gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voetbalvereniging Ruurlo ‘positief kritisch’ over nieuwe sporthal

db2d6ceed74cb33c69e6e7eee4bf4f38

De voetbalvereniging Ruurlo is enthousiast over het plan voor een nieuwe sporthal bij het eigen complex ’t Rikkenhage. “Maar dat is gezien ons eigen perspectief”, erkende voorzitter Henry Meutstege van de voetbalvereniging dinsdagavond tijdens de derde zogenaamde beeldvormende sessie over de toekomst van de sporthal in Ruurlo.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Meutstege vertelde ‘na lang twijfelen’ te hebben besloten in te spreken. “We hebben ons afzijdig gehouden in de discussie voor de rust in het dorp”, zei Meutstege, die maandagavond de leden informeerde over het nieuwe plan. “Er zijn ook zorgen bij de voetbalclub, de leden moet nog veel worden uitgelegd. De toon van de avond was positief kritisch. We voelen ons gesterkt door te gaan op de ingeslagen weg.”

'Fürstenauerstraat blijft open'
Meutstege vertelde te hopen ‘op een snel besluit’, zodat ‘de bouw spoedig kan beginnen’, “maar het is een grote sporthal en er moet zorgvuldig mee worden omgegaan. Eén ding kan ik wel zeggen: de Fürstenauerstraat blijft open”, aldus de voorzitter, die het nieuwe plaatje al deels voor ogen had.

“We krijgen de kans om de kantine en de kleedkamer te draaien, met de tribune naar het veld toe”, zei Meutstege. “We gaan onze eigen mensen inzetten en de synergie met andere verenigingen is belangrijk. De jeugd en de ouderen in Ruurlo moeten gebruik kunnen maken van de nieuwe accommodatie, die centraal in het dorp ligt en goed bereikbaar is.”

Offers
Ondanks de voordelen voor vv Ruurlo stelde Meutstege dat er ook offers moeten worden gebracht door de voetbalvereniging: “We worden een flink stuk grond kwijt en leveren autonomie in; we zijn niet langer de baas in de kantine. Daarnaast leveren we ook een financiële bijdrage aande exploitatie. Het is dus niet alleen een sigaar uit eigen doos.”

De voorkeur van het college is niet een nieuwe sporthal bij vv Ruurlo, maar bij De Meene. “Gezien de locatie, het programma van eisen en het budget van maximaal 12,5 miljoen euro, is het volgens onze gegevens niet haalbaar om dit te doen“, reageerde wethouder Betsy Wormgoor op het nieuwe plan.

'Appels en peren'
Ze hamerde er nogmaals op dat het college geen inzicht heeft in alle gegevens van het nieuwe plan. “Daarom is het moeilijk vergelijken, het zijn appels en peren”, stelde Wormgoor, doelend op het plan van het college dat berekend is door een adviesbureau en het alternatieve plan, berekend door een aannemer. “Er zit 2,3 miljoen euro tussen.”

Het college presenteerde een plan met zeven alternatieven voor een nieuwe sporthal bij zwembad De Meene in Ruurlo. Kosten: maximaal 16,5 miljoen euro. Er is in Berkelland geen coalitie en oppositie. D66, VVD, BBB Berkelland, OBL, Lokaal Berkelland en Berkellandse Burgerpartij hebben gezamenlijk een initiatiefvoorstel ingediend om voor 12,5 miljoen euro een sporthal te bouwen bij vv Ruurlo. Een voorstel dat bij stemming op een nipte meerderheid (14-13) kan rekenen.

Vrijwilligers
De wethouder waarschuwde de raad voor een overschrijding van het budget en verzocht de raadsleden een zorgvuldige afweging te maken. “Het wordt het grootste gebouw in onze gemeente en die verantwoordelijkheid moeten we niet op de schouders van vrijwilligers leggen”, aldus Wormgoor, doelend op de inzet van vrijwilligers van vv Ruurlo bij de bouw van de sporthal.

Er komt géén vierde beeldvormende sessie. De raadsleden kunnen resterende vragen schriftelijk indienen en op 18 maart is er een oordeelsvormende sessie, dus een vergadering waarbij er wél inhoudelijk gediscussieerd kan worden over de plek voor de nieuwe sporthal in Ruurlo.

Lees ook

Plaggenhut0

Zelhems erfgoed zichtbaar bij Smedekinck met nieuwe plaggenhut

Museum Smedekinck in Zelhem is een publiekstrekker rijker. Bij het historische streekmuseum is zaterdag een ouderwetse plaggenhut geopend. De woning geeft een inkijkje hoe het harde leven was van de armste inwoners van Zelhem in de negentiende eeuw. Stichting Plaggen Hendrik hoopt met de komst het cultureel erfgoed in ere te houden.

DruDrone10

Oppositie wil DRU redden met lening en ingrijpende veranderingen

Een groep oppositiepartijen in Oude IJsselstreek wil de financiële steun aan het DRU Industriepark koppelen aan een grondige verandering van de organisatie. In een alternatief plan stellen ADA, Pro, Dorp en Plattelandbeweging en Burgers op 1 voor om 600.000 euro te lenen aan de stichting, onder voorwaarden. Ook moet worden onderzocht of de horeca kan worden overgedragen aan een externe ondernemer.

juwelier

Auto rijdt juwelierszaak in Eibergen binnen, daders op de vlucht

In de nacht van zondag op maandag is een auto een juwelierszaak aan de Brink in het centrum van Eibergen binnengereden. De daders zijn na het incident op de vlucht geslagen.

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?