gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voetbalvereniging Ruurlo ‘positief kritisch’ over nieuwe sporthal

db2d6ceed74cb33c69e6e7eee4bf4f38

De voetbalvereniging Ruurlo is enthousiast over het plan voor een nieuwe sporthal bij het eigen complex ’t Rikkenhage. “Maar dat is gezien ons eigen perspectief”, erkende voorzitter Henry Meutstege van de voetbalvereniging dinsdagavond tijdens de derde zogenaamde beeldvormende sessie over de toekomst van de sporthal in Ruurlo.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Meutstege vertelde ‘na lang twijfelen’ te hebben besloten in te spreken. “We hebben ons afzijdig gehouden in de discussie voor de rust in het dorp”, zei Meutstege, die maandagavond de leden informeerde over het nieuwe plan. “Er zijn ook zorgen bij de voetbalclub, de leden moet nog veel worden uitgelegd. De toon van de avond was positief kritisch. We voelen ons gesterkt door te gaan op de ingeslagen weg.”

'Fürstenauerstraat blijft open'
Meutstege vertelde te hopen ‘op een snel besluit’, zodat ‘de bouw spoedig kan beginnen’, “maar het is een grote sporthal en er moet zorgvuldig mee worden omgegaan. Eén ding kan ik wel zeggen: de Fürstenauerstraat blijft open”, aldus de voorzitter, die het nieuwe plaatje al deels voor ogen had.

“We krijgen de kans om de kantine en de kleedkamer te draaien, met de tribune naar het veld toe”, zei Meutstege. “We gaan onze eigen mensen inzetten en de synergie met andere verenigingen is belangrijk. De jeugd en de ouderen in Ruurlo moeten gebruik kunnen maken van de nieuwe accommodatie, die centraal in het dorp ligt en goed bereikbaar is.”

Offers
Ondanks de voordelen voor vv Ruurlo stelde Meutstege dat er ook offers moeten worden gebracht door de voetbalvereniging: “We worden een flink stuk grond kwijt en leveren autonomie in; we zijn niet langer de baas in de kantine. Daarnaast leveren we ook een financiële bijdrage aande exploitatie. Het is dus niet alleen een sigaar uit eigen doos.”

De voorkeur van het college is niet een nieuwe sporthal bij vv Ruurlo, maar bij De Meene. “Gezien de locatie, het programma van eisen en het budget van maximaal 12,5 miljoen euro, is het volgens onze gegevens niet haalbaar om dit te doen“, reageerde wethouder Betsy Wormgoor op het nieuwe plan.

'Appels en peren'
Ze hamerde er nogmaals op dat het college geen inzicht heeft in alle gegevens van het nieuwe plan. “Daarom is het moeilijk vergelijken, het zijn appels en peren”, stelde Wormgoor, doelend op het plan van het college dat berekend is door een adviesbureau en het alternatieve plan, berekend door een aannemer. “Er zit 2,3 miljoen euro tussen.”

Het college presenteerde een plan met zeven alternatieven voor een nieuwe sporthal bij zwembad De Meene in Ruurlo. Kosten: maximaal 16,5 miljoen euro. Er is in Berkelland geen coalitie en oppositie. D66, VVD, BBB Berkelland, OBL, Lokaal Berkelland en Berkellandse Burgerpartij hebben gezamenlijk een initiatiefvoorstel ingediend om voor 12,5 miljoen euro een sporthal te bouwen bij vv Ruurlo. Een voorstel dat bij stemming op een nipte meerderheid (14-13) kan rekenen.

Vrijwilligers
De wethouder waarschuwde de raad voor een overschrijding van het budget en verzocht de raadsleden een zorgvuldige afweging te maken. “Het wordt het grootste gebouw in onze gemeente en die verantwoordelijkheid moeten we niet op de schouders van vrijwilligers leggen”, aldus Wormgoor, doelend op de inzet van vrijwilligers van vv Ruurlo bij de bouw van de sporthal.

Er komt géén vierde beeldvormende sessie. De raadsleden kunnen resterende vragen schriftelijk indienen en op 18 maart is er een oordeelsvormende sessie, dus een vergadering waarbij er wél inhoudelijk gediscussieerd kan worden over de plek voor de nieuwe sporthal in Ruurlo.

Lees ook

station Emmerich

Grensregio wil intercitystop in Emmerich: Oude IJsselstreek en Montferland trekken op met stadsbestuur

Emmerich krijgt steun van Montferland en Oude IJsselstreek bij de lobby voor een halte van de nieuwe intercity tussen Amsterdam en Düsseldorf. De drie grensgemeenten willen gezamenlijk bij NS en Deutsche Bahn pleiten voor een stop in Emmerich wanneer de verbinding in 2028 van start gaat.

Graafschap_010

De Graafschap wil eerste zege vervolg geven tegen NAC: ‘Laten zien dat het geen eenmalig iets is’

Na de zeer moeizame seizoenstart heeft De Graafschap eindelijk de eerste overwinning van het seizoen op zak. De Superboeren wisten een spannende wedstrijd bij FC Emmen met 1-2 te winnen. Zondag hoopt de ploeg verder te bouwen op dat resultaat. Trainer Thomas Duivenvoorden merkt een goede energie binnen de selectie, maar wil nog niet te vroeg spreken van een ommekeer.

5b6cce76-4277-3a01-9fd0-3b8470e15d7a

Bouwpauze leidt tot onrust in Bronckhorst: boeren aangesproken door buurtgenoten

Een tijdelijke bouwpauze rond geitenhouderijen heeft in Bronckhorst geleid tot onrust tussen boeren en buurtbewoners. Inwoners spraken geitenhouders aan, omdat hun bouwplannen stil kwamen te liggen. Wethouder Robbert van Velsen van Gemeentebelangen Bronckhorst zegt de ontstane spanningen te betreuren. De gemeenteraad draaide de bouwpauze donderdagavond unaniem terug.

FellingerBoumans

Vaste grenscontroles bij A12 Beek verdwijnen: ‘Dit is geweldig nieuws’

Na bijna twee jaar komt er een einde aan de vaste grenscontroles bij de grensovergang aan de A12 bij Beek. De controles zorgden voor lange files, sluipverkeer en meerdere ernstige ongelukken. Burgemeesters Anne-Marie Fellinger van Montferland en Mark Boumans van Doetinchem reageren dan ook opgelucht op het besluit.

Gerrits Weerpraot0

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt en grotendeels droog weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf Het Onland in Doetinchem voorspelt de weerboer een bewolkt maar droog weekend.

WhatsApp Image 2026-09-18 at 10.56.40

Auto belandt in sloot na botsing op Groenloseweg in Haarlo

Bij een aanrijding op de Groenloseweg in Haarlo is vrijdagochtend een auto in de sloot beland. Bij het ongeval raakte niemand gewond.