gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vuilcontainers in Berkelland zijn aan vervanging toe

db5f6dc09c471d4e9998c58a8733f1b4

Inwoners van de gemeente Berkelland krijgen binnenkort een chip in hun oranje containers. Vanaf 1 januari begint Twente Milieu met het inzamelen van huishoudelijk afval, tussen eind september en eind november worden de oude restafval- en gft-containers vervangen voor een nieuwe met chip.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"Veel van onze grijze en groene containers zijn nodig aan vervanging toe. Het omwisselen komt dan ook precies op het goede moment", zegt wethouder Hans van der Noordt. "Straks gebruikt iedereen in onze gemeente dezelfde containers. Zo kunnen wij via Twente Milieu onze afvalinzameling beter organiseren." Volgens de gemeente zal de inwoner grotendeels weinig merken van de overstap, de ophaaldagen zullen namelijk hetzelfde blijven.

Inwoners kunnen via de Twente Milieu app de afvalkalender raadplegen en herinneringen instellen. "Net als in veel andere gemeenten in Nederland kunnen inwoners van Berkelland vanaf het nieuwe jaar alleen nog de nieuwe afvalcontainers met chip aan de straat zetten", laat de gemeente weten. "De inzamelwagens van Twente Milieu maken alleen gechipte containers leeg."

Lees ook

VijverbergStock20

De Graafschap twee uitwedstrijden zonder supporters na vuurwerkincident

De Graafschap moet de uitwedstrijden tegen Roda JC Kerkrade en Jong PSV zonder supporters spelen. De Doetinchemse club heeft daarnaast een boete van 5.000 euro gekregen van de KNVB.

Is Vitesse tegen De Graafschap een derby? Dit vinden supporters van beide clubs

Arnhem en Doetinchem liggen nog geen veertig kilometer uit elkaar, maar de voetbalwerelden van Vitesse en De Graafschap lijken soms mijlenver van elkaar verwijderd. Toch staat er zondag weer een ontmoeting tussen beide Gelderse clubs op het programma. Maar voelt dat voor de supporters ook als een derby?

Thomas0

Gelderse kraker leeft bij De Graafschap: ‘Je voelt dat het een bijzondere wedstrijd is’

De Graafschap speelt zondag de Gelderse kraker tegen Vitesse in het GelreDome. Met een overwinning komen de Doetinchemmers op gelijke hoogte met de Arnhemmers en sluiten ze weer aan bij de subtop. Na de belangrijke zege op bezoek bij FC Volendam hoopt trainer Thomas Duivenvoorden dat zijn ploeg die lijn kan doortrekken.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Raad Bronckhorst wil oplossing voor onafgemaakte wijk De Punderink in Steenderen

De Bronckhorster gemeenteraad wil dat er een oplossing komt voor de problemen in de Steenderense wijk De Punderink. Door het faillissement van projectontwikkelaar BNO Vastgoed is de openbare ruimte niet afgemaakt. Bewoners zitten onder meer zonder weg, ontbrekende straatverlichting en problemen met de waterafvoer. CDA, VVD en Lokaal Bronckhorst stelden hierover vragen aan wethouder Robbert van Velsen.

Gerrits Weerpraot12340

Weerboer Gerrit voorspelt vanuit zijn eigen stal een droog weekend voor de Achterhoek

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. De weerboer voorspelt vanuit zijn eigen koeienstal een droog, maar een deels bewolkt weekend.

WhatsApp Image 2026-11-06 at 13.02.33

Fatbikes mogelijk doelwit bij inbraakpoging in fietsenwinkel, eigenaar doet aangifte

Bij fietsenwinkel La Souris in Doetinchem is in de nacht van donderdag op vrijdag vermoedelijk een explosief afgegaan. Daardoor ontstond schade aan het winkelpand. Vermoedelijk waren fatbikes in de winkel het doelwit.