gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vergunning binnen voor verbouwing van kerk Etten

bbecbaad3670a3814296e7f2da6ac498.jpg

Na een lange voorbereiding is de vergunning voor de verbouwing van de Martinuskerk in Etten binnen. Op 28 oktober 2024 heeft de gemeente Oude IJsselstreek de omgevingsvergunning verleend. Daarmee is de weg vrij om de kerk om te bouwen tot een multifunctioneel centrum, een belangrijke stap voor het dorp. Het project heeft tot nu toe de nodige uitdagingen gekend, maar met dit besluit kunnen de bouwwerkzaamheden binnenkort van start gaan.

Bart Sollman |  | Aangepast op
De plannen voor de herbestemming van de kerk ontstonden al enkele jaren geleden, na het verdwijnen van zaal Köster en het besluit om de kerk niet langer te gebruiken voor erediensten. De lokale werkgroep onder leiding van Peter Ketelaar werkte samen met de stichting Erfgoed Martinuskerk Etten en kreeg in juni 2024 een flinke financiële steun via de Dorpendeal. De Provincie stelde 400.000 euro beschikbaar om sociale samenhang in het dorp te bevorderen. "We hebben hard gevochten om dit project van de grond te krijgen," zei Ketelaar eerder. “Dit is een belangrijke stap voor de gemeenschap.”

Tot voor kort was het onzeker wanneer de bouw kon beginnen, omdat de vergunning ontbrak. Omdat de Martinuskerk een rijksmonument is, was er intensief overleg met de monumentencommissie nodig. Met de vergunning nu in handen kunnen de voorbereidingen voor de verbouwing echter van start gaan. Het ontwerp bevat onder andere een centrale ruimte in de vorm van een grote vierkante constructie, die zorgt voor efficiënter energieverbruik, terwijl belangrijke historische elementen, zoals het mortuarium, behouden blijven.

Financieel gezond
Financieel staat de stichting er goed voor. Naast de steun van de Provincie is er ook een bedrag van 25.000 euro toegekend door het Cultuurfonds, en hebben verschillende andere fondsen, waaronder de Rabobank Clubkascampagne en het De Roos-Gesinkfonds, bijgedragen. De komende tijd zal de stichting zich richten op het afronden van de voorbereidingen zodat de bouw zo snel mogelijk kan starten.

Lees ook

96704b9f-93d9-4792-af24-dc89a3148cf0.jpg

Twee personen gewond na aanrijding op de N318 bij Varsseveld

Twee personen zijn woensdagmiddag gewond geraakt na een frontale botsing op de N318 ter hoogte van Aalten. De weg is tijdelijk afgesloten.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

Prokkel0.png

Prokkelduo Jonny en Saskia zorgt voor een glimlach bij stembureau in Doetinchem

Op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen zijn door het hele land vrijwilligers al vroeg in de weer om alles op de stembureaus soepel te laten verlopen. In de Achterhoek gebeurt dat met een bijzonder tintje. Bij het Borghuis in Doetinchem krijgt het team hulp van het prokkelduo Jonny en Saskia.

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.