gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wederom Achterhoeks succes in Michelingids

6ceda7650785c4bab6ca194479f5f85b

Restaurant Lokaal, gevestigd in Hotel Villa Ruimzicht in Doetinchem, heeft voor de vierde keer op rij de Groene Michelinster behouden. Deze onderscheiding erkent toonaangevende prestaties op het gebied van duurzaamheid, streekgebonden producten en het minimaliseren van de ecologische impact.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
In 2021 kreeg chef-kok Bjorn Massop de Groene Ster voor het eerst uitgereikt. Massop en eigenaar Kees Hensen werken intensief samen met agrariërs in de Achterhoek om hun visie op lokaal voedsel vorm te geven. Volgens Hensen sluit dit aan bij hun overtuiging dat voedsel niet onnodig ver moet reizen.

Er was nog meer Achterhoeks succes: De Olde Marckt in Aalten ontving dit jaar voor het eerst een Michelinster. Chef-kok Bram Stoverink kreeg dit maandag tijdens de uitreiking in Maastricht te horen. Dat was niet het enige nieuws dat hem bereikte: hij ontving ook de Young Chef Award, bedoeld voor jonge, talentvolle chef-koks.

Naast de uitgereikte sterren zijn er ook nog drie Achterhoekse restaurants in de gids te vinden in de Bib Gourmand-lijst. LEV Foodbar in Doetinchem, Raedthuys in Doetinchem en LEV by Mike in Winterswijk hebben deze titel weten te behouden. De Bib Gorumand wordt uitgereikt aan restaurants waar je voor een schappelijk prijs 'op Michelin-niveau' kunt eten.

Lees ook

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

FlexFlitserBoetes

Beruchte flitspaal Rijksweg in Gaanderen bezorgt inwoner zes verkeersboetes

Een flexflitser in Gaanderen houdt de gemoederen van inwoners al weken bezig. Ook op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem moet hard rijden worden teruggedrongen. Henk te Mebel (74) was in mei zes keer de sjaak aan de Rijksweg. Zijn boeteteller staat nu op 778 euro.

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.