gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vrijwilligers redden padden in buitengebied van Doetinchem

cbb0cad51a6d8b1cd273192939f083c9

Het is nog februari, maar de paddentrek is al begonnen in de buitengebieden in de Achterhoek. De dieren trekken dan van hun winterslaapplek, naar een nabijgelegen poel of plas om hun eieren te leggen en laten bevruchten. Al vele jaren zetten Doetinchemse vrijwilligers zich in om de dieren veilig over wegen te zetten in de buurt van De Kruisberg. Broodnodig, vindt biologe Henriette van der Loo, want het is erg gevaarlijk voor de kleine padden.

Hidde Vinkenvleugel | Bart Sollman |  | Aangepast op
“Nederland is zo versnipperd, alle natuur wordt doorkruist door wegen”, aldus Van der Loo over het belang van het helpen van de padden op de Loenhorsterweg. “Als dit nu een zandweg was geweest, dan was het niet nodig geweest, maar het is hier een druk stuk. Net als in heel Nederland...” Langs de rand van de weg is een afschermstuk aangelegd. Daarachter liggen emmers, waar de vrijwilligers de padden in opvangen. Vervolgens worden ze op een veilige waterrijke locatie weer losgelaten.

Sinds maandag zijn de vrijwilligers bezig. Dat leverde veertien padden op. Dat zegt volgens Van der Loo op zich niks, maar wel als je het combineert met andere metingen. “Uit alle gegevens over heel Nederland kunnen ze wel gemiddelden uit zien”, aldus Van der Loo. “Je bent dus eigenlijk altijd maar één van al die puzzelstukjes.” Al die tellingen zijn online te vinden op de pagina van de werkgroep.

Tips voor de automobilisten
Van der Loo heeft nog een goede tip voor automobilisten om de padden een veilige overtocht te bieden. “Ze kunnen er op letten door veel minder hard te rijden en een goede lamp op te zetten”, legt ze uit. Toch is er ook een groep mensen die niet even blij zijn met de actie. “Er zijn een heleboel mensen die vervloeken ons”, beschrijft Van der Loo. “Ze kunnen hier dan niet gemakkelijk passeren, maar daar kan ik dan ook niet zoveel aan doen.”

Lees ook

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Huntenpop202610

Geen Tomorrowland maar Huntenpop: Nieuw soort tent maakt Europees debuut in Ulft

Een opvallende nieuwe eyecatcher op de 35e editie van Huntenpop in Ulft dit weekend. Een 25-meter brede koepel wordt omgedoopt tot discodome. Het is de eerste keer dat de tent op een Europees festival te zien is. De eer zou eerst aan het Achterhoekse festival voorbij gaan.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 13.50.01

Fietser aangereden door automobilist in Wehl

Bij een botsing tussen een fietser en een automobilist in Wehl is een persoon hard ten val gekomen. Het slachtoffer hoefde niet mee naar het ziekenhuis.