gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Volleybalster Schoot inspireert leerlingen

87d8dda618651aef2bc03c55b1a9e776.jpg

Volleybalinternational Myrthe Schoot uit Winterswijk was woensdagochtend eregast bij basisschool De Pannevogel in Steenderen. Een groep van ongeveer honderd enthousiaste leerlingen kreeg les van de libero van het Nederlands team om de kinderen enthousiast te maken over het aankomende WK in eigen land.

Jasper Hazelaar |
“Het is superleuk om iets terug te kunnen doen”, vindt de 33-jarige Schoot, die de leerlingen na een stevige warming-up verschillende oefeningen liet doen met de bal. “Ik weet nog dat ik toen ik vijftien was volleybaltraining kreeg van Sanne Keizer (beachvolleybalster uit Doetinchem red.). Dat maakt gewoon superveel indruk. Ik hoop dat ik de kids een beetje heb kunnen inspireren.” Guus, die na afloop vol trots om een handtekening vroeg, was onder de indruk: “Ik zit zelf op volleybal, dus ik had echt gehoopt dat we dit ooit zouden doen. We hebben bovenhands en onderhands gespeeld. Ik denk dat we ook nog gaan oefenen met opslaan.”

Doel van het bezoek aan Steenderen en de clinic, geïnitieerd door volleybalbond Nevobo, is enthousiasme creëren rond het aankomende WK. “We proberen het te laten leven, ook onder de kinderen”, verklaart Schoot. “Voor het WK hoop ik dat ze straks allemaal enthousiast in de hal zitten en zelf ook gaan volleyballen, dat zou supermooi zijn.” Die beleving is bij de meeste deelnemers woensdag wel aanwezig. “Ik ga het sowieso op televisie kijken”, zegt Guus over het toernooi. “Ik denk dat Nederland ook wel kans maakt, want Myrthe is best wel goed.”

Verblijfplekken in de Achterhoek
De Nederlandse speelsteden tijdens het WK, dat samen met Polen wordt georganiseerd, zijn Apeldoorn, Arnhem en Rotterdam. De Achterhoek is tijdens het toernooi de thuisbasis van meerdere teams, waaronder de toplanden Servië en Turkije. Tijdens het toernooi is de Topsporthal in Doetinchem de trainingsfaciliteit voor meerdere teams. Het evenement wordt door Achterhoekse gemeenten aangegrepen als katalysator voor het driejarige ‘Achterhoeks Volleybalmasterplan’.

WK voor Oranje
Het WK start voor Oranje op vrijdagavond 23 september met een wedstrijd tegen Kenia in het Gelredome in Arnhem. Na het mislopen van de Olympische Spelen in 2020, hoopt Schoot met haar teamgenoten voor een medaille te gaan. Wel ziet de Winterswijkse veel concurrentie. “Je hebt natuurlijk heel veel goede volleyballanden op de wereld”, zegt Schoot, die onder meer wijst naar Brazilië, China en Amerika. “Het zou wel echt fantastisch zijn om in eigen land op een WK een medaille te winnen.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees ook

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.