gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vreugde bij bewoners na plaatsing landbouwsluis bij Dorpsstraat in Laag-Keppel

71e6869ea5b9c6cb20319a170ff5fb03

De Dorpsstraat in Laag-Keppel is afgesloten voor doorgaand verkeer door de plaatsing van een landbouwsluis op de Wehlsedijk. Het zorgt voor veel onvrede in omliggende dorpen, maar de bewoners van het kleine woonstraatje zijn blij dat ze eindelijk rust hebben voor hun deur.

Viggo Zweverink | Tim Rondeel | Nick Hermsen |
"Omdat we hier te maken hebben met heel veel verkeersonveiligheid", aldus bewoner Mieke van den Broek over de noodzaak om de woonstraat af te sluiten voor doorgaand verkeer. "Gelukkig is dat door de bestuurders opgemerkt via een rapport van Veilig Verkeer Nederland." Met meer dan vijfduizend motorvoertuigen die per etmaal door het straatje gaan, ziet de provincie een onaanvaardbaar leefbaarheidsprobleem. Toch komt er veel kritiek uit omliggende dorpen, want Hummelo, Laag- en Hoog-Keppel worden door de sluis afgesloten van Wehl. "Dat vind ik heel begrijpelijk omdat dit van oudsher een belangrijke doorgang is geweest", laat Van den Broek weten over het commentaar.

Vanuit de andere kant is er ook begrip voor de bewoners van de veelbesproken straat. "Het is een heel drukke straat", geeft Ans Putman uit Wehl, raadslid in de gemeente Doetinchem, toe. "Maar om dan meteen al het verkeer te weren, behalve de fietsers en het landbouwverkeer, vind ik wel heel ver gaan." Ze vindt dan ook dat een kleine minderheid geholpen wordt, maar dat een grote meerderheid er last van heeft: "Heel veel mensen uit de omgeving die gaan in Wehl boodschappen doen, dat is voor onze ondernemers in Wehl een aderlating."

Regionale kwestie
De provincie en gemeente vinden dat de doorgaande route nu via Doetinchem moet lopen. Het aanleggen van een nieuwe weg van Hummelo naar Wehl werd al eerder afgedaan als onmogelijk. Dat de wens van een minderheid belangrijker is dan de meerderheid, zoals raadslid Putman zegt, doet Dorpsstraat-bewoner Van den Broek af als onzin. "Ik vind dit een hele andere kwestie dan minderheid en meerderheid, ik vind dit een regionale kwestie. De hoofstructuur moet goed vorm krijgen waardoor je de hele regio een plezier doet en de doorstroming bevorderd."

Terug naar vroeger
De landbouwsluis ligt tot juli bij wijze van proef op de Wehlsedijk, daarna wordt het object verplaatst naar de Keppelseweg, waarna een definitief besluit volgt. Van den Broek heeft zelf wel een idee hoe de Dorpsstraat er in de toekomst uit moet komen te zien: "Ik hoop dat de straat gaat lijken op de foto's van vroeger met veel bomen, veel groen, bankjes voor de deur en veel bedrijvigheid en toerisme."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

rechtbankZutphen

Cel voor Doetinchemmer (54) na poging tot verkrachting ex

Een 54-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het proberen te verkrachten en het mishandelen van zijn ex. De man heeft een gevangenisstraf gekregen van twee jaar, waarvan tien maanden voorwaardelijk.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 13.28.33

CBR ziet geen reden voor theorie-examens in de Achterhoek ondanks beoogde verhuizing

Hoewel het CBR een nieuwe locatie voor praktijkexamens in Doetinchem lijkt te hebben gevonden, is er nog altijd geen mogelijkheid voor Achterhoekers om in de regio hun theorie-examen af te leggen. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) ziet geen aanleiding om daar verandering in te brengen.

BerkellandRally40

Vergunning Berkelland Rally binnen, seizoensfinale in de Achterhoek

De Berkelland Rally kan op 21 november doorgaan. Tot voor kort ontbrak nog een vergunning, maar de benodigde vergunningen zijn inmiddels verleend. ‘Alle seinen staan op groen’, schrijft de organisatie. De rally vormt de seizoensfinale van het Nederlands Rallykampioenschap.

OrionStars0

Orion wint supercup in thuiswedstrijd tegen SSS

De volleyballers van Orion Stars hebben voor het derde jaar op rij de Supercup geworden. De Doetinchemmers versloegen in eigen hal Simplex SSS uit Barneveld met 3-2 (25-21, 19-25, 25-21, 23-25, 15-10).

Schermafbeelding 2026-10-19 093158

Baby naar ziekenhuis na ongeval in Breedenbroek, bestuurder onder invloed

Een auto met daarin een bestuurder en een baby is in de nacht van zaterdag op zondag op de kop in een sloot beland langs de Terborgseweg in Breedenbroek. De bestuurder, een 38-jarige man uit Dinxperlo, bleek onder invloed van alcohol te zijn en is door de politie aangehouden.

853879077_2020260042006803_1294292624108843953_n

De Graafschap Vrouwen slaat in slotfase toe tegen Feyenoord

De Graafschap Vrouwen heeft zondag in eigen huis met 1-0 gewonnen van Feyenoord. De Doetinchemmers leken lange tijd op een doelpuntloos gelijkspel af te stevenen, maar Dani Meeuwsen bezorgde haar ploeg in de slotfase alsnog de overwinning. De achttienjarige maakte daarmee een droomdebuut.