Ulft, Netherlands

Verkoop woningen bij Kapperskolk in Doetinchem start volgend jaar

Doetinchem heeft meer duidelijkheid gegeven over de toekomstige woonwijk De Kwekerij, bij Wijnbergen. De ongeveer 135 woningen, waarvan een dertigtal huurhuizen, moeten volgens de gemeente worden ingepast in de bestaande natuur.
Jasper Hazelaar | 28 september 2023 11:50 | Aangepast op 28 september 2023 11:50
De komst van de nieuwe woonwijk, bij de Kapperskolk, werd al eerder aangekondigd. Nu is de invulling bekend gemaakt, evenals de uitvoerders. Er komen in totaal 59 koopwoningen. Daarnaast worden er 32 huurwoningen voor ‘starters, gezinnen en senioren’ gebouwd. Ook geeft de gemeente zelf 39 kavels uit, waaronder een zestal twee-onder-één kap-kavels. Volgens Doetinchem wordt er natuurinclusief gebouwd, wat zoveel betekent dat woningen en tuinen voorzieningen krijgen waar ook planten en dieren gebruik van kunnen maken. Ook wordt er met ‘ecologisch verantwoorde materialen’ gewerkt.

De grond wordt momenteel bouwrijp gemaakt. De verkoop van de woningen moet begin volgend jaar starten. Later in 2024 gaat de schop de grond in. “In partnerschap met de gemeente en de ontwikkelaar kunnen we nu deze toekomstbestendige wijk realiseren en voegen we betaalbare, natuurinclusieve woningen in Doetinchem toe", aldus Michèle de Ruiter van woningcorporatie Sité. "Het wordt een groene oase voor onze huurders!"

Foto: MIX Architectuur

Lees ook

Na verlies van dochter Nanouk blijft Susanne voor haar vechten: 'Ik wil dat mensen haar zien zoals ik haar zag'

Na maanden van voorbereiden, schrijven en het opnieuw doorleven van haar verdriet, had dinsdag 25 no...

Teleurstelling en verwarring bij Superboeren na ME-ingreep in Arnhem: ‘Een collectieve straf’

Wat een memorabele voetbalavond in Arnhem had moeten worden, liep voor honderden supporters van De G...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...

'Vakwethouder' Emmeke Gosselink laat gemeente Bronckhorst los

Wethouder Emmeke Gosselink heeft laten weten na de volgende gemeenteraadsverkiezingen te stoppen als...