gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vermeltfoort wint Ronde van de Achterhoek

4464d4f40e652c5b95611072479b32cb

Wielrenner Coen Vermeltfoort heeft zondag de Ronde van de Achterhoek gewonnen na een massasprint in Aalten. De tweehonderd kilometer lange wielerwedstrijd leidde de wielrenners door acht gemeenten in de regio.

Redactie REGIO8 | Nick Hermsen |
"Ik vind het een hele mooie wedstrijd, dus het is mooi dat ik hem win", vertelt Vermeltfoort trots. Het bleef tijdens de wielrenwedstrijd droog, wat naast uitzonderlijk ook positief is voor de Ronde van de Achterhoek. "We hebben meestal regen, vandaag gelukkig niet. We hebben heel goed weer gehad", aldus voorzitter Gerard van Balveren. "Dat betekent dat we op de diverse gravelwegen heel veel stofzand gehad hebben, wat natuurlijk leuk is voor de koers zelf." Winnaar Vermeltfoort beaamt die woorden: "Het was erg stoffig, dat maakt het wel een beetje tricky, maar ik vind het wel leuk."

De wielrenners passeerden meerdere gravelstroken en reden onder meer over racecircuit de Varsselring bij Hengelo en over de Peeskesbult bij Beek. De koers werd veertig minuten stilgelegd vanwege een valpartij. De massasprint in Aalten was een prooi voor Vermeltfoort. "Het was niet echt een pure massasprint, volgens mij was het geen grote groep meer", zegt de wielrenner. "Maar ik had er rekening mee gehouden dat een groep op de streep af zou gaan en ik had er wel vertrouwen in dat ik het dan ook af kon maken."

Start en finish
Tijdens deze vijfde editie van de Ronde van de Achterhoek waren de start en de finish voor het eerst op dezelfde plek, in Aalten. Voor de organisatie is dat voor herhaling vatbaar. "Maar we willen met de Achterhoekse sportwethouders in conclaaf om te kijken of we dit op deze manier voort kunnen zetten", legt Van Balveren uit. "Zij zijn, naast de provincie en een aantal grote sponsoren, ook de founders van dit hele gebeuren. Dus we moeten met die mensen ook overleggen, daar gaan we niet alleen over."

Foto: REGIO8

Lees ook

vuurwerkinleveren0

Ruim 200 kilo vuurwerk ingezameld door vuurwerkbus Lochem

Er is ruim 200 kilo vuurwerk ingeleverd bij de vuurwerkbus in Lochem vorige week vrijdag. De bus rijdt door Nederland om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen. Die ene dag in Lochem was daarmee al succesvoller dan twee dagen in Zeeland bij elkaar, daar kwam 90 kilo binnen.

Bahia100

Na één week weer als nieuw: Bahia ondergaat megaklus

Zes zwembaden leegmaken, schoonmaken, controleren en opnieuw vullen, terwijl ook een van de elf sauna’s grondig wordt vernieuwd. In zwembadparadijs Bahia in Bocholt wordt deze week met man en macht gewerkt. Schilders, tegelvoegers, timmerlui, eigen technici en andere medewerkers hebben slechts één week om de enorme onderhoudsklus te klaren. Zaterdag moeten de deuren alweer opengaan voor de gasten.

GerritWolsinkRechtenvrij1

‘De vliegende tandarts’ Gerrit Wolsink blikt in Hengelo terug op carrière en roem

Hij is vijfvoudig winnaar van de Grand Prix van Carlsbad, tweevoudig vicewereldkampioen motorcross en beter bekend als de ‘vliegende tandarts’. Toch voelde Hengeloër Gerrit Wolsink zich nooit thuis in de schijnwerpers. Tijdens een eerbetoon in zijn geboortedorp blikt de 80-jarige motorcrosslegende terug op zijn carrière en de keerzijde van bekendheid.

LegotheekUlft0

Legotheek Ulft groeit in een jaar tijd uit van idee naar 350 sets

Wat een jaar geleden nog begon met een idee en een verzameling Lego, is inmiddels uitgegroeid tot een echte legotheek. In Civon in Ulft kunnen kinderen en volwassenen vanaf vorige week honderden Legosets lenen.

SvB-fractie

‘Hier sta ik dan als raadslid maar ook als bezorgde melkveehouder’

“Hier sta ik dan als raadslid maar ook als bezorgde melkveehouder.” Ze begint op persoonlijke voet aan haar verhaal, ten overstaan van een ‘boerentribune’, en wordt emotioneel. Al die inzet voor het eigen boerenbedrijf komt even boven, maar in tegenstelling tot de vele collega’s op de publieke tribune kiest ze voor bijsturing van De Brief in plaats van die van tafel te krijgen.

55051e2a-cfbc-374a-ac5d-3ebbbd862bb4

Oude zwembad amper dicht of de sloop is al begonnen: 'Het gaat wel heel snel'

Eind augustus werd er nog gezwommen, inmiddels ligt een deel van zwembad De Boskoele in Gorssel en Zwembad de Berkel in Almen al in puin. De sloop is begonnen en daarmee start een bijzonder project: de gemeente Lochem laat niet één, maar twee buitenzwembaden tegelijkertijd compleet vernieuwen. Komend voorjaar moeten ze alweer open.