gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Weer nieuwbouwproject in Bronckhorst, groen licht voor woningen in Velswijk

289429e98f2d9dcb3b696ba9080b1182

De gemeente Bronckhorst gaat akkoord met de realisatie van zeventien nieuwe woningen in Velswijk aan de rand van het dorp. De huizen komen op de plek waar eigenlijk het 'Paardendorp' zou komen, een woningbouwinitiatief met een manage en bijbehorende bedrijfswoningen.

Tim Rondeel |
"Het plan dat ooit bedacht was is niet gehaald en daarom is er voor gekozen om het anders in te vullen", laat wethouder Emmeke Gosselink weten. Het oorspronkelijke plan bleek niet exploitabel. "Het lukte niet om dit concept te realiseren." Wel werd de Paardendorpseweg gerealiseerd aan de rand van het dorp met enkele woningen. Ten oosten van deze weg komen nu de zeventien nieuwe woningen.

Er moeten verschillende soorten woningen worden gerealiseerd op de locatie. Zo staan er acht tussenwoningen, vier hoekwoningen, drie patiowoningen en één twee-onder-een-kapwoning in het plan voor de uitbreiding van Velswijk. Volgens de gemeente moet twee derde van de woningen onder een verkoopprijs van 355.000 euro komen en zijn ze met name geschikt voor jongeren en ouderen.

Welk dorp is de volgende?
In korte tijd is dit het derde woningbouwproject waar het college van Bronckhorst groen licht voor geeft. In Halle komen twaalf nieuwe woningen en in Baak worden maximaal 46 nieuwe woningen gerealiseerd. Welk dorp de volgende gelukkige is kon Gosselink nog niet zeggen: "Als mensen ideeën hebben dan horen we het graag. Er lopen al wel veel initiatieven voor andere kernen."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-09-14 at 17.11.50

Flinke roetschade door brand in meterkast in Kilder

Bij een woningbrand in Kilder is een persoon gewond geraakt. Het slachtoffer zou door de rookontwikkeling ademhalingsklachten hebben.

gemeentehuis_doetinchem

Doetinchem wil rioolheffing vanaf 2028 koppelen aan waterverbruik

Gemeente Doetinchem wil vanaf 2028 de rioolheffing op de schop gooien. Vanaf dat jaar willen ze die anders gaan berekenen. Momenteel betaalt ieder perceel hetzelfde vaste bedrag, maar als het aan het college ligt wordt er straks ook nadrukkelijk gekeken naar het drinkwaterverbruik.

Zijspancross00

WK zijspancross na dertien jaar terug op Vennebulten: ‘Begint alweer te kriebelen’

Crossbaan De Vennebulten bij Varsseveld was afgelopen weekend voor het eerst in dertien jaar weer het decor voor het WK zijspancross. Het wereldkampioenschap kwam er dankzij drie particuliere initiatiefnemers, die na het wegvallen van een wedstrijd elders besloten zelf de organisatie op zich te nemen.

Busongeval Zwitserland credits Kantonspolizei Graubünden

Strafrechtelijk onderzoek naar chauffeur dodelijk Zwitsers busongeval

Naar de chauffeur van de bus die donderdag betrokken raakte bij het dodelijke ongeval in Zwitserland is een strafrechtelijk onderzoek gestart. De chauffeur wordt verdacht van meerdere gevallen van dood door schuld en lichamelijk letsel door schuld. Dat meldt de Zwitserse krant Blick maandag op basis van de Zwitserse justitie.

270600_Politie_zwaailicht_2

Touringcarbedrijf komt met statement na ernstig ongeval Zwitserland: ‘Diep geraakt’

Touringcarbedrijf Hartemink uit Eibergen heeft een statement naar buiten gebracht nadat één van hun bussen donderdag betrokken raakte bij een ernstig ongeval in Zwitserland. Bij het ongeval, waar een bus van de weg kantelde, kwamen vijf mensen om het leven, veertig passagiers raakten gewond.

WhatsApp Image 2026-09-13 at 14.09.50

Automobilist botst tegen boom in Breedenbroek

Een auto is zondagmiddag bij een eenzijdig ongeval tegen een boom gebotst in Breedenbroek. De bestuurder is ter plekke gecontroleerd door het ambulancepersoneel.