gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wandelaars ondanks regen aan de start van negentiende Achterhoekse Wandeldagen

dcef7057aaf9c3751000838a3a59c04a

Al vroeg op de woensdagochtend maakten wandelaars uit heel het land zich op het Simonsplein klaar om hun eerste kilometers te maken tijdens de 19e editie van de Achterhoekse wandeldagen. De starters van de eerste dag werden in een regenachtig Doetinchem nog even opgewarmd voor ze met poncho's en een dosis doorzettingsvermogen op pad gingen.

Hidde Vinkenvleugel | Remco Geurts |  | Aangepast op
“Ja, ongekend moet ik zeggen. We zijn vanmorgen gestart met de veertig kilometer en die deelnemers kregen een bui regen over zich heen waar je u tegen zit, maar de sfeer was er niet minder om”, beschrijft voorzitter Ed Laar. “De lucht breekt nu gelukkig weer open, het wordt weer blauw in de lucht, het is droog ener is een schitterende sfeer dus het gaat heel goed.”

Ondanks de flinke bui op dag één kijken de wandelaars nog vol enthousiasme uit naar hun wandeltocht. “We zijn aan het trainen voor de Nijmeegse vierdaagse en het gaat prima”, vertelt een deelnemer vanaf de brug in Laag-Keppel, die er inmiddels al zo’n tien kilometer op had zitten. “We zegen ook altijd in Nijmegen kan het ook regenen dus voor ons maakt dat niks uit. Wij wandelen wanneer we willen.”

Kersverse voorzitter van de wandeldagen Ed Laar staat dit jaar voor het eerst aan het roer waarbij hij samen met tientallen vrijwilligers, de wandeltocht met meer dan duizend deelnemers in goede banen leidt. De wandeldagen zetten de regio op de kaart volgens de voorzitter: “De wandeldagen zijn superbelangrijk voor de Achterhoek. Vandaag loopt iedereen bijvoorbeeld richting Hummelo, Wehl en Keppel. Daarbij komen onder ander langs de Kruisberg en de Oude IJssel. En je krijgt dus een goede indruk van wat de Achterhoek heeft en wat Doetinchem heeft.”

Jubileumeditie
De nieuwe voorzitter valt met de neus in de boter, volgend jaar staat hem namelijk een speciale editie te wachten en komt hij direct met ideeën voor de komende jaren. “Wat we van plan zijn, is om scholen uit te nodigen of groepen uit te nodigen, om te gaan meewandelen, bijvoorbeeld voor een goed doel”, legt Laar uit.

“Op die manier proberen we dus die groep wandelaars wat groter te krijgen. En er is ook gewoon enorm veel belangstelling voor wandelen, want wandelen en lopen is gezond en dat is waar heel veel aan gewerkt wordt en dat doen wij graag aan mee.

De Achterhoekse Wandeldagen zijn van 28 tot en met 31 mei.

Lees ook

ME-112_blur

Brand in oude ME-bus in Ulft: een persoon lichtgewond

Op het terrein van een garagebedrijf in Ulft is maandagmiddag brand ontstaan in een oude bus van de Mobiele Eenheid (ME) van de politie. Bij de brand is een persoon lichtgewond geraakt.

9db22afe-0adb-3177-bd4b-9af5c42d41ed

Buit van tienduizenden euro's bij ramkraak op fietsenwinkel in Borculo

Vijf mannen plegen midden in de nacht een razendsnelle ramkraak bij een fietsenwinkel aan de Korenbree in Borculo. In minder dan drie minuten verdwijnen twaalf exclusieve sportfietsen. De schade aan het pand en de buit loopt op tot tienduizenden euro's.

WhatsApp Image 2026-07-12 at 16.59.48

Veldje bij gekraakt pand in Doetinchem afgebrand

Een stuk veld nabij een gekraakte woning in Doetinchem is zondagmiddag afgebrand. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen.

leemans

Clint Leemans tekent in Doetinchem: tweede termijn bij De Graafschap

De Graafschap heeft Clint Leemans vastgelegd voor twee seizoenen. De dertigjarige middenvelder komt transfervrij over van NAC Breda. In het seizoen 2020-2021 speelde hij al een half jaar op huurbasis in Doetinchem.

WhatsApp Image 2026-07-10 at 12.29.27

Hitte weer op komst volgens weerboer Gerrit: ‘Een tropische hittegolf’

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Tussen de alpaca’s in De Heurne voorspelt de weerboer weer een tropische hittegolf, maar met verkoeling aan het einde van de week.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.