gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Warmerdam klaar voor play-offs en laatste maanden als Superboer

a86f9103ee0cdf429029aa557c7863bd

De Graafschap heeft zaterdagavond een eenvoudige overwinning geboekt op Jong Ajax. Al na vijf minuten stond de 2-0 eindstand op het scorebord. Een van de doelpunten werd gemaakt door Donny Warmerdam, de middenvelder die aan het einde van het seizoen moet vertrekken in Doetinchem.

Lucca Overkamp |  | Aangepast op
De doelpuntenmaker sprak na afloop van een verbeterd De Graafschap ten opzichte van de afgelopen weken. Ook zag hij een wedstrijd waarop verder gebouwd kan worden, maar hij baalde ook van het verval in de loop van de wedstrijd. “Als je zo kunt beginnen, kun je in principe ook zo doorgaan. We moeten de volgende keer zorgen dat we dat goede begin weten vast te houden.”

Door de overwinning op Jong Ajax kan De Graafschap zich zo goed als zeker gaan opmaken voor de play-offs om promotie naar de eredivisie. Warmerdam verwacht dat De Graafschap in staat moet zijn om een rol van betekenis te spelen in de play-offs. “De nacompetitie is een toernooi op zich. Iedereen binnen de groep kent onze kwaliteiten en weet hoe goed we kunnen zijn.”

“Het gevoel om in de play-offs te gaan spelen moet nog groeien. Dat gevoel begint al wel te kriebelen, zeker nu we bijna zeker zijn van de nacompetitie, maar dat gevoel groeit natuurlijk naarmate het dichterbij komt”, aldus de 23-jarige middenvelder.

Toekomst
Eind maart werd duidelijk dat De Graafschap het contract van de voormalig jeugdspeler van Ajax niet wilde verlengen, ondanks een eenzijdige optie vanuit de club. Op de vraag waarom Warmerdam, ondanks 77 wedstrijden, 64 basisoptredens en bijna 6000 minuten voor De Graafschap in twee seizoenen tijd, moet vertrekken, lacht hij even. “Goede vraag. De optie wordt niet gelicht. Dat is de keuze van de club.”

De reden om het contract niet te verlengen die de club aan Warmerdam heeft meegegeven, houdt hij voor zichzelf. “Wat de club met mij bespreekt, houd ik voor mezelf. Het is hun keuze en die accepteer ik.”

Waar de toekomst van Warmerdam ligt, is voorlopig nog onduidelijk. “Het ligt er een beetje aan wat er op mijn pad komt. Ik heb niet per se een voorkeur voor binnen- of buitenland. Er hebben zich nog geen clubs gemeld en ik heb dus ook nog geen gesprekken gevoerd.”

Koningsdagshirt
De Graafschap zou gisteren aanvankelijk in een speciaal ontworpen Koningsdagshirt spelen, maar na protest vanuit diverse geledingen binnen de club, speelde De Graafschap uiteindelijk toch in het vertrouwde blauw-wit. Wél kwamen de spelers het veld op in de oranje-witte Koningsdagshirts. “Ik vond hem niet per se mooi. Toen ik hem aantrok voor de wedstrijd, had ik eerlijk gezegd toch wel het gevoel: ik ben blij dat ik hier niet in speel. Maar het maakt verder ook niet heel veel uit waarin je voetbalt. Om op te lopen was het prima.”

De Graafschap speelt na het Koningsdagweekend in Doetinchem op maandagavond de uitwedstrijd tegen VVV-Venlo. In De Koel kunnen de Superboeren de play-offs definitief veiligstellen. In de reguliere competitie wacht daarna nog het thuisduel met Telstar en mogen de Doetinchemmers op bezoek in het spiksplinternieuwe stadion van Helmond Sport.

Lees ook

03 Gemeentehuis Montferland0

Bouw twintig betaalbare woningen in Didam-Oost stap dichterbij

Didam-Oost krijgt er binnen twee jaar twintig betaalbare woningen bij. De gemeente Montferland en projectontwikkelaar Zaat Vastgoed hebben daarvoor nu afspraken ondertekend, waardoor de bouw van in totaal twaalf koopwoningen en acht huurwoningen kan beginnen.

Noodsteunpunt10

Achterhoek experimenteert met noodsteunpunt: wat als stroom, netwerk en water uitvallen?

In Dinxperlo en Lochem draaide het woensdagmiddag en -avond 14 oktober om hulp bij nood. Waar kunnen mensen terecht als de stroom uitvalt, digitale netwerken platliggen en er geen water meer uit de kraan komt? Dan kunnen mensen terecht bij een snel ingericht noodsteunpunt zoals bij MFA De Kiem in Dinxperlo. De plek was uitverkoren omdat deze dicht bij de landsgrens ligt. In Lochem stond een informatiebus van landelijke ‘Denk Vooruit’-campagne.

3897544d-7f75-461a-98b2-8ab2143c6030

Geen gewonden bij kop-staartbotsing in Doetinchem

Bij een kop-staartbotsing in het centrum van Doetinchem zijn donderdagmiddag geen gewonden gevallen. Een van de betrokken voertuigen moest worden afgesleept.

wegwekzaamheden1

Werkzaamheden aan asfalt van verkeersader in Doetinchem

Van maandag 19 oktober tot en met vrijdag 23 oktober wordt er gewerkt aan de Europaweg in Doetinchem. Verkeer dat gebruik wil maken van deze belangrijke verkeersader door de stad, moet rekening houden met omleidingen en vertragingen.

04 Oude IJsselstreek

Bouwplannen Varsseveld grotendeels goedgekeurd

De Raad van State heeft de gemeente Oude IJsselstreek in een tussenuitspraak grotendeels in het gelijkgesteld in een zaak over de bouw van woningen in Varsseveld. Een aantal inwoners was naar de hoogste algemene bestuursrechter gestapt omdat ze bezwaren hadden bij de plannen.

DRULogo0

DRU-voorzitter De Vroome loopt met ‘te veel molenstenen’ op eieren

Hans de Vroome leek woensdagavond lange tijd op eieren te lopen, maar stuitte in zijn ogen op zóveel onbegrip bij enkele raadsleden van Oude IJsselstreek dat hij tóch verbaal van zich afbeet: “Nu val ik uit mijn rol, maar u krijgt met dit complex vréselijk veel, dat is met geen pen te beschrijven. Dat zie je nergens in Nederland.”