gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voetbalvereniging Ruurlo ‘positief kritisch’ over nieuwe sporthal

db2d6ceed74cb33c69e6e7eee4bf4f38

De voetbalvereniging Ruurlo is enthousiast over het plan voor een nieuwe sporthal bij het eigen complex ’t Rikkenhage. “Maar dat is gezien ons eigen perspectief”, erkende voorzitter Henry Meutstege van de voetbalvereniging dinsdagavond tijdens de derde zogenaamde beeldvormende sessie over de toekomst van de sporthal in Ruurlo.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Meutstege vertelde ‘na lang twijfelen’ te hebben besloten in te spreken. “We hebben ons afzijdig gehouden in de discussie voor de rust in het dorp”, zei Meutstege, die maandagavond de leden informeerde over het nieuwe plan. “Er zijn ook zorgen bij de voetbalclub, de leden moet nog veel worden uitgelegd. De toon van de avond was positief kritisch. We voelen ons gesterkt door te gaan op de ingeslagen weg.”

'Fürstenauerstraat blijft open'
Meutstege vertelde te hopen ‘op een snel besluit’, zodat ‘de bouw spoedig kan beginnen’, “maar het is een grote sporthal en er moet zorgvuldig mee worden omgegaan. Eén ding kan ik wel zeggen: de Fürstenauerstraat blijft open”, aldus de voorzitter, die het nieuwe plaatje al deels voor ogen had.

“We krijgen de kans om de kantine en de kleedkamer te draaien, met de tribune naar het veld toe”, zei Meutstege. “We gaan onze eigen mensen inzetten en de synergie met andere verenigingen is belangrijk. De jeugd en de ouderen in Ruurlo moeten gebruik kunnen maken van de nieuwe accommodatie, die centraal in het dorp ligt en goed bereikbaar is.”

Offers
Ondanks de voordelen voor vv Ruurlo stelde Meutstege dat er ook offers moeten worden gebracht door de voetbalvereniging: “We worden een flink stuk grond kwijt en leveren autonomie in; we zijn niet langer de baas in de kantine. Daarnaast leveren we ook een financiële bijdrage aande exploitatie. Het is dus niet alleen een sigaar uit eigen doos.”

De voorkeur van het college is niet een nieuwe sporthal bij vv Ruurlo, maar bij De Meene. “Gezien de locatie, het programma van eisen en het budget van maximaal 12,5 miljoen euro, is het volgens onze gegevens niet haalbaar om dit te doen“, reageerde wethouder Betsy Wormgoor op het nieuwe plan.

'Appels en peren'
Ze hamerde er nogmaals op dat het college geen inzicht heeft in alle gegevens van het nieuwe plan. “Daarom is het moeilijk vergelijken, het zijn appels en peren”, stelde Wormgoor, doelend op het plan van het college dat berekend is door een adviesbureau en het alternatieve plan, berekend door een aannemer. “Er zit 2,3 miljoen euro tussen.”

Het college presenteerde een plan met zeven alternatieven voor een nieuwe sporthal bij zwembad De Meene in Ruurlo. Kosten: maximaal 16,5 miljoen euro. Er is in Berkelland geen coalitie en oppositie. D66, VVD, BBB Berkelland, OBL, Lokaal Berkelland en Berkellandse Burgerpartij hebben gezamenlijk een initiatiefvoorstel ingediend om voor 12,5 miljoen euro een sporthal te bouwen bij vv Ruurlo. Een voorstel dat bij stemming op een nipte meerderheid (14-13) kan rekenen.

Vrijwilligers
De wethouder waarschuwde de raad voor een overschrijding van het budget en verzocht de raadsleden een zorgvuldige afweging te maken. “Het wordt het grootste gebouw in onze gemeente en die verantwoordelijkheid moeten we niet op de schouders van vrijwilligers leggen”, aldus Wormgoor, doelend op de inzet van vrijwilligers van vv Ruurlo bij de bouw van de sporthal.

Er komt géén vierde beeldvormende sessie. De raadsleden kunnen resterende vragen schriftelijk indienen en op 18 maart is er een oordeelsvormende sessie, dus een vergadering waarbij er wél inhoudelijk gediscussieerd kan worden over de plek voor de nieuwe sporthal in Ruurlo.

Lees ook

7e1086ee-5b74-465d-b041-ef2c1f5f909c

De Graafschap hard onderuit tegen Jong AZ

De Graafschap heeft de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen met 2-5 verloren van Jong AZ. Bij rust stond het nog 1-1 op De Vijverberg. Maar zoals wel vaker bleek een beloftenploeg een flinke bananenschil te zijn.

jANtOOROP2

Gietpannen van failliete Vulcanus naar DRU: ‘Het laatste Achterhoekse ijzer zit hieraan’

De gietpannen van de failliete ijzergieterij Vulcanus uit Langerak staan sinds kort op het DRU Industriepark in Ulft. De zware pannen werden gebruikt om gesmolten ijzer binnen de fabriek te vervoeren en zijn nu onderdeel van een expositie over de relatie tussen kunst en de Achterhoekse ijzerindustrie.

Rijnvaart extreem lage waterstand

Extreem lage Rijn trekt bekijks in Emmerich, maar beperkt toerisme bij Rees

In Emmerich is de extreem lage waterstand van de Rijn inmiddels bijna een toeristische attractie op zich. Met name dagjesmensen uit de Achterhoek komen naar de promenade om het uitzonderlijk lage water met eigen ogen te zien. Elders in de Duitse grensstreek raakt de lage Rijn het toerisme juist: grote rondvaarten vanuit Rees naar Duisburg en Nijmegen zijn geschrapt en drie van de vier veerponten in het gebied liggen uit de vaart.

Ophaalbrug Doetinchem

Energiebrug Doetinchem blijft langer dicht vanwege kabeldiefstal

De Energiebrug over de Oude IJssel in Doetinchem blijft twee weken langer dicht. Tijdens werkzaamheden zijn er elektriciteitskabels gestolen waardoor het werk nu stilligt.

Wasserbal10

Brandweer Bergh terug op Wasserballtoernooi Elten: ‘Goed voor onderlinge band’

Brandweer Bergh heeft zaterdag na zeventien jaar weer meegedaan aan het Wasserballtoernooi in het Duitse Elten. Veertien Nederlandse en Duitse brandweerkorpsen namen het tegen elkaar op tijdens het evenement, waarbij met brandslangen een grote bal in het doel van de tegenstander moet worden gespoten.

34310063-d35b-3aec-9869-b17f2849d340

De Graafschap Vrouwen onderuit bij debuut in Eredivisie

De Graafschap Vrouwen heeft hun eerste wedstrijd in de Eredivisie verloren van FC Twente. Ze gingen met 2-1 onderuit in Enschede.