gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Versmalde Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg is doorn in het oog

3bece2c11bb2423c1573b257d27723fe

De versmalde Drieheuvelenweg in 's-Heerenberg is sinds de afwaardering in 2021 een doorn in het oog van veel inwoners en raadsleden. De gemeenteraad van Montferland heeft het college opgeroepen om in actie te komen, want het moet volgens de lokale politici afgelopen zijn met het kapotrijden van de bermen.

Charlotte van de Kant | Serena Speet |
"Het college komt zelf niet met een oplossing", verzucht Joost Gerritsen van Daadkracht, die de motie indiende. "Tijdens de verkiezingen was het een belangrijk onderwerp, iedereen was het erover eens dat er iets moest veranderen. Maar er gebeurt nog steeds niks, dat kan ik niet begrijpen... Alsof ze de kop in het zand steken." De Drieheuvelenweg werd twee jaar geleden omgevormd tot een dertig kilometerzone om verkeer naar de nieuwe rondweg te leiden. Sindsdien storen inwoners van het stadje zich aan de nieuwe situatie. "Ik denk dat het smaller maken niet zo'n goede oplossing is", vertelt een inwoner. "Je ziet dat veel auto's moeten uitwijken langs de bestaande weg, dus wat mij betreft mag hij weer in zijn oorspronkelijke staat hersteld worden."

"Alle auto's stoppen, wie gaat er dan voor? Ik of de ander?", vraagt een andere inwoner van de stad zich af. "Ik vind het totaal niks, het is er niet op vooruit gegaan." Ook raadslid John van Schriek van VVD merkt dat automobilisten op de weg niet weten waar ze aan toe zijn. "Je ziet vaak dat degene die het meeste lef heeft het gaat winnen en dat de ander de berm in moet duiken", schetst hij. Evenals Gerritsen, diende ook Van Schriek eerder al een motie in om de Drieheuvelenweg aangepast te krijgen.

Gevaarlijke situaties
Volgens de twee raadsleden zorgt de nieuwe indeling zelfs voor gevaarlijke situaties. "Iedereen probeert hier zo snel mogelijk weg te zijn, dus dan is het racen tussen de versmallingen door", aldus Van Schriek. Gerritsen ziet het vaak misgaan. "Je ziet kapotte spiegels, paaltjes, de gemeente moet regelmatig schades herstellen aan de wegversmallingen en maandelijks gaten dichtschuiven", somt hij op. "Dus die onderhoudskosten reizen denk ik ook de pan uit."

College komt met een plan
Het college heeft nu toegezegd binnen drie maanden met een plan te komen om de weg te verbeteren. Volgens Van Schriek moet dan ook breder worden gekeken naar verkeersstromen in 's-Heerenberg. "Die weg moet aangepakt worden en eigenlijk hoort dat het verkeerscirculatieplan bij, maar dit ligt ook al een jaar stil", vertelt Van Schriek. "Wij vragen het college nu: ga aan het werk en doe wat nodig is om de verkeersveiligheid, ook in de rest van 's-Heerenberg, goed aan te pakken."

Foto: REGIO8

Lees ook

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.

StationDoetinchem0

Gemeenteraad opnieuw bezorgd over veiligheid rond station Doetinchem

De veiligheid rond station Doetinchem was donderdagavond opnieuw onderwerp van gesprek tijdens de gemeenteraadsvergadering. Fractievoorzitter Ernst Kasteleijn van Gemeentebelangen Doetinchem trok aan de bel, omdat zijn fractie naar eigen zeggen steeds meer signalen ontvangt dat de situatie rond het station weer verslechtert.

aanhouding ulft blur

Verdachte steekincident met slagersmes in Ulft is 55-jarige man uit Doetinchem

De man die donderdag een vrachtwagenchauffeur in Ulft te lijf ging met een slagersmes is een 55-jarige man uit Doetinchem. Het slachtoffer heeft zich moeten laten behandelen aan zijn verwondingen.