gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Volksfeest in centrum van Doetinchem na winst Turkije op EK Voetbal

7b15c1f4075603f819ebf475a93c9c80.jpg

In het centrum van Doetinchem barstte dinsdagavond na de winst van Turkije op het EK Voetbal een waar volksfeest los. Op het plein voor het gemeentehuis werd er flink getoeterd, daarna trok een feestende menigte met muziek en fakkels naar de binnenstad.

Remco Geurts | Jasper Hazelaar |  | Aangepast op
Het was voor de Turkse supporters afzien tijdens de spannende wedstrijd, die uiteindelijk met 2-1 werd gewonnen van Oostenrijk. Niet lang na het laatste fluitsignaal verzamelden honderden mensen zich voor het gemeentehuis bij de stad. Met een hoop getoeter, muziek, dans en burn-outs vierden de supporters de winst van Turkije. “Dit is eigenlijk onze traditie”, zegt een van de feestvierende supporters. “Normaal doen we toeteren, maar we moeten ook een beetje aan de wijken om ons heen denken.”

Na wat getoeter bij het stadhuis, ging het feest verder bij de Catharinakerk. Sommige Nederlandse fans keken van een afstandje toe, maar er sprong ook het nodige oranje mee in de Turkse zee. “Het is gewoon blijdschap, van jong tot oud”, legt een andere Turkse fan uit. “Er lopen ook oma’s rond van vijftig tot tachtig jaar oud rond. Het is gekkenhuis. Pure blijdschap en emotie wat eruit komt.” Met stralende ogen zegt een jonge Turkse supporter: “Ik vind het heel leuk dat ik hier ben. Dit is de eerste keer dat ik meemaak.”

‘We kunnen niet verliezen’
De laatste keer dat Turkije zo ver kwam op een eindtoernooi was in 2008, toen bereikte het land de halve finale van het EK. Zaterdag kan Turkije die prestatie evenaren, maar dan moeten ze winnen van Nederland. “Dat wordt heel spannend”, zegt een Turkse fan lachend. “Ik ben blij dat het tegen Nederland is. Het is gewoon leuk, een leuke spanning. De meeste van ons zijn hier opgegroeid, dus we zullen nooit verliezen!”

Lees ook

magneetvisssen.jpg

Jonge magneetvissers stuiten op munitiekist en mogelijke ontsteker in Doetinchem, EOD ingeschakeld

Bij de fietsbrug over de Oude IJssel in Doetinchem hebben een groep jongeren maandagmiddag een munitiekist en een magazijn uit de Tweede Wereldoorlog gevonden tijdens het magneetvissen. Ook troffen zij een mogelijk ontstekingsmechanisme voor explosieven aan, waarop de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ingeschakeld.

Kampioenen-1-2-19-april-2026.jpg

Wild Rovers Doetinchem bekroont eerste seizoen met twee teams met dubbel kampioenschap

Rugbyclub Wild Rovers uit Doetinchem heeft clubgeschiedenis geschreven. In het eerste seizoen met twee seniorenteams zijn zowel het eerste als het tweede team kampioen geworden. “Ik sprak aan het begin van het seizoen uit dat we met beide teams kampioen wilden worden, maar dat het echt gelukt is, is waanzinnig”, zegt trainer André Hendriksen.

NKDansgarde0.png

Honderden danseressen strijden om de titel bij NK dansgarde in Ulft

Honderden danseressen en enkele dansers streden afgelopen weekend in sporthal de IJsselweide in Ulft om de nationale titels dansgarde. Wie denkt dat dansgarde iets is dat simpelweg bij carnaval hoort heeft het mis. Er wordt serieus gedanst én gejureerd op hoog niveau mét Ulfts succes.

Schermafbeelding 2026-04-20 093102.png

Een gewonde bij ongeval met twee voertuigen op N315 bij Zelhem

Bij een ongeval met een busje en een auto is zondagmiddag een bestuurder op de Ruurloseweg gewond geraakt. Een bestelbus belandde in de berm, waarna het achteropkomende voertuig deze niet meer kon ontwijken.

112Westendorp.jpeg

Auto met aanhanger belandt in weiland na botsing in Westendorp

Bij een aanrijding tussen twee auto’s is zaterdagavond in Westendorp een gewonde gevallen. Door de botsing eindigde een auto met aanhanger in een weiland.

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.