Ulft, Netherlands

Vuurwapen gevonden in Beek: vermoedelijk gaspistool

Foto: Politie Achterhoek-West
De politie kreeg donderdag een melding van een gevonden vuurwapen in Beek. Agenten zijn ter plaatse gegaan en troffen een wapen aan dat, van een afstand, veel op een echt vuurwapen leek. 
Redactie REGIO8 | 19 september 2024 16:47 | Aangepast op 19 september 2024 16:47
Na onderzoek door de Forensische Opsporing (FO) bleek het vermoedelijk te gaan om een gaspistool. Het wapen is veilig in beslag genomen, en de FO zal verder onderzoek doen om het exacte type wapen vast te stellen.

Gaspistolen zijn in Nederland verboden. Volgens de Wet Wapens en Munitie (WWM) valt dit wapen onder categorie 3, wat inhoudt dat het bezit ervan strafbaar is onder artikel 26 van deze wet. Dit benadrukt het gevaar en de illegale status van dergelijke wapens.

Lees ook

‘Pre-sale’ moet Montferlanders aan woning helpen in eigen dorp

Montferland heeft donderdag de eerste concrete woningbouwplannen gepresenteerd voor Nieuw-Dijk, Kild...

30-jarige Doetinchemmer veroordeeld tot celstraf voor witwassen

Een 30-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld tot acht maanden gevangenisstraf, ...

Skyzone in Doetinchem sluit definitief en maakt plaats voor sporthal

Skyzone in Doetinchem sluit permanent haar deuren en maakt plaats voor een sporthal. Na aanhoudend t...

Plavei investeert vijftig miljoen in Drieheuvelenpark ‘s-Heerenberg: ‘Ons grootste project ooit’

Nog nooit pakte woningcorporatie Plavei zo’n groot project aan. Samen met de gemeente Montferland wo...

Gelderland zoekt locatie voor nieuw hoogspanningsstation in de Achterhoek

In navolging van landelijk netbeheerder TenneT, heeft Provincie Gelderland ook plannen gepresenteerd...

Blauwtong nadert Nederland, NVWA is waakzaam

Bij een kalverhandel met 160 dieren in het Duitse Herzogenrath, vlak bij de grens bij Kerkrade, is b...