gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vrijwilligers redden padden in buitengebied van Doetinchem

cbb0cad51a6d8b1cd273192939f083c9

Het is nog februari, maar de paddentrek is al begonnen in de buitengebieden in de Achterhoek. De dieren trekken dan van hun winterslaapplek, naar een nabijgelegen poel of plas om hun eieren te leggen en laten bevruchten. Al vele jaren zetten Doetinchemse vrijwilligers zich in om de dieren veilig over wegen te zetten in de buurt van De Kruisberg. Broodnodig, vindt biologe Henriette van der Loo, want het is erg gevaarlijk voor de kleine padden.

Hidde Vinkenvleugel | Bart Sollman |  | Aangepast op
“Nederland is zo versnipperd, alle natuur wordt doorkruist door wegen”, aldus Van der Loo over het belang van het helpen van de padden op de Loenhorsterweg. “Als dit nu een zandweg was geweest, dan was het niet nodig geweest, maar het is hier een druk stuk. Net als in heel Nederland...” Langs de rand van de weg is een afschermstuk aangelegd. Daarachter liggen emmers, waar de vrijwilligers de padden in opvangen. Vervolgens worden ze op een veilige waterrijke locatie weer losgelaten.

Sinds maandag zijn de vrijwilligers bezig. Dat leverde veertien padden op. Dat zegt volgens Van der Loo op zich niks, maar wel als je het combineert met andere metingen. “Uit alle gegevens over heel Nederland kunnen ze wel gemiddelden uit zien”, aldus Van der Loo. “Je bent dus eigenlijk altijd maar één van al die puzzelstukjes.” Al die tellingen zijn online te vinden op de pagina van de werkgroep.

Tips voor de automobilisten
Van der Loo heeft nog een goede tip voor automobilisten om de padden een veilige overtocht te bieden. “Ze kunnen er op letten door veel minder hard te rijden en een goede lamp op te zetten”, legt ze uit. Toch is er ook een groep mensen die niet even blij zijn met de actie. “Er zijn een heleboel mensen die vervloeken ons”, beschrijft Van der Loo. “Ze kunnen hier dan niet gemakkelijk passeren, maar daar kan ik dan ook niet zoveel aan doen.”

Lees ook

3d3982c4-60aa-46ee-abcb-166919011467

In deze Winterswijkse kerk gaan ze aan het bier (maar dat duurt nog even)

In de Jacobuskerk in het centrum van Winterswijk krijg je straks bier en woon je op stand. Dat is althans het idee van aannemer Jelle Hegeman en bierbrouwer Erwin Hoftijser. De kerk wordt deels gesloopt om plaats te maken voor tien appartementen, Bierbrouwerij Wentersch gaat er brouwen en er komen een winkel en horeca.

Hamalandstrasse Umbau MiB

Grenspendelweg tussen Aalten en Bocholt ruim een jaar op de schop

Het Duitse deel van de Hamalandstraße, vanaf de rotonde bij de Dinxperloer Straße in Bocholt tot aan de grens bij Hemden, wordt compleet vernieuwd. De werkzaamheden beginnen maandag 26 oktober en duren naar verwachting tot eind 2027.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 21.33.19

Persoon overleden bij eenzijdig ongeval in buitengebied van Heelweg

Bij een eenzijdig verkeersongeval in het buitengebied van Heelweg is maandagavond een persoon om het leven gekomen. In eerste instantie werd er een traumahelikopter opgeroepen, maar hoefde uiteindelijk niet meer ter plaatse te komen.

5f72c956-6cd9-4236-8d77-594ae91103c1

Persoon gewond na steekincident in Aalten, verdachte aangehouden

Bij een steekincident in Aalten is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon gewond geraakt. De politie heeft een verdachte aangehouden.

7dff47e6-0bd6-4533-a88a-a5d9fba0d545

Teleurstellend De Graafschap verliest van Jong Ajax en zakt op de ranglijst

Op sportcomplex De Toekomst in Amsterdam heeft De Graafschap maandagavond met 2-1 verloren van Jong Ajax. Door de nederlaag zijn de Doetinchemmers afgezakt naar plek nummer zeventien op de ranglijst.

Tante Rikie3

Zwarte Cross brengt eerbetoon aan Tante Rikie met slogan voor 2027

De Zwarte Cross heeft maandagmiddag de slogan voor de editie van 2027 bekendgemaakt. Met ‘Rikie Forever!’ brengt de organisatie een eerbetoon aan Tante Rikie, de festivaldirectrice in ruste.