gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

KlaasDoetinchem.jpg

Foto: REGIO8

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op

Volgens partijvoorzitter Patrick Moors is de keuze voor Agricola weloverwogen. ‘Met Klaas Agricola kiezen we bewust voor iemand met bewezen bestuurlijke ervaring én een onafhankelijke positie. Dat is voor ons essentieel om dit proces zorgvuldig en met vertrouwen te doorlopen’, aldus Moors. ‘We hechten hier als partij grote waarde aan.’

Agricola, afkomstig uit Friesland, heeft een lange politieke loopbaan. Hij begon zijn carrière in 2007 in de gemeente Dalfsen. Van 2010 tot 2017 was hij daar wethouder. Vervolgens werd hij burgemeester van Dantumadeel, een functie die hij tot en met 2024 bekleedde. Daarna was hij nog waarnemend burgemeester van De Friese Meren.

Als verkenner krijgt Agricola de taak om met alle partijen in de gemeenteraad in gesprek te gaan. Op basis van deze gesprekken zal hij de verschillende mogelijkheden in kaart brengen en adviseren over de meest kansrijke vorm voor een nieuwe coalitie. 

Onafhankelijke rol in het proces
GBD benadrukt dat Agricola volledig onafhankelijk opereert. 'Juist deze onafhankelijkheid, gecombineerd met zijn ervaring, zorgt ervoor dat hij boven de partijen kan staan en met een open blik het gesprek kan voeren', laat de partij weten.

Lees ook

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.

HuisBargh0.png

Kasteel Huis Bergh heropent in september na grootschalige restauratie

Het gerestaureerde kasteel Huis Bergh opent op zaterdag 19 september opnieuw zijn deuren voor publiek. In de honderd dagen voorafgaand aan de opening is er een speciaal ‘aftelprogramma’ om te vieren dat het kasteel weer te bezoeken is.

IMG_8053.JPG

Toeloop bij bouwplannen Gorssel: hoop op woning, maar inschrijving nog niet mogelijk

De belangstelling voor het woningbouwplan in het noordelijk deel van de Smitskamp in Gorssel is groot. Tijdens een inloopbijeenkomst in de Brinkkerk trok het plan een constante stroom bezoekers. Inschrijven voor een woning is echter nog niet mogelijk, benadrukt de gemeente Lochem.

KERKETTEN10.jpg

Ettense kerk ondergaat complete metamorfose: ‘Mensen werden emotioneel’

Na vier jaar voorbereiden en bijna een jaar intensief verbouwen is de Martinuskerk in Etten weer open. Niet meer alleen als kerk, maar als multifunctionele ontmoetingsplek met vier verschillende ruimtes. Volgens uitbater Stan Theunissen en voorzitter Peter Ketelaar moet het gebouw uitgroeien tot het nieuwe hart van het dorp.

DruRaad.jpg

Oude gemeenteraad moet stemmen of DRU-subsidie eerder overgemaakt wordt

Hoewel de uitslag van de verkiezingen al vastgesteld is en de raadsleden de nieuwe verhoudingen in de raad weten, vergadert de gemeenteraad van Oude IJsselstreek donderdag nog in oude samenstelling. Hét verkiezingsonderwerp staat weer op de agenda; het DRU Industriepark.