gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vergunning binnen voor verbouwing van kerk Etten

bbecbaad3670a3814296e7f2da6ac498.jpg

Na een lange voorbereiding is de vergunning voor de verbouwing van de Martinuskerk in Etten binnen. Op 28 oktober 2024 heeft de gemeente Oude IJsselstreek de omgevingsvergunning verleend. Daarmee is de weg vrij om de kerk om te bouwen tot een multifunctioneel centrum, een belangrijke stap voor het dorp. Het project heeft tot nu toe de nodige uitdagingen gekend, maar met dit besluit kunnen de bouwwerkzaamheden binnenkort van start gaan.

Bart Sollman |  | Aangepast op
De plannen voor de herbestemming van de kerk ontstonden al enkele jaren geleden, na het verdwijnen van zaal Köster en het besluit om de kerk niet langer te gebruiken voor erediensten. De lokale werkgroep onder leiding van Peter Ketelaar werkte samen met de stichting Erfgoed Martinuskerk Etten en kreeg in juni 2024 een flinke financiële steun via de Dorpendeal. De Provincie stelde 400.000 euro beschikbaar om sociale samenhang in het dorp te bevorderen. "We hebben hard gevochten om dit project van de grond te krijgen," zei Ketelaar eerder. “Dit is een belangrijke stap voor de gemeenschap.”

Tot voor kort was het onzeker wanneer de bouw kon beginnen, omdat de vergunning ontbrak. Omdat de Martinuskerk een rijksmonument is, was er intensief overleg met de monumentencommissie nodig. Met de vergunning nu in handen kunnen de voorbereidingen voor de verbouwing echter van start gaan. Het ontwerp bevat onder andere een centrale ruimte in de vorm van een grote vierkante constructie, die zorgt voor efficiënter energieverbruik, terwijl belangrijke historische elementen, zoals het mortuarium, behouden blijven.

Financieel gezond
Financieel staat de stichting er goed voor. Naast de steun van de Provincie is er ook een bedrag van 25.000 euro toegekend door het Cultuurfonds, en hebben verschillende andere fondsen, waaronder de Rabobank Clubkascampagne en het De Roos-Gesinkfonds, bijgedragen. De komende tijd zal de stichting zich richten op het afronden van de voorbereidingen zodat de bouw zo snel mogelijk kan starten.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.