gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vitale Kern Zelhem gaat als zelfstandige stichting verder

96d88c8c3705e90a559b3a51132010f0.jpg

Ondanks dat de oorspronkelijke samenwerking met de gemeente Bronckhorst is afgelopen, gaat de werkgroep Vitale Kern Zelhem zelfstandig verder als stichting. De negen betrokken Zelhemmers kijken tevreden terug op voorgaande projecten en kijken uit naar het ontwikkelen van nieuwe projecten in hun dorp.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
"We zijn trots op wat we de afgelopen tijd hebben neergezet voor ons dorp Zelhem", zegt voorzitter Bert Elschot namens Vitale Kern Zelhem. "De gemeente heeft aangegeven verder te willen met ons." De groep, die inmiddels zeven jaar bestaat, is nog lang niet klaar met het verbeteren van de leefbaarheid in het dorp. Naast de bestaande plannen om de Smidsstraat en de Magnoliastraat aan te pakken, wil de stichting zich ook inzetten om het centrum autoluw te maken.

Volgens Bronckhorst zou het voortzetten van 'Vitale Kernen'-werkgroepen, die voorheen ook in Hengelo, Steenderen en Vorden actief waren, een optie zijn in andere dorpen. "Wat er in Zelhem nu is gebeurd is natuurlijk mooi, want Zelhem heeft geen dorpsbelangenorganisatie", licht de gemeente toe. "Het zou bijvoorbeeld ook mooi zijn als iets dergelijks ontstaat in Hengelo, daar is ook geen dorpsbelangenorganisatie." De gemeente geeft aan dat haar gebiedsambtenaren betrokken blijven bij Vitale Kern Zelhem en bij dorpsbelangenorganisaties in andere dorpen.

Autoluw
De nieuwe stichting wil onder andere dat de auto te gast wordt in het centrum van Zelhem. Volgens Elschot is het volledig afsluiten van de Markt geen optie. "De ondernemers willen niet dat er helemaal geen verkeer is", licht hij toe. Toch moet er volgens hem wel wat veranderen: "De Markt is nu een racebaan, wij willen graag dat een stuk Hengeloseweg wordt aangepakt."

Verkeer via rondweg
Zo ziet de stichting het verkeer tussen Hengelo en Halle, dat nu volop door het centrum gaat, het liefst worden omgeleid via de rondweg. De gemeente kijkt positief tegen deze plannen aan, meldt een woordvoerder: "Doorgaand verkeer hoort immers niet in het dorp thuis. Dat sluit ook aan bij de plannen die in voorbereiding zijn voor het centrum, zoals het opknappen van de Markt."

Woningbouw
Volgens Elschot is woningbouw ook een belangrijk thema voor de stichting. "Wij hebben enquêtes in het dorp gehouden waarop inwoners aangeven: 'bouwen, bouwen, bouwen!'", zegt Elschot. Hij vindt de plannen voor een nieuwe woonwijk 'Het Loo' dan ook geen overbodige luxe en wijst erop dat er meer doorstroming in de woningmarkt moet plaatsvinden. "Soms wonen ouderen in te grote huizen, en jongeren trekken weg", zegt Elschot.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.