gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Waterpret voor dieren bij asiel in Doetinchem

e898770b8879333d8b82b1de2910c950

Dierencentrum Achterhoek in Doetinchem hoopt met voldoende schaduwplekken, waterbakken en Ice Pods de bewoners van het asiel koel te houden. De temperatuur in het gebouw kan oplopen tot ver boven de dertig graden, wat reden is voor de organisatie om extra op te letten op de dieren.

Charlotte van de Kant |
"Juist omdat de onze dieren op een gegeven moment niet verder weg kunnen en beperkter zijn dan dieren bij mensen thuis," vertelt manager Ina Sämmang. "Daarom is het heel belangrijk dat ze niet oververhit raken. Dat kan dodelijk zijn." Voor dieren is het volgens de manager nog meer van belang om voor goede koeling te zorgen dan voor mensen. "Honden kunnen nog zweten via hun bek en pootjes, maar die kunnen niet zo zweten zoals wij mensen. Bij ons wordt onze huid nat, dat kunnen de dieren niet en ze hebben daarbij ook nog een vacht", aldus Sämmang. "Dat kan snel voor oververhitting zorgen als ze te veel bewegen of te gestrest zijn."

Het gebouw van het asiel heeft geen airco waardoor het binnen erg warm wordt. "We hebben al dagen gehad waarbij het binnen tussen de dertig en veertig graden was", geeft Sämming aan. Ook voor de medewerkers is dat afzien. Voor de dieren zijn er bakken met water waar ze in kunnen plonsen. Ook heeft het Dierencentrum hulp gekregen na een oproep op Facebook. Zo zijn er meerdere Ice Pods gedoneerd. "We hebben gelukkig toch een hele boel Ice Pods gekregen en hebben voor elke afdeling voldoende om te wisselen, zodat de dieren de hele dag een verkoeld plekje kunnen opzoeken."

Foto: REGIO8

Lees ook

Wijnjaar0

Droogte is niet voor iedereen slecht nieuws: Gendringse wijnboer ziet topjaar aankomen

Waar veel boeren met de handen in het haar zitten vanwege de droogte, kijkt wijnboer Leon Masselink met een grote glimlach naar zijn wijngaard bij Gendringen. De wijnranken op ’t Oerlegoed hangen vol druiven en volgens de Achterhoekse wijnmaker kan 2026 zomaar een uitzonderlijk wijnjaar worden.

GerritMegchelen0

Weerboer Gerrit voorspelt een zonnig en droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij Nostalgie Megchelen voorspelt Gerrit een warm en droog weekend.

OngevalA12Blur

A12 ter hoogte van Beek afgesloten na ernstig ongeval: meerdere gewonden

De snelweg A12 is vrijdagochtend richting de Duitse grens afgesloten. Ter hoogte van Beek heeft een ernstig ongeval plaatsgevonden waarbij meerdere voertuigen zijn betrokken.

GLDHavenEmmerich

Droogte treft ook Emmerichse haven: Logistieke uitdaging en stijgende kosten voor Nederland

De aanhoudende droogte stopt niet bij de grens. Ook in Duitsland zijn de gevolgen groot. Voor vrachtschepen ontstaan er nu moeilijkheden. Bij Port Emmerich is dit al te merken, en die effecten worden ook in de Achterhoek voelbaar.

GerwinGedenksteenBaakGLD

Gerwin uit Baak laat zijn hond uit en lost ineens een mysterie op

Een oplettende hondenbezitter kan zomaar een acht jaar oud mysterie oplossen. Het overkwam Gerwin Reindsen uit Baak. Toen hij vorig weekend zijn hond ging uitlaten zag hij een vreemd voorwerp in de berm liggen. Bij nadere inspectie bleek het de gestolen Stolperstein uit Zutphen te zijn.

RellenDidam

Dilemma’s achter de schermen rond uit de hand gelopen bekerfinale Didam: 'Opschalen?'

Bij de bekerfinale tussen voetbalclubs Longa'30 uit Lichtenvoorde en Bennekom op het sportcomplex van DVC'26 in Didam gaat het woensdag 13 mei vreselijk mis. Na afloop van de met 5-4 door Bennekom gewonnen wedstrijd ontstaan meerdere vechtpartijen en wordt veel vuurwerk afgestoken. De gemeente, politie en justitie houden dan al dagen rekening met mogelijke ongeregeldheden, dat blijkt uit tientallen via de Wet open overheid (Woo) openbaar gemaakte documenten. Toch wordt pas na het laatste fluitsignaal een noodbevel afgegeven.