gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

VVD'er Haverkort wil bouwen, bouwen, bouwen in de Achterhoek

6e67d633cc4b786c7a26ea4b29cb5271.jpg

In aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen op 22 november krijgen Achterhoekse kandidaten bij REGIO8 de kans om zich te profileren. Na twee jaar heeft VVD'er Erik Haverkort nog geen genoeg van politiek Den Haag. Woningbouw en de A18 staan hoog op het wensenlijstje van de inwoner van Eefde, die uitgaansgelegenheid De Radstake bij Varsseveld als sprekende locatie ziet.

Remco Geurts | Domien Esselink |
“Dit is een fantastische plek in de Achterhoek, wat mij betreft om drie redenen”, zegt Haverkort. “Ten eerste omdat hier een geweldig horecabedrijf staat dat al generaties meegaat. Ten tweede, als je hier om je heen kijkt zie je ons fantastische coulisselandschap. En, wat ik mooi vind, is dat je hier goed ziet wat de uitdagingen voor de toekomst zijn. We zitten hier langs de N18, dat moet natuurlijk een snelweg A18 worden. Als wij ook op lange termijn onze regio voldoende bereikbaar willen houden, dan moet die A18 hier gewoon komen.”

De stikstofproblematiek ten spijt, blijft een snelweg met tunnels voor fietsers en voetgangers een speerpunt voor Haverkort. Ook de VVD-leus 'Bouwen, bouwen, bouwen' gaat wat hem betreft ook op, in de Achterhoek nog wel meer dan in de Randstad. “Op lange termijn is het hier veiliger bouwen dan in de drassigheid in het westen van het land, waar je onder het zeeniveau zit”, zegt Haverkort, die het als noodzaak ziet voor de leefbaarheid. “De kernen zullen moeten worden uitgebreid met voldoende woningen zodat de medewerkers van bedrijven er kunnen werken.”

Terug in Lochemse politiek?
Met zijn 37e plek op de kieslijst heeft Haverkort alle hoop op een nieuwe periode in de Tweede Kamer. Voor zijn overstap naar Den Haag was hij jarenlang gemeenteraadslid in Lochem, van 2018 tot 2021 was hij daar fractievoorzitter van de VVD. Mocht hij niet in de Tweede Kamer komen, sluit hij een terugkeer niet uit, hoewel hij vindt dat de huidige fractie het ook prima doet. “Gemeentepolitiek is wel een van de fantastische dingen die ik heb mogen doen”, zegt Haverkort. “Maar als ik onverhoopt niet wordt herkozen, ga ik eerst maar eens op vakantie.”

Bekijk ook andere kandidaten:

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_0213.jpeg

CDA trekt zich terug uit gesprekken over raadsakkoord in Berkelland

Het CDA heeft de stekker getrokken uit de gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland. Fractievoorzitter Biense Klein Braskamp gaf dinsdagavond tijdens de raadsvergadering aan geen vertrouwen te voelen, dat er nog geen échte keuzes waren gemaakt en dat de gesprekken geen recht deden aan de verkiezingsuitslag.

WhatsApp Image 2026-05-12 at 15.50.39.jpg

Fietser gewond bij aanrijding met automobilist in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een fietser en een automobilist op de Eduard Schilderinkstraat in Doetinchem is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. De fietser verleende geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

VVD heeft met drie zetels troefkaarten in handen in Berkelland

ANALYSE / Het CDA in Berkelland is met gekromde tenen aangeschoven bij de nieuwe informateur Erik Haverkort om te praten over een raadsakkoord. De grootste partij heeft de teugels niet in handen. Heeft het CDA de slag gemist of was die niet te winnen?

Gijssel0.png

In plaats van opgeheven hoofd met staart tussen de benen weg

COMMENTAAR / Arjen van Gijssel is per direct gestopt als wethouder namens het CDA in Berkelland. De Ruurlose bestuurder zegt ‘ruimte te willen maken’; niet alleen voor een opvolger ‘om verder te bouwen’, maar ook voor zijn eigen welzijn en dat van zijn gezin.

DSC02388.jpg

Organisatie Dwars deur Zelhem wil meer na succesvolle tweede editie

Ruim 800 deelnemers fietsten vrijdagavond tijdens Dwars deur Zelhem door winkels, autogarages, fabriekshallen en koeienstallen. Zelhemmers kregen op een sportieve manier een uniek kijkje achter de schermen bij bedrijven, waar je normaal gesproken niet zomaar naar binnen loopt.

aanrijding.jpg

Personenauto zwaar beschadigd bij botsing met busje in ’s-Heerenberg

Bij een aanrijding tussen een personenauto en een busje zijn maandagavond op de Ulenpasweg in ’s-Heerenberg twee voertuigen met elkaar in botsing gekomen. Het busje kreeg geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.