gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vraag neemt toe, Doetinchem wil een nieuw bedrijventerrein

3f9a80d70b7e8a3f5318fa5856e7aec8

Op de bedrijventerreinen in Doetinchem is bijna geen kavel meer vrij en dat is reden voor de gemeente om te zoeken naar meer ruimte. Op bestaande terreinen kunnen de vierkante meters in de hoogte beter worden benut, maar er moet ook een volledig nieuw bedrijventerrein komen.

Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
“We hebben een hele sterke economie en op dit moment is het zo dat we nagenoeg vol zitten”, zegt wethouder Robbert Hummelink. Hij baseert zich op een onderzoek dat in opdracht van de gemeente is uitgevoerd. De afgelopen tien jaar nam het aantal bedrijven met twintig procent toe, waardoor er nu een tekort aan ruimte dreigt. Op dit moment heeft de gemeente zeven bedrijventerreinen. Vier daarvan zitten in de stad Doetinchem, ook in Gaanderen en Wehl zit er elk één. Het nieuwste bedrijventerrein, het regionale A18 Bedrijvenpark bij Wehl, is ook al vergeven of in optie. “We hebben gewoon geen ruimte meer”, aldus Hummelink.

Het nieuwe bedrijventerrein is daarbij een stip op de horizon. Een echte locatie is nog niet in beeld, maar een plek bij de snelweg A18 lijkt logisch. De ruwgeschatte grootte ligt tussen de veertig en 110 hectare. De gemeente wil samen optrekken met buurgemeenten Montferland, Bronckhorst en Oude IJsselstreek, net als bij het A18 Bedrijvenpark. “Maar Doetinchem is wat mij betreft wel de meest logische locatie voor het terrein”, zegt Hummelink. “Wij hebben simpelweg de meeste vraag van bedrijven en bieden de grootste werkgelegenheid."

‘Geen Rotterdam aan de Oude IJssel’
Ook op bestaande terreinen moet de ruimte beter worden benut, bijvoorbeeld door de hoogte in te gaan. “Er zijn bedrijven die bijvoorbeeld acht meter de hoogte in mogen, maar die maar vier meter daarvan gebruiken. Dan mis je de helft van wat je mogelijkheden zijn, dus dat nemen we mee. Het moet geen Rotterdam aan de Oude IJssel worden. Wat wij voor ogen hebben is dat we lokale ondernemers en bedrijven uit de Achterhoek de ruimte willen gegeven. Het moet bij onze identiteit als Achterhoek passen.”

Gebiedsmakelaar
Om de ambitie werkelijkheid te laten worden, wordt de komende drie jaar een gebiedsmakelaar aangesteld door de gemeente. Deze moet op bestaande terreinen kijken hoe de ruimte beter kan worden benut. Ook wordt gezocht naar ruimte aan de randen van bestaande bedrijventerreinen, dit gebeurt op korte termijn. “Dat zijn dingen die je bij wijze van spreken morgen kan doen”, aldus Hummelink.

Lees meer over:

|

Lees ook

25-DSC09594

De Graafschap doet zaken met Juventus: Italiaan Gabriele Finocchiaro gehuurd

De Graafschap neemt Gabriele Finocchiaro op huurbasis over van de Italiaanse grootmacht Juventus. De Doetinchemmers hebben een optie tot koop bedongen.

WhatsApp Image 2026-08-18 at 14.47.58

Brommobiel botst tegen gevel van woning in Winterswijk aan

Een brommobiel is dinsdagmiddag tegen een woning in Winterswijk gebotst. De raam van de woning liep hierbij schade op, de bestuurder van het voertuig is naar het ziekenhuis gebracht.

BijDoortje10

Ettense huiskamer Bi-j Doortje verhuist naar kerk: ‘Nu nog een biljart’

Wie helpt de Ettense Huiskamer Bi-j Doortje aan een biljart? Alle kleine beetjes helpen. Dat is eigenlijk de oproep van het initiatief na de verhuizing van de kantine van v.v. Etten naar het café in de vernieuwde Martinuskerk. “De mensen kunnen sjoelen, kaarten maken, kaarten, rummikuppen, knutselen, eigenlijk alles wat ze willen, nu nog een biljart”, zegt Jan Slutter als vrijwilliger.

SluisEefde0

Sluizen bij Eefde komende tijd nog dicht: 'Langere periode met regen nodig'

Het sluizencomplex in Eefde blijft nog tot in ieder geval dit weekend dicht. Vanwege de aanhoudende droogte kwam het waterpeil onder de ondergrens, die op 9,10 meter NAP ligt en werd scheepvaart verboden op het Twentekanaal.

Steenderen0

Inwoners Steenderen mogen meedenken over nieuwe woonwijk

Inwoners van Steenderen kunnen tijdens een participatiebijeenkomst meedenken met een nieuwe buurt voor hun dorp. De bijeenkomst vindt op 3 september plaats op de bouwlocatie aan de Bronkhorsterweg.

d7b811b3-2368-3954-b558-e1383eb18593

Ook 'vriend' die Lisanne doodstak in hoger beroep

De 26-jarige man uit Ulft, die twee jaar geleden de toen 23-jarige Lisanne doodstak in haar huis in Hoog-Keppel, vecht zijn straf aan. De man werd in juli veroordeeld tot TBS met dwangverpleging maar gaat in beroep tegen deze straf. Eerder ging het Openbaar Ministerie ook al in hoger beroep.