Ulft, Nederland
Terug

Vordenaar haalt in razend tempo geld op voor nichtje Mirthe (7)

945fffde6afbaddf244af0b37da12850.jpg

Roy Huetink uit Vorden is een crowdfunding gestart om een rolstoelauto voor zijn 7-jarige nichtje Mirthe uit Ruurlo te verwezenlijken. Mirthe kan niet lopen en heeft inmiddels een elektrische rolstoel gekregen, maar die past niet in de auto van haar ouders.

Serena Speet |
"Met een rolstoelauto is Mirthe veel zelfstandiger en zijn mijn broer en schoonzus veel mobieler", aldus Roy over het belang van de auto. "Dan worden leuke uitjes veel bereikbaarder en dat is belangrijk voor een 7-jarig kind." Omdat Roy zijn nichtje meer vrijheid gunt hoopt hij met behulp van de crowdfunding de rolstoelbus te kunnen verwezenlijken. "Het streefbedrag is 35.000 euro, zo'n auto is niet goedkoop. Maar we gaan kijken hoe ver we komen", legt Mirthes oom uit. "Het is niet dat we pas als we het bedrag gehaald hebben actie gaan ondernemen."

De teller stond dinsdag nog op bijna 6.500 euro, maar dat bedrag steeg snel. "Je ziet een stroom aan donaties binnenkomen", vertelt Roy. "Particulieren doneren echt driehonderd of 350 euro. Dat vind ik bijzonder hoge bedragen, dat gaat bijna de pet te boven." Inmiddels is al ruim 9.500 euro opgehaald voor Mirthe.

'Ontzettend veel pech'
Mirthe zit in een rolstoel omdat ze een genetische stoornis heeft. "Tot haar zevende maand was ze een hele normale baby", aldus Roy. "Toen kreeg ze uit het niets een epileptische aanval, waar ze in bleef hangen." Na weken onderzoek kreeg ze de diagnose bilaterale striatale necrose, een erfelijke stoornis. "De kans dat je dat gen krijgt vanuit allebei je ouders is ontzettend klein", vertelt haar oom. "Dus ze heeft ontzettend veel pech gehad."

'Dit gaat slagen'

Hoewel een rolstoelauto ontzettend duur is, twijfelt Roy niet aan of het verwezenlijkt kan worden: "Dit gaat slagen. Ik ga net zo lang door tot we een hele mooie auto bij elkaar hebben." De donaties blijven binnenkomen en het bedrag groeit snel: "Als je ziet wat in een dag gedoneerd wordt, dat is écht bijzonder", vindt Roy.

Foto: Roy Huetink

Lees ook

MelissaPeperkoek0.jpg

Snowboardster Peperkamp uit Zelhem bijna klaar voor tweede Olympische Winterspelen

De Olympische Winterspelen barsten voor Nederland bijna los. De Achterhoekse troef in de Italiaanse sneeuw is Melissa Peperkamp. De snowboardster uit Zelhem verheugt zich op Big Air, maar vooral het onderdeel Slopestyle.

04 Politie0.png

Politie neemt zakken vol mogelijk gestolen spullen in beslag bij arbeidsmigranten in Ulft

De politie heeft donderdagavond meerdere plastic zakken vol met vermoedelijk gestolen spullen in beslag genomen uit een woning aan de Schoolstraat in Ulft. In de woning wonen arbeidsmigranten.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (3).jpeg

Primeur voor carnavalskrakergala: artiesten uit hele land vinden weg naar Ulft

Dat het Kachelhöltjes Carnavalskraker Trofee Gala van REGIO8 en Iseldonk al lang niet meer alleen voor de Achterhoek is, werd donderdagavond tijdens de vierde editie van het evenement duidelijk. Sommige deelnemers hebben zelfs ruim twee uur in de auto gezeten om erbij te kunnen zijn.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.

CEV21012026-4.jpg

Orion wint eerste halve finale: topduel tegen Fenerbahce bijna uitverkocht

De mannen van Orion Stars hebben donderdagavond in Groningen een flinke stap gezet om de landelijke bekerfinale te halen. De Achterhoekers wonnen met 1-3 van Lycurgus, de return spelen ze op carnavalszondag in eigen huis.

Brandstofdief1.jpg

Wijkagent waarschuwt: brandstofdief actief rond Gendringen

Wijkagent Mike Klenner van Ulft en Gendringen waarschuwt voor een brandstofdief die actief is in de regio. Er zijn al meerdere meldingen binnengekomen.