gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Warme huiskamer in Doetinchem voor mensen in energiearmoede

cedb18db4aa72a4066e98c816fcc70f9.jpg

Mensen die thuis de verwarming laag of niet aan hebben staan vanwege de hoge energiekosten, maar wel op zoek zijn naar warmte, kunnen sinds kort terecht in Kerkelijk Centrum de Wingerd in Doetinchem. Hoewel het nog niet echt storm loopt in de warme huiskamer, denkt de organisatie wel dat het een welkom initiatief is.

Nick Hermsen | Serena Speet |
"Het is een plek waar mensen gezelligheid en warmte kunnen opzoeken", aldus initiatiefnemer Peter Bob Peerenboom. "Waar ze elkaar ontmoeten en afhankelijk van de behoefte van mensen kunnen ze ook dingen gaan doen." De warme huiskamer is nu een week open en er komen vijftien tot twintig mensen per dag naar De Wingerd. Gastvrouw Esther heeft tot nu toe voornamelijk zestigplussers ontvangen, de organisatie hoopt op meer toeloop. "Ik vind dat wel gezellig en ben benieuwd wie er allemaal komen", aldus Esther. "In de ochtend zijn het altijd de vaste mensen die komen en 's middags is het vaak afwachten."

Volgens Peerenboom reageren bezoekers positief: "Mensen zijn heel erg blij en enthousiast dat we dit gecreëerd hebben, dus nu hopen we dat meer mensen langs gaan komen." Waar de warme huiskamer nu nog vooral een plek is om op te warmen, te kletsen en spelletjes te spelen, hoopt Peerenboom mensen in de toekomst meer te bieden. "We hebben een aanbod van mensen die wel lunch willen maken of muziek willen maken", somt de initiatiefnemer op. "Het moet nog groeien, maar we denken dat er behoefte aan is."

Kerk betaalt de energierekening
De Wingerd sluit met het initiatief aan bij het Leger des Heils, dat door heel Nederland warme kamers creëert. De warme huiskamer op de Bongerd wordt gefinancieerd door de kerk. "Het is puur de verwaming die nu langer aan moet staan, ik verwacht dat dat tussen de duizend en tweeduizend euro gaat kosten voor de drie maanden", vertelt Peerenboom. "We hebben gelukkig een diaconie, die heeft wat reserve en draagt de extra lasten voor ons."

Blijven bestaan
Peerenboom hoopt dat de warme huiskamer, wellicht onder een andere naam, ook kan blijven bestaan als de energiekosten weer dalen. "Als het gaat lopen en er zijn voldoende mensen om het open te houden, dan gaan we ook proberen om het open te houden", vertelt de initiatiefnemer. "En misschien vaker een lunch organiseren en activiteiten door te zetten."

Foto: REGIO8

Lees ook

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.

Neptunus.jpg

Oeps! Inwoners van de Neptunus in Ulft wonen ineens in 'andere' straat

Bewoners van de Neptunus in Ulft moesten even twee keer kijken toen ze de straat in kwamen rijden. In de planetenbuurt in Ulft worden de straatnaamborden vervangen. Onder andere de Dierenriem, Jupiter en Boogschutter kregen een nieuw straatnaambord. Maar de Neptunus? Dat werd ineens de Neptunis.