gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voetbalvereniging Ruurlo ‘positief kritisch’ over nieuwe sporthal

db2d6ceed74cb33c69e6e7eee4bf4f38

De voetbalvereniging Ruurlo is enthousiast over het plan voor een nieuwe sporthal bij het eigen complex ’t Rikkenhage. “Maar dat is gezien ons eigen perspectief”, erkende voorzitter Henry Meutstege van de voetbalvereniging dinsdagavond tijdens de derde zogenaamde beeldvormende sessie over de toekomst van de sporthal in Ruurlo.

Domien Esselink |  | Aangepast op
Meutstege vertelde ‘na lang twijfelen’ te hebben besloten in te spreken. “We hebben ons afzijdig gehouden in de discussie voor de rust in het dorp”, zei Meutstege, die maandagavond de leden informeerde over het nieuwe plan. “Er zijn ook zorgen bij de voetbalclub, de leden moet nog veel worden uitgelegd. De toon van de avond was positief kritisch. We voelen ons gesterkt door te gaan op de ingeslagen weg.”

'Fürstenauerstraat blijft open'
Meutstege vertelde te hopen ‘op een snel besluit’, zodat ‘de bouw spoedig kan beginnen’, “maar het is een grote sporthal en er moet zorgvuldig mee worden omgegaan. Eén ding kan ik wel zeggen: de Fürstenauerstraat blijft open”, aldus de voorzitter, die het nieuwe plaatje al deels voor ogen had.

“We krijgen de kans om de kantine en de kleedkamer te draaien, met de tribune naar het veld toe”, zei Meutstege. “We gaan onze eigen mensen inzetten en de synergie met andere verenigingen is belangrijk. De jeugd en de ouderen in Ruurlo moeten gebruik kunnen maken van de nieuwe accommodatie, die centraal in het dorp ligt en goed bereikbaar is.”

Offers
Ondanks de voordelen voor vv Ruurlo stelde Meutstege dat er ook offers moeten worden gebracht door de voetbalvereniging: “We worden een flink stuk grond kwijt en leveren autonomie in; we zijn niet langer de baas in de kantine. Daarnaast leveren we ook een financiële bijdrage aande exploitatie. Het is dus niet alleen een sigaar uit eigen doos.”

De voorkeur van het college is niet een nieuwe sporthal bij vv Ruurlo, maar bij De Meene. “Gezien de locatie, het programma van eisen en het budget van maximaal 12,5 miljoen euro, is het volgens onze gegevens niet haalbaar om dit te doen“, reageerde wethouder Betsy Wormgoor op het nieuwe plan.

'Appels en peren'
Ze hamerde er nogmaals op dat het college geen inzicht heeft in alle gegevens van het nieuwe plan. “Daarom is het moeilijk vergelijken, het zijn appels en peren”, stelde Wormgoor, doelend op het plan van het college dat berekend is door een adviesbureau en het alternatieve plan, berekend door een aannemer. “Er zit 2,3 miljoen euro tussen.”

Het college presenteerde een plan met zeven alternatieven voor een nieuwe sporthal bij zwembad De Meene in Ruurlo. Kosten: maximaal 16,5 miljoen euro. Er is in Berkelland geen coalitie en oppositie. D66, VVD, BBB Berkelland, OBL, Lokaal Berkelland en Berkellandse Burgerpartij hebben gezamenlijk een initiatiefvoorstel ingediend om voor 12,5 miljoen euro een sporthal te bouwen bij vv Ruurlo. Een voorstel dat bij stemming op een nipte meerderheid (14-13) kan rekenen.

Vrijwilligers
De wethouder waarschuwde de raad voor een overschrijding van het budget en verzocht de raadsleden een zorgvuldige afweging te maken. “Het wordt het grootste gebouw in onze gemeente en die verantwoordelijkheid moeten we niet op de schouders van vrijwilligers leggen”, aldus Wormgoor, doelend op de inzet van vrijwilligers van vv Ruurlo bij de bouw van de sporthal.

Er komt géén vierde beeldvormende sessie. De raadsleden kunnen resterende vragen schriftelijk indienen en op 18 maart is er een oordeelsvormende sessie, dus een vergadering waarbij er wél inhoudelijk gediscussieerd kan worden over de plek voor de nieuwe sporthal in Ruurlo.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Politie zoekt getuigen van ramkraak bij juwelier in Gaanderen

De politie is op zoek naar getuigen en mensen die mogelijk camerabeelden hebben van de ramkraak bij juwelierszaak Punte in Gaanderen. Bij de kraak waren volgens de politie vermoedelijk vier verdachten betrokken. Het onderzoek is nog in volle gang.

Schermafbeelding 2026-10-13 132122

CBR lijkt na lange zoektocht nieuwe examenlocatie in Doetinchem te hebben gevonden

Na ruim vier jaar zoeken lijkt het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen (CBR) een nieuwe examenlocatie te hebben gevonden in Doetinchem. De organisatie wil verhuizen naar een voormalig metaalbedrijf aan de Oude Terborgseweg. Op die nieuwe locatie wil het CBR meer dan tienduizend examens gaan afnemen per jaar. Een dreigend vertrek van het CBR uit de Achterhoek lijkt hiermee voorlopig afgewend.

Teckelrennen20

Tientallen teckels en hun baasjes rennen in Borculo: ‘Het is gewoon een fantastisch ras’

Tientallen teckels en hun baasjes deden zondag mee aan het teckelrennen in Borculo. Eén keer per jaar organiseert de Teckelclub Regio Gelderland het evenement voor de trouwe viervoeters. Daarbij wordt gekeken welke teckel het snelst is.

Duitse Politieauto 5

Man (47) uit Montferland overleden bij ongeval in Emmerich

Een 47-jarige inwoner van de gemeente Montferland is maandagavond overleden bij een verkeersongeval in Emmerich, vlak over de grens bij ’s-Heerenberg. Er overleed nog een persoon bij het ongeval, maar daarvan is de identiteit nog niet bekend.

FOTO VAN GLD

Inwoners Barchem strijden tot de rechter om komst zonnepark te voorkomen

De publieke tribune in de rechtbank in Arnhem zit maandagochtend goed vol. Inwoners uit het buitengebied van Barchem verzetten zich tegen de aanleg van een zonnepark en komen dat bij de bestuursrechter toelichten. Samen met hun advocaat en verschillende deskundigen proberen zij de rechter ervan te overtuigen dat een zonnepark van 16 hectare, ongeveer 22 voetbalvelden groot, niet de juiste keuze is.

PrideWalk3

Eerste Pride Walk in Doetinchem: ‘Je hoeft het niet te accepteren, maar kunt het wel tolereren’

Achterhoek Pride bestaat dit jaar vijf jaar en dat werd gevierd met de allereerste Achterhoek Pride Walk. Zo’n 130 deelnemers kwamen samen in Doetinchem om de boodschap uit te dragen dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. De wandeling zou eigenlijk al tijdens de Pride-maand plaatsvinden, maar werd vanwege de extreme hitte uitgesteld. Vrijdag kleurde Doetinchem alsnog in alle kleuren van de regenboog.