gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vraag neemt toe, Doetinchem wil een nieuw bedrijventerrein

3f9a80d70b7e8a3f5318fa5856e7aec8

Op de bedrijventerreinen in Doetinchem is bijna geen kavel meer vrij en dat is reden voor de gemeente om te zoeken naar meer ruimte. Op bestaande terreinen kunnen de vierkante meters in de hoogte beter worden benut, maar er moet ook een volledig nieuw bedrijventerrein komen.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“We hebben een hele sterke economie en op dit moment is het zo dat we nagenoeg vol zitten”, zegt wethouder Robbert Hummelink. Hij baseert zich op een onderzoek dat in opdracht van de gemeente is uitgevoerd. De afgelopen tien jaar nam het aantal bedrijven met twintig procent toe, waardoor er nu een tekort aan ruimte dreigt. Op dit moment heeft de gemeente zeven bedrijventerreinen. Vier daarvan zitten in de stad Doetinchem, ook in Gaanderen en Wehl zit er elk één. Het nieuwste bedrijventerrein, het regionale A18 Bedrijvenpark bij Wehl, is ook al vergeven of in optie. “We hebben gewoon geen ruimte meer”, aldus Hummelink.

Het nieuwe bedrijventerrein is daarbij een stip op de horizon. Een echte locatie is nog niet in beeld, maar een plek bij de snelweg A18 lijkt logisch. De ruwgeschatte grootte ligt tussen de veertig en 110 hectare. De gemeente wil samen optrekken met buurgemeenten Montferland, Bronckhorst en Oude IJsselstreek, net als bij het A18 Bedrijvenpark. “Maar Doetinchem is wat mij betreft wel de meest logische locatie voor het terrein”, zegt Hummelink. “Wij hebben simpelweg de meeste vraag van bedrijven en bieden de grootste werkgelegenheid."

‘Geen Rotterdam aan de Oude IJssel’
Ook op bestaande terreinen moet de ruimte beter worden benut, bijvoorbeeld door de hoogte in te gaan. “Er zijn bedrijven die bijvoorbeeld acht meter de hoogte in mogen, maar die maar vier meter daarvan gebruiken. Dan mis je de helft van wat je mogelijkheden zijn, dus dat nemen we mee. Het moet geen Rotterdam aan de Oude IJssel worden. Wat wij voor ogen hebben is dat we lokale ondernemers en bedrijven uit de Achterhoek de ruimte willen gegeven. Het moet bij onze identiteit als Achterhoek passen.”

Gebiedsmakelaar
Om de ambitie werkelijkheid te laten worden, wordt de komende drie jaar een gebiedsmakelaar aangesteld door de gemeente. Deze moet op bestaande terreinen kijken hoe de ruimte beter kan worden benut. Ook wordt gezocht naar ruimte aan de randen van bestaande bedrijventerreinen, dit gebeurt op korte termijn. “Dat zijn dingen die je bij wijze van spreken morgen kan doen”, aldus Hummelink.

Lees meer over:

|

Lees ook

WK30

Trouwe Achterhoekse Oranjefans slaan WK over: 'De kosten zijn van de gekke'

Het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt woensdagavond officieel afgetrapt. Normaal gesproken reizen duizenden Oranjefans af naar een eindtoernooi om het Nederlands elftal te steunen, waaronder een vaste Achterhoekse delegatie. Dit keer blijven enkele van de meest trouwe supporters echter thuis.

AZCDidam0

Geert Wilders naar anti-azc bijeenkomst in Didam

PVV-leider Geert Wilders komt woensdag 17 juni naar het centrum van Didam, waar bij het oude gemeentehuis in Didam een anti-azc bijeenkomst wordt gehouden.

WethoudersOIJ10

Zo denkt de nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek over dossiers DRU en azd

De nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek kiest voor een asielzoekersdorp met maximaal 448 opvangplekken en spreekt opnieuw uit dat de DRU behouden moet blijven. Beide dossiers kregen een prominente plek in het coalitieprogramma van Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks, VVD en CDA. Het waren dan ook dé verkiezingsonderwerpen.

WhatsApp Image 2026-06-07 at 19.32.14

Man aangehouden in Doetinchem die elektriciteitskabels wilde jatten

De politie heeft zondagavond een man aangehouden na een poging tot diefstal van elektriciteitskabels bij een bouwterrein aan de Doctor Huber Noodtstraat in Doetinchem.

unnamed

Trots en emotie overheersen bij team '21x21 is ons doel' na deelname Alpe d’HuZes

Na maanden van voorbereiding en vele inzamelingsacties om geld op te halen voor kankeronderzoek, stond het team ‘21x21isonsdoel’ aan de start van het bijzondere evenement Alpe d’Huzes. Voor teamcaptain Carlo Keurntjes was de persoonlijke motivatie de ziekte van zijn zwager André. Voor het hele team werd het een dag om nooit te vergeten. Hoewel het oorspronkelijke doel niet volledig werd behaald, kijken de deelnemers met veel trots terug op hun prestatie.

MarinusFluitje0

Marinus Dijkhuizen nieuwe trainer VVV-Venlo

Marinus Dijkhuizen is de nieuwe trainer van VVV. Dat heeft de Limburgse club vanmiddag bevestigd. De 54-jarige trainer tekent in Venlo een contract voor twee seizoenen.