gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vreugde bij bewoners na plaatsing landbouwsluis bij Dorpsstraat in Laag-Keppel

71e6869ea5b9c6cb20319a170ff5fb03

De Dorpsstraat in Laag-Keppel is afgesloten voor doorgaand verkeer door de plaatsing van een landbouwsluis op de Wehlsedijk. Het zorgt voor veel onvrede in omliggende dorpen, maar de bewoners van het kleine woonstraatje zijn blij dat ze eindelijk rust hebben voor hun deur.

Viggo Zweverink | Tim Rondeel | Nick Hermsen |
"Omdat we hier te maken hebben met heel veel verkeersonveiligheid", aldus bewoner Mieke van den Broek over de noodzaak om de woonstraat af te sluiten voor doorgaand verkeer. "Gelukkig is dat door de bestuurders opgemerkt via een rapport van Veilig Verkeer Nederland." Met meer dan vijfduizend motorvoertuigen die per etmaal door het straatje gaan, ziet de provincie een onaanvaardbaar leefbaarheidsprobleem. Toch komt er veel kritiek uit omliggende dorpen, want Hummelo, Laag- en Hoog-Keppel worden door de sluis afgesloten van Wehl. "Dat vind ik heel begrijpelijk omdat dit van oudsher een belangrijke doorgang is geweest", laat Van den Broek weten over het commentaar.

Vanuit de andere kant is er ook begrip voor de bewoners van de veelbesproken straat. "Het is een heel drukke straat", geeft Ans Putman uit Wehl, raadslid in de gemeente Doetinchem, toe. "Maar om dan meteen al het verkeer te weren, behalve de fietsers en het landbouwverkeer, vind ik wel heel ver gaan." Ze vindt dan ook dat een kleine minderheid geholpen wordt, maar dat een grote meerderheid er last van heeft: "Heel veel mensen uit de omgeving die gaan in Wehl boodschappen doen, dat is voor onze ondernemers in Wehl een aderlating."

Regionale kwestie
De provincie en gemeente vinden dat de doorgaande route nu via Doetinchem moet lopen. Het aanleggen van een nieuwe weg van Hummelo naar Wehl werd al eerder afgedaan als onmogelijk. Dat de wens van een minderheid belangrijker is dan de meerderheid, zoals raadslid Putman zegt, doet Dorpsstraat-bewoner Van den Broek af als onzin. "Ik vind dit een hele andere kwestie dan minderheid en meerderheid, ik vind dit een regionale kwestie. De hoofstructuur moet goed vorm krijgen waardoor je de hele regio een plezier doet en de doorstroming bevorderd."

Terug naar vroeger
De landbouwsluis ligt tot juli bij wijze van proef op de Wehlsedijk, daarna wordt het object verplaatst naar de Keppelseweg, waarna een definitief besluit volgt. Van den Broek heeft zelf wel een idee hoe de Dorpsstraat er in de toekomst uit moet komen te zien: "Ik hoop dat de straat gaat lijken op de foto's van vroeger met veel bomen, veel groen, bankjes voor de deur en veel bedrijvigheid en toerisme."

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-25 at 16.52.05

Eenzijdig ongeval bij afrit A18 bij Didam, bestuurder meegenomen naar ziekenhuis

Door een eenzijdig ongeval met een auto op de Bievankweg bij Didam is donderdagmiddag een flinke verkeershinder ontstaan. De bestuurder van het voertuig werd mogelijk onwel en is meegenomen naar het ziekenhuis.

Zon0

KNMI geeft weeralarm af vanwege extreme hitte: code rood in Achterhoek

Het KNMI heeft vanaf donderdagnacht 00.00 uur tot en met vrijdagavond 23.00 uur code rood afgegeven voor acht provincies in Nederland, waaronder ook Gelderland. Er was al code oranje afgegeven vanwege extreme hitte, dit is nu opgeschaald.

Veva10

VeVa-studenten marcheren door Doetinchem voor veteranen: ‘Zij vochten voor onze vrijheid’

Tientallen Veiligheid en Vakmanschap-studenten (VeVa) van het Graafschap College marcheerden donderdag door de Doetinchemse binnenstad. Tijdens de mars moeten studenten van de opleiding laten zien bereid te zijn verantwoordelijkheid te nemen voor onze vrijheid en veiligheid. Daarnaast willen ze hun waardering laten zien voor veteranen die zich hebben ingezet voor Nederland.

Zon0

Code rood in Duitsland: hitte zorgt voor opvallend grensverschil

Code rood in westelijk Duitsland, code oranje in Nederland. Voor de gebieden Kreise Borken, Kleve en Wesel werd die waarschuwing vanmorgen al om 11.00 uur afgegeven, met het dringende advies: blijf binnen, ga niet op pad. Daarbij werd ook gewezen op de risico’s als je dat toch doet. Aan Nederlandse zijde bleef de kleur vooralsnog op oranje staan. In principe is het hier net zo onaangenaam als in Bocholt of Emmerich, maar de waarschuwing is minder strikt.

Schermafbeelding 2026-06-25 143543

Nieuw spoor in grensgebied: onderzoek naar verdwijning Borculoër Wico van Leeuwen

De politie heeft mogelijk een nieuw aanknopingspunt gevonden in het onderzoek naar de verdwijning en vermoedelijke dood van de 48-jarige Wico van Leeuwen uit Borculo. Duitse en Nederlandse politieagenten hebben maandag onderzoek gedaan in een natuurgebied bij het Duitse Vreden.

DierenWarmte0

Extreme hitte vraagt om extra maatregelen voor dieren in de Achterhoek

De afgelopen dagen steeg het kwik in de Achterhoek naar tropische temperaturen. Niet alleen Achterhoekers hebben moeite met de hitte, ook dieren hebben het erg warm. Bij het dierencentrum Achterhoek in Doetinchem stijgt de temperatuur in het gebouw al snel, waardoor medewerkers voorzorgsmaatregelen moeten nemen om de dieren het zo aangenaam mogelijk te maken.