gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vijftien jaar cel geëist voor dood van Wico van Leeuwen

ff18aa52d5568f2f6e1c1882c2d340a5.jpg

Tegen een dertigjarige verdachte is vrijdag vijftien jaar cel geëist voor de doodslag op Wico van Leeuwen en het wegmaken van het lichaam. De toen 48-jarige Wico, uit Borculo, is sinds mei 2022 vermist, toen hij verdween terwijl hij op weg was naar de verdachte.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op
Wico, vader van twee kinderen, werd in juli 2022 als vermist opgegeven. Meerdere zoektochten volgden, waarna werd besloten om de recherche aan de zaak te koppelen. Hoewel zijn lichaam niet is gevonden, stelt het Openbaar Ministerie (OM) op basis van het dossier vast dat Wico door een misdrijf is overleden en dat de dertigjarige verdachte daarbij betrokken is geweest. Dat is niet alleen omdat verdachte dat zelf heeft verteld. Voor dat scenario bevat het dossier ook ondersteunend bewijs, waaronder bloedsporen van Wico.

Belangrijk in de zaak is de verklaring van een ex-vriendin van de verdachte. Op 17 mei 2022 zou een bestaand conflict uit de hand zijn gelopen. “De verdachte heeft het slachtoffer uit bed gesleurd, van de trap geslagen en zijn keel doorgesneden”, meldt het Openbaar Ministerie. “De gedetailleerde verklaringen van de vriendin over de gebeurtenissen vinden bevestiging in objectief verkregen bewijs. Zo zijn er in de woning, met name op en rond de trap, bloedsporen van het slachtoffer aangetroffen.”

Waar is het lichaam?
Ondanks alle inzet, is het lichaam van Wico niet gevonden. De verdachte heeft daarover uiteenlopende verklaringen gegeven. “Tegen zijn ex-vriendin heeft hij verteld dat hij het slachtoffer in een vat heeft gestopt, dit vat met een steekkar op een fietskar heeft gezet, richting Duitsland is gefietst en het vat daar heeft verbrand”, meldt het OM. Tegen de politie gaf de verdachte een andere lezing, waarbij anderen het lichaam zouden hebben weggebracht.

De rechtbank doet in augustus uitspraak in de zaak.

Lees ook

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Masturberende automobilist uit Borculo (28) krijgt taakstraf

Een automobilist uit Borculo die minderjarige meisjes op de fiets de stuipen op het lijf joeg door ze masturberend in te halen krijgt een taakstraf van 160 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk. Dat heeft de rechtbank in Arnhem bepaald.

Stadstheater Bocholt.jpg

Theater Bocholt mist 650 stoelen, gemeente laat het er niet bij zitten

De Duitse grensgemeente Bocholt heeft een rechtszaak aangespannen naar aanleiding van de mogelijke verduistering van theaterstoelen. Er is bij het Openbaar Ministerie in Hildesheim een klacht ingediend tegen de eigenaar van een stoffeerdersbedrijf uit de regio Hannover. Die liet halverwege het uitvoeren van een opdracht opeens niets meer van zich horen.

Teun Gijselhart (2).jpg

Smaakmaker Gijselhart vertrekt naar Spaanse promovendus Deportivo La Coruña

Middenvelder Teun Gijselhart ruilt de Achterhoek in voor de Spaanse zon. De absolute smaakmaker van het afgelopen seizoen tekent bij promovendus Deportivo La Coruña uit en gaat spelen op het hoogste niveau van Spanje.

gwwp0.png

Weerboer Gerrit voorspelt een warm weekend met kans op onweer

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf De Pol in Aalten voorspelt de weerboer een onstuimige zaterdag en een bewolkte zondag.

Huntenkunst_37.JPG

Voor de 32e keer Huntenkunst: ‘het is logisch om je op Duitsland te richten’

“Het is hier geen kunstgalerie, maar een beursvloer vol kunstenaars.” De Duitse beeldend kunstenaar Wilma Ruth uit Düsseldorf had Huntenkunst nauwelijks beter kunnen typeren. In de SSP-hal van het DRU Industriepark in Ulft krijgt de kunstbeurs dit weekend opnieuw een nadrukkelijk Duits accent. Van de 250 deelnemers komen er ongeveer zestig uit Duitsland. Ook in de ballotagecommissie, die het niveau van de beurs bewaakt, zitten Duitse juryleden

Transformator10.png

Loeizware transformator in het holst van de nacht over Achterhoekse wegen

Een transformator van maar liefst 250 ton, wat ongeveer te vergelijken is met een volledig beladen Boeing 747-400. Moest in het holst van de nacht van Doetinchem naar Hengelo worden verplaatst. Met een afmeting van 4,5 meter hoog, bijna 4 meter breed en 11,5 meter lang was dat een flinke klus.