gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vrijwilligers redden padden in buitengebied van Doetinchem

cbb0cad51a6d8b1cd273192939f083c9

Het is nog februari, maar de paddentrek is al begonnen in de buitengebieden in de Achterhoek. De dieren trekken dan van hun winterslaapplek, naar een nabijgelegen poel of plas om hun eieren te leggen en laten bevruchten. Al vele jaren zetten Doetinchemse vrijwilligers zich in om de dieren veilig over wegen te zetten in de buurt van De Kruisberg. Broodnodig, vindt biologe Henriette van der Loo, want het is erg gevaarlijk voor de kleine padden.

Hidde Vinkenvleugel | Bart Sollman |  | Aangepast op
“Nederland is zo versnipperd, alle natuur wordt doorkruist door wegen”, aldus Van der Loo over het belang van het helpen van de padden op de Loenhorsterweg. “Als dit nu een zandweg was geweest, dan was het niet nodig geweest, maar het is hier een druk stuk. Net als in heel Nederland...” Langs de rand van de weg is een afschermstuk aangelegd. Daarachter liggen emmers, waar de vrijwilligers de padden in opvangen. Vervolgens worden ze op een veilige waterrijke locatie weer losgelaten.

Sinds maandag zijn de vrijwilligers bezig. Dat leverde veertien padden op. Dat zegt volgens Van der Loo op zich niks, maar wel als je het combineert met andere metingen. “Uit alle gegevens over heel Nederland kunnen ze wel gemiddelden uit zien”, aldus Van der Loo. “Je bent dus eigenlijk altijd maar één van al die puzzelstukjes.” Al die tellingen zijn online te vinden op de pagina van de werkgroep.

Tips voor de automobilisten
Van der Loo heeft nog een goede tip voor automobilisten om de padden een veilige overtocht te bieden. “Ze kunnen er op letten door veel minder hard te rijden en een goede lamp op te zetten”, legt ze uit. Toch is er ook een groep mensen die niet even blij zijn met de actie. “Er zijn een heleboel mensen die vervloeken ons”, beschrijft Van der Loo. “Ze kunnen hier dan niet gemakkelijk passeren, maar daar kan ik dan ook niet zoveel aan doen.”

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10

Bronckhorst voldoet nog niet aan spreidingswet: gemeente onder toezicht ministerie

De gemeente Bronckhorst is toegevoegd aan de lijst van gemeenten die niet aan de eisen van de spreidingswet voldoen. Dit betekent dat Bronckhorst onder toezicht staat van het ministerie.

Tunnel Doetinchem

Na succesvolle oproep is vernieuwde voetgangerstunnel Doetinchem nu klaar

De voetgangerstunnel tussen de Winnipegstraat en de Dichterseweg in Doetinchem is vernieuwd en weer klaar voor gebruik. In 2023 werd via een petitie aandacht gevraagd voor de slechte staat van de tunnel. De gemeenteraad besloot 600.000 euro te reserveren voor de nodige verbeteringen.

2ded0347-0663-3a74-aa3f-357d68b4b248

Drank, drugs en geen rijbewijs: bestuurder veroorzaakt zware crash in Neede en 'heeft spijt'

Het had veel erger kunnen aflopen en hij zegt zijn lesje geleerd te hebben. Een 20-jarige man uit Enschede zou in maart vorig jaar onder invloed achter het stuur gekropen zijn en flink te hard hebben gereden. In Neede ging het mis: de bestuurder wordt verdacht van het veroorzaken van een ongeval, waarbij een passagier zwaargewond raakte.

scoutingGoudenVos0

Populair Scouting Gaanderen zoekt leiding: 'Wij hebben ze hard nodig'

De scouting in Gaanderen groeit, steeds meer kinderen melden zich aan bij ScoGa. Toch zitten ze met een probleem. Het huidige aantal vrijwilligers voor de begeleiding is niet groot genoeg voor de groeiende groep kinderen. En dus zoeken ze nieuwe aanwas.

flitsmarathon0

Automobilisten opgelet: flitsmarathon in de Achterhoek

Het verkeersteam van Politie Oost-Nederland doet tot en met zondag mee aan de Europese flitsmarathon. Er worden op verschillende plekken in de Achterhoek snelheidscontroles uitgevoerd.

Eikenprocessierups 6

Emmerich bestrijdt eikenprocessierups vanuit de lucht met helikopter

Terwijl Nederlandse gemeenten de eikenprocessierups steeds vaker op een natuurlijke manier proberen te beheersen, kiest de Duitse grensstad Emmerich voor een andere opvallende aanpak. Daar worden rupsen preventief bestreden met een helikopter.