Oude IJssel. De miljoenen jaren oude vis heeft het moeilijk, omdat hij zijn paaigronden in Duitsland niet goed kan bereiken. Willem Romeijn van Sportvisserij Nederland geeft uitleg over het onderzoek en de oorzaken daarvan.

GraafschapO21 training.png

Geen promotie voor De Graafschap O21: seizoen ten einde

De Graafschap O21 kan niet meer promoveren. Het beloftenteam uit Doetinchem ging tegen FC Groningen O21 woensdagavond onderuit met 3-1. Daardoor ontbreekt ook de landstitel voor de superboeren.