gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vuurwerkbranche hoopt op een topjaar na coronastilte

19d0f6dd68e00131c8bc09ca641283d5

Na twee nagenoeg vuurwerkloze jaarwisselingen in coronatijd maken handelaren zich op voor een knallend en sierlijk Nieuwjaar. Het algehele vuurwerkverbod is geschrapt en hoewel niet alle beperkingen zijn geschrapt, merken verkopers in de Achterhoek dat er genoeg vraag is.

Nick Hermsen |
“Als ik vorig jaar zag wat er met een verbod werd afgestoken, verwacht ik dat iedereen dit jaar weer samen is en buiten op straat staat”, zegt vuurwerkverkoper Lars Peters, eigenaar van Festival. “En zo hoort het ook te zijn, vind ik.” Leo Groeneveld is algemeen directeur van vuurwerkimporteur Lesli uit Lichtenvoorde. Hij merkt dat vuurwerkwinkels flink inslaan voor de aanstaande verkoop: “Op dit moment zitten we zeker boven de twintig procent aan meerverkoop. Dat wil nog niet echt iets zeggen over het einde van het jaar, maar het wil wel zeggen dat iedereen enthousiast is.”

Voor Festival is deze jaarwisseling van extra belang. Peters investeerde vorig jaar in vuurwerkbunkers, maar kon door het verbod uiteindelijk niks verkopen. “Toen heeft het ons aardig wat centjes gekost aan investeringen, terwijl we er niks aan verdienden. Dit jaar gaat het tot nu toe allemaal door, daar zijn we heel blij mee. We hebben een goede voorraad en dan hoop ik op een goed seizoen. Dat iedereen ook weer lekker mag knallen buiten.”

Grondbloemen mogen weer
Vorig jaar mochten consumenten alleen met zogenaamd F1-vuurwerk zoals knalerwtjes het nieuwe jaar ingaan. Deze jaarwisseling is ook F2-vuurwerk weer toegestaan, zoals grondbloemen. Groeneveld is naast directeur bij Lesli ook voorzitter van de landelijke belangenvereniging voor vuurwerkhandelaren, Pyrotechniek Nederland. Hij snapt dat de overheid reguleert: “Maar wat wel pijn doet en heel erg stoort, is dat ons siervuurwerk te veel gerelateerd wordt aan illegaal vuurwerk en de ellende daaromheen.”

Verkoop van start
Peters maakt zich met Festival inmiddels klaar voor 29, 30 en 31 december, als hij eindelijk vuurwerk kan gaan verkopen. “We zijn weer aan het bouwen en aan het vullen”, zegt de eigenaar. “Ik hoop dat het doorgaat en dat we met z’n allen kunnen feestvieren en genieten.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.