Ulft, Netherlands

Volleybalster Meijer grootste talent bij Doetinchemse Sportverkiezing

De jonge volleybalster Saar Meijer is maandagavond verkozen tot Sporttalent van het jaar in Doetinchem. Wielrenners Koen Bouwman en Caroline Groot zijn net als vorig jaar uitgeroepen tot Sportman en Sportvrouw van het jaar in Schouwburg Amphion.
Jasper Hazelaar | 21 maart 2023 11:25 | Aangepast op 21 maart 2023 11:25
Daarmee behielden de wielrenners hun prijzen tijdens de Doetinchemse Sportverkiezing, want vorig jaar sleepten ze de titels ook al in de wacht. Bouwman kende in 2022 een absoluut topjaar. Hij won het bergklassement in de Giro d’Italia, bovendien greep hij twee etappes in de grote wielerronde in Italië. Groot werd wereldkampioen bij de vijfhonderd meter paralympisch baanwielrennen. Meijer hield bij de verkiezing voor sporttalent, misschien wel de spannendste categorie, schaker Fleur Westerhof en hockeyster Maartje Tio achter zich. Het M016-team van hockeyclub DHC werd de Sportploeg van het jaar.

Ook aan de breedtesport werd ruim aandacht besteed in de goedgevulde grote zaal van het theater. Annelies Tijdink van Omnizwemvereniging de Nieuwe Doetinchemse Dolfijn werd verkozen tot vrijwilliger van het jaar. De prijs voor beste schoolsport-initiatief ging naar de Budo Marathon die door JINDO, Ketelaar Sport en de Budo Academy Kiai Jiu Jitsu werd georganiseerd. Door vijf uur lang te trainen zamelden de initiatiefnemers geld in voor Oekraïense vluchtelingen in Doetinchem. Ricardo Hollander van JINDO kreeg de prijs voor Inclusieve Sporter.

Foto: Sport-ID

Lees meer over:

Doetinchem|Sportverkiezing|Orion|

Meest gelezen

Vuurwerkcontroles bij grens, al veel in beslag genomen

Redactie REGIO8 | 29 dec 2025 11:37

Woning volledig uitgebrand in Terborg

Redactie REGIO8 | 27 dec 2025 09:55

Lees ook

Persoon geslagen met stalen buis in Doetinchem

In de nacht van maandag op dinsdag is in Doetinchem een persoon geslagen met een stalen buis. Het sl...

Dubbel gevoel bij start vuurwerkverkoop in Achterhoek: 'De gezelligste dagen van het jaar'

De vuurwerkverkoop voor consumenten in Nederland is gestart. Hoewel het voor Juul Houwer, eigenaar v...

REGIO8 - Jaaroverzicht 2025 #2

In dit jaaroverzicht kijken we terug op de momenten die 2025 in de Achterhoek hebben gekenmerkt. Van...

Nieuw zorggebouw naast Slingeland Ziekenhuis gaat 'IJsselbrink' heten

Het nieuwe zorggebouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem krijgt de naam 'IJsselbrink'. De n...

Doetinchem herdenkt oorlogsslachtoffers met kaarslicht tijdens Lichtjesavond

Militairen en andere mensen die tijdens de Tweede Wereldoorlog hun leven gaven voor onze vrijheid wo...

Hardlopers in kerstkleding bij Santarun in Doetinchem: “Mooi begin van de kerst”

De binnenstad van Doetinchem stond zaterdagavond volledig in het teken van kerst. Meer dan tweehonde...