gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Weer tientallen haantjes gedumpt in Didam

b42f701055f9f10f0b96db49821be238

Voor de tweede dag op rij zijn tientallen haantjes gedumpt in Didam. De hanen lopen inmiddels los door het dorp, laat een woordvoerder van de dierenambulance weten.

Redactie REGIO8 |
De ongeveer 25 haantjes werden vermoedelijk in de nacht van woensdag op donderdag achtergelaten in een omheinde tuin aan de Koningsweg. Omdat er een gat in het hekwerk zat, konden ze echter weglopen. De Dierenambulance is ter plaatse gekomen, maar vangt de dieren voorlopig niet omdat er nog geen opvangplek is gevonden. "De gemeente is daarmee bezig, maar tot die tijd kunnen wij ze niet vangen, omdat we ze nergens heen kunnen brengen", meldt een medewerker, die aangeeft dat de hanen in de bosjes zitten nabij de kruising met de Pakopseweg. "Dus het zorgt niet voor gevaarlijke situaties."

Het is tweede nacht op rij dat er tientallen hanen zijn achtergelaten in het Liemerse dorp. De dieren die woensdag werden gevangen, zijn overgebracht naar Emmen, maar daar zou geen plek meer zijn. Evenals bij de eerdere dumping tasten de politie en de Dierenambulance ook nu in het duister over de reden van de dumping. "Dit zijn in ieder geval dezelfde hanen als bij de vorige dumping, dat zie je aan de kleur", meldt de medewerker, die alleen kan gissen naar de reden.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees meer over:

|

Lees ook

Gemeentehuis

Na kinderburgemeester krijgt Montferland mogelijk een kinderraad

Volgens goed gebruik in Montferland dient de kinderburgemeester elk jaar een motie in. Eerdere kinderburgemeesters zorgden bijvoorbeeld al voor gratis schoolfruit en een heksenwandelroute. Kinderburgemeester Laut van den Bosch gaat vol voor de democratie, in zijn motie roept hij op om te onderzoeken of er een kinderraad in Montferland kan komen. Dit werd door een grote meerderheid van de raad omarmt.

Beertje0

Bijna tweehonderd potentiële pleegouders melden zich na berenactie Montferland

Een actie van de gemeente Montferland waar gigantische knuffelberen op plekken in de gemeente staan is volgens wethouder Ingrid Wolsing een groot succes. Door middel van de beren en een informatiezuil hoopt de gemeente potentiële pleegouders te enthousiasmeren, en dat is gelukt. In de eerste week hebben 188 inwoners zich gemeld voor aanvullende informatie.

WhatsApp Image 2026-11-06 at 10.36.28

Laatste raadsvergadering Boumans eindigt met feesthoedjes en muzikaal afscheid

Feesthoedjes, een speciaal afscheidslied en een bijzondere motie. Burgemeester Mark Boumans werd donderdagavond tijdens zijn allerlaatste raadsvergadering in Doetinchem op ludieke wijze in het zonnetje gezet. Na een avond vol politieke discussies over de begroting voor 2027, verraste de gemeenteraad de vertrekkende burgemeester met een muzikaal afscheid. Al liet Boumans zich eerder op de avond ook nog één keer fel horen.

BrandEibergen

Twee bewoners gewond bij woningbrand in Eibergen

Twee bewoners van Eibergen zijn donderdagavond gewond geraakt bij een woningbrand. De brandweer was met drie voertuigen ter plaatse.

112hengeloBlurr

Bedrijfsbus botst tegen auto op beruchte kruising in Hengelo

Bij een harde botsing op de beruchte kruising bij de Kruisbergseweg in Hengelo zijn geen gewonden gevallen. Een bedrijfsbus kwam in botsing met een personenauto.

VuurwerkAngstDuitslandLindlahr2

Emmerich vreest Nederlands vuurwerktoerisme tijdens oud en nieuw

Hoe bereid je je voor op een jaarwisseling waarvan niemand weet hoe die gaat verlopen? In Emmerich am Rhein houden ze rekening met Nederlanders die vanwege het vuurwerkverbod in eigen land de grens oversteken. Hoeveel mensen dat zullen gaan doen en wat de gevolgen zijn voor de Duitse grensstad, is onduidelijk.