gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verkoop woningen bij Kapperskolk in Doetinchem start volgend jaar

e8c8d766b867cc2c015d028d3c998f55.jpg

Doetinchem heeft meer duidelijkheid gegeven over de toekomstige woonwijk De Kwekerij, bij Wijnbergen. De ongeveer 135 woningen, waarvan een dertigtal huurhuizen, moeten volgens de gemeente worden ingepast in de bestaande natuur.

Jasper Hazelaar |
De komst van de nieuwe woonwijk, bij de Kapperskolk, werd al eerder aangekondigd. Nu is de invulling bekend gemaakt, evenals de uitvoerders. Er komen in totaal 59 koopwoningen. Daarnaast worden er 32 huurwoningen voor ‘starters, gezinnen en senioren’ gebouwd. Ook geeft de gemeente zelf 39 kavels uit, waaronder een zestal twee-onder-één kap-kavels. Volgens Doetinchem wordt er natuurinclusief gebouwd, wat zoveel betekent dat woningen en tuinen voorzieningen krijgen waar ook planten en dieren gebruik van kunnen maken. Ook wordt er met ‘ecologisch verantwoorde materialen’ gewerkt.

De grond wordt momenteel bouwrijp gemaakt. De verkoop van de woningen moet begin volgend jaar starten. Later in 2024 gaat de schop de grond in. “In partnerschap met de gemeente en de ontwikkelaar kunnen we nu deze toekomstbestendige wijk realiseren en voegen we betaalbare, natuurinclusieve woningen in Doetinchem toe", aldus Michèle de Ruiter van woningcorporatie Sité. "Het wordt een groene oase voor onze huurders!"

Foto: MIX Architectuur

Lees ook

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.

John Haverdil Luc Helmink Mike Sterkenburg industrie energie Varsseveld.jpg

Varssevelds industriepark wil zelf stroom regelen, dé oplossing voor netcongestie?

Jaren moeten wachten op een stroomaansluiting lijkt voor bedrijven in Varsseveld straks verleden tijd. De Varsseveldse Industriële Vereniging (VIV) onderzoekt samen met Joulz en de gemeente Oude IJsselstreek een eigen stroomnetwerk. Bedrijven gebruiken daarin elkaars opgewekte stroom en slaan die op in batterijen. “In plaats van tien tot vijftien jaar hoef je dan bijvoorbeeld maar twee jaar te wachten op een aansluiting. Bedrijven kunnen nu pas in 2035 worden aangesloten”, zegt voorzitter van de VIV, Luc Helmink.

Huntenpop220.jpg

Huntenpop kondigt Pommelien Thijs en Bokoesam aan voor 35e editie

Een aantal grote nieuwe namen zijn toegevoegd aan de line-up van Huntenpop 2026. De Vlaamse zangeres Pommelien Thijs en de rapper Bokoesam trekken naar het festival in Ulft. Het evenement bij het DRU Industriepark hoopt zaterdag 22 augustus opnieuw uit te verkopen.

SaZaTopsporthal20.jpg

'Lange Mannen' spelen thuisduels European League in Doetinchem

De SaZa Topsporthal in Doetinchem vormt van 12 tot en met 14 juni het decor voor internationaal topvolleybal. De Nederlandse mannenploeg, beter bekend als de Lange Mannen, speelt daar twee belangrijke duels in de CEV European League.

Stroombroek60.jpg

Nieuw strand, ‘oud’ zand: populair Stroombroek krijgt opfrisbeurt

In aanloop naar de start van het zwemseizoen wordt er bij Stroombroek in Braamt nog hard gewerkt aan de opknapbeurt rondom de zwemplas. Het recreatiegebied is een populair en groeit de laatste jaren weer qua bezoekersaantallen. Reden genoeg voor beheerder Leisurelands om onder andere het strand onder handen te nemen.

KartbaanEefde.jpeg

Uitbreiding kartbaan Eefde zorgt voor flinke weerstand: ‘Waar is de mens in dit verhaal?’

De plannen om de kartbaan in Eefde uit te breiden met een paintball- en elektrocrossterrein zorgen voor flinke weerstand. Omwonenden vrezen voor meer overlast, terwijl de initiatiefnemer stelt dat het plan binnen de regels past. Dinsdagavond kwam het plan in de gemeenteraad van Lochem aan de orde, met betrokkenen als insprekers.