gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vriesekoop trapt OldStars tafeltennis af bij Litac

1bd7ce80a1ff245998a39c1b8d950338.jpg

Tafeltennisicoon Bettine Vriesekoop trapte woensdag met ruim tien oudere deelnemers in Lichtenvoorde het OldStars Tafeltennis af. Na clubs in Zoetermeer en Vries (Drenthe, red.) is Litac als derde tafeltennisvereniging in Nederland door het Nationaal Ouderenfonds en de Nederlandse tafeltennisbond uitgekozen voor het project.

Redactie REGIO8 |

“Een eer”, vindt voorzitter Henk Eijsink van tafeltennisvereniging Litac. “Het is fijn om te zien dat je als club gewaardeerd wordt binnen de bond en dat je de zaak goed hebt staan.” Mede door de moderne accommodatie werd Litac uitverkozen om te starten met OldStars, een intiatief om ouderen meer te laten sporten. “Als je niet meer beweegt dan gaat alles heel snel achteruit”, aldus Vriesekoop, die zelf ook onder de indruk was van de sporthal. “Ik vind dat ouderen snel het batje op moeten pakken, maar ze mogen ook andere sporten doen.” Naast training van de tweevoudig Europees kampioene, werd ook geoefend met verschillende tafeltennisrobots. “Ik heb nooit zoveel met tafeltennis gehad, maar als je het nu meekrijgt boeit het wel”, zegt deelnemer Antoon te Molder. “Ook als je met zo’n bekend iemand in een sporthal staat. Dat is voor mij wel bijzonder.”

De pilot OldStars loopt in eerste instantie twintig weken. “Mensen kunnen in die periode lid worden van de club”, vertelt voorzitter Eijsink, die aangeeft dat het project daarna door Litac zelf wordt opgepakt. “Onze droom is om een aantal leden erbij te krijgen”, vervolgt de voorzitter. TTV Vries uit Drenthe hield volgens hem 25 nieuwe leden over aan het project. “Maar vijf is ook prima, het maakt in principe niet uit”, aldus Eijsink. “We zijn een goed florerende club, iemand moet met plezier hiernaartoe komen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

96704b9f-93d9-4792-af24-dc89a3148cf0.jpg

Twee personen gewond na aanrijding op de N318 bij Varsseveld

Twee personen zijn woensdagmiddag gewond geraakt na een frontale botsing op de N318 ter hoogte van Aalten. De weg is tijdelijk afgesloten.

Prokkel0.png

Prokkelduo Jonny en Saskia zorgt voor een glimlach bij stembureau in Doetinchem

Op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen zijn door het hele land vrijwilligers al vroeg in de weer om alles op de stembureaus soepel te laten verlopen. In de Achterhoek gebeurt dat met een bijzonder tintje. Bij het Borghuis in Doetinchem krijgt het team hulp van het prokkelduo Jonny en Saskia.

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.