gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verkoop woningen bij Kapperskolk in Doetinchem start volgend jaar

e8c8d766b867cc2c015d028d3c998f55

Doetinchem heeft meer duidelijkheid gegeven over de toekomstige woonwijk De Kwekerij, bij Wijnbergen. De ongeveer 135 woningen, waarvan een dertigtal huurhuizen, moeten volgens de gemeente worden ingepast in de bestaande natuur.

Jasper Hazelaar |
De komst van de nieuwe woonwijk, bij de Kapperskolk, werd al eerder aangekondigd. Nu is de invulling bekend gemaakt, evenals de uitvoerders. Er komen in totaal 59 koopwoningen. Daarnaast worden er 32 huurwoningen voor ‘starters, gezinnen en senioren’ gebouwd. Ook geeft de gemeente zelf 39 kavels uit, waaronder een zestal twee-onder-één kap-kavels. Volgens Doetinchem wordt er natuurinclusief gebouwd, wat zoveel betekent dat woningen en tuinen voorzieningen krijgen waar ook planten en dieren gebruik van kunnen maken. Ook wordt er met ‘ecologisch verantwoorde materialen’ gewerkt.

De grond wordt momenteel bouwrijp gemaakt. De verkoop van de woningen moet begin volgend jaar starten. Later in 2024 gaat de schop de grond in. “In partnerschap met de gemeente en de ontwikkelaar kunnen we nu deze toekomstbestendige wijk realiseren en voegen we betaalbare, natuurinclusieve woningen in Doetinchem toe", aldus Michèle de Ruiter van woningcorporatie Sité. "Het wordt een groene oase voor onze huurders!"

Foto: MIX Architectuur

Lees ook

WhatsApp Image 2026-06-29 at 15.24.46

Meisje gewond na aanrijding in Doetinchem

Een meisje is maandagochtend gewond geraakt bij een aanrijding op de Houtsmastraat in Doetinchem. De traumahelikopter werd opgeroepen, maar die hoefde uiteindelijk niet ter plaatse te komen.

Tanken10

Einde tankkorting in Duitsland: nog twee dagen goedkoop ‘volgooien’

De periode waarin de benzineprijzen in Duitsland tot zo’n 35 cent lager zijn dan in Nederland, loopt af. Op 1 juli komt er een einde aan de tankkorting die twee maanden geleden inging. Op 1 mei van dit jaar verlaagde bondskanselier Friedrich Merz de accijns op brandstof met 17 cent, wat direct te merken was in de portemonnee van mensen.

Iriszorg0

IrisZorg tevreden na verhuizing van opvang Doetinchem: 'Hangt veel meer rust'

Nadat de gemeenteraad van Doetinchem in februari van dit jaar instemde met de komst van een nieuwe opvanglocatie voor dak- en thuislozen aan de Amphionsstraat, is de verhuizing inmiddels afgerond. Volgens IrisZorg is de overgang van de oude panden naar het nieuwe gebouw soepel verlopen en zijn de eerste ervaringen van bewoners, medewerkers en omwonenden positief.

Vaandelhulde_eind

Kringdag 595-jarig jubileum: Netterden en Vrasselt vieren dezelfde traditie net even anders

Reeds jaren kan het Netterdense schuttersgilde rekenen op hun Duitse vrienden van schutterij Antonius uit Vrasselt- Emmerich. Ze zijn vast deelnemer bij de schuttersfeesten van Sint Walburgis in het grensdorp. En hoewel er veel gelijkenissen zijn, verwonderen de Duitsers zich over hoe het feest eraan toegaat, zoals gisteren bij de kringdag van Kring de Achterhoek ter ere van het 595-jarig bestaan van het Netterdense gilde.

WhatsApp Image 2026-06-29 at 12.48.46

Nederlandse én Duitse brandweer zoeken naar persoon in watergat Isselburg

Met man en macht wordt er gezocht naar een persoon in een watergat bij Isselburg net over de grens bij Gendringen. Bij het water werden een fiets en meerdere persoonlijke spullen aangetroffen. De Duitse hulpdiensten zoeken met assistentie van brandweer Gendringen naar de persoon in het water, als is het de vraag of deze er überhaupt in ligt.

LangeMannen10

Lange Mannen van TeamNL stellen finaleplek veilig in snikhete Saza Topsporthal

De Nederlandse volleyballers hebben zaterdag en zondag gewonnen van Israël in de Saza Topsporthal in Doetinchem, in de halve finale van de CEV European League. Ondanks het behalen van de finale, ging het na afloop vooral over de zomerse omstandigheden.