Ulft, Netherlands

Waterschap stelt onttrekkingsverbod voor oppervlaktewater in

Foto: REGIO8
Vanaf aanstaande woensdag 25 juni om 17.00 uur geldt in onder meer de Achterhoek een onttrekkingsverbod voor oppervlaktewater. Dit betekent dat er geen water uit rivieren, beken en sloten mag worden gehaald. Waterschap Rijn en IJssel voert daarom extra controles uit.
Hidde Vinkenvleugel | 24 juni 2025 17:16 | Aangepast op 24 juni 2025 17:16
“Het verbod is nodig omdat het in dit gebied erg droog is. Het regent te weinig en het is warm voor de tijd van het jaar”, aldus het waterschap, dat aangeeft steeds meer moeite te hebben met het op peil houden van de waterstanden. “Te weinig water in de beken is nadelig voor de dieren en planten in en rond het water. Het water warmt sneller op en bevat dan minder zuurstof. Met het verbod wil het waterschap ook schade aan planten en dieren in het water voorkomen.”

Om te garanderen dat het verbod wordt nageleefd, voert het waterschap extra controles uit, zowel vanuit de lucht als vanaf het land. “Het verbod geldt voor iedereen, ook voor mensen die een vergunning hebben om water op te pompen uit rivieren, beken en sloten”, aldus het waterschap. Boeren mogen dus geen water meer uit sloten gebruiken om bijvoorbeeld hun land te beregenen.

Het is nog niet duidelijk hoe lang het verbod zal duren. Het waterschap stelt dat dit afhangt van de hoeveelheid neerslag die er deze zomer en herfst valt.

Lees ook

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

VNG Jaarcongres in 2026 naar de Achterhoek: Oost Gelre en Winterswijk gastgemeenten

In 2026 strijkt het jaarlijkse congres van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) neer in de ...

Achterhoek presenteert nieuwe woningdeal: 'We investeren in de leefbaarheid'

De Achterhoek heeft een nieuwe woningdeal opgesteld voor meer woningbouw dan eerder beoogd. In de vo...

Nieuwe stakingen NS hebben geen gevolgen op het Achterhoekse spoor

Het NS-personeel gaat dinsdag 17 juni 2025 opnieuw staken. Dat laten de vakbonden VVMC en FNV weten....

Nieuw festival net over de Duitse grens gaat culinaire hoogstandjes bieden

‘Mooiage’ heet het nieuw georganiseerde foodfestival waar ook Duitse en ook Nederlandse muziekarties...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...