Ulft, Netherlands

Vergunning binnen voor verbouwing van kerk Etten

Foto: REGIO8
Na een lange voorbereiding is de vergunning voor de verbouwing van de Martinuskerk in Etten binnen. Op 28 oktober 2024 heeft de gemeente Oude IJsselstreek de omgevingsvergunning verleend. Daarmee is de weg vrij om de kerk om te bouwen tot een multifunctioneel centrum, een belangrijke stap voor het dorp. Het project heeft tot nu toe de nodige uitdagingen gekend, maar met dit besluit kunnen de bouwwerkzaamheden binnenkort van start gaan.
Bart Sollman | 30 oktober 2024 14:20 | Aangepast op 30 oktober 2024 14:20
De plannen voor de herbestemming van de kerk ontstonden al enkele jaren geleden, na het verdwijnen van zaal Köster en het besluit om de kerk niet langer te gebruiken voor erediensten. De lokale werkgroep onder leiding van Peter Ketelaar werkte samen met de stichting Erfgoed Martinuskerk Etten en kreeg in juni 2024 een flinke financiële steun via de Dorpendeal. De Provincie stelde 400.000 euro beschikbaar om sociale samenhang in het dorp te bevorderen. "We hebben hard gevochten om dit project van de grond te krijgen," zei Ketelaar eerder. “Dit is een belangrijke stap voor de gemeenschap.”

Tot voor kort was het onzeker wanneer de bouw kon beginnen, omdat de vergunning ontbrak. Omdat de Martinuskerk een rijksmonument is, was er intensief overleg met de monumentencommissie nodig. Met de vergunning nu in handen kunnen de voorbereidingen voor de verbouwing echter van start gaan. Het ontwerp bevat onder andere een centrale ruimte in de vorm van een grote vierkante constructie, die zorgt voor efficiënter energieverbruik, terwijl belangrijke historische elementen, zoals het mortuarium, behouden blijven.

Financieel gezond
Financieel staat de stichting er goed voor. Naast de steun van de Provincie is er ook een bedrag van 25.000 euro toegekend door het Cultuurfonds, en hebben verschillende andere fondsen, waaronder de Rabobank Clubkascampagne en het De Roos-Gesinkfonds, bijgedragen. De komende tijd zal de stichting zich richten op het afronden van de voorbereidingen zodat de bouw zo snel mogelijk kan starten.

Meest gelezen

Twee ongevallen met dezelfde auto in Dinxperlo

Redactie REGIO8 | 2 jan 2026 12:07

Lees ook

Auto vat vlam tegenover gemeentehuis Montferland

Een auto is donderdagmiddag in brand gevlogen op de parkeerplaats tegenover het gemeentehuis van de ...

Leegstaande gebouwen Berkelland voor eventuele woningbouw in kaart gebracht

Zijn er binnen Berkelland nog leegstaande gebouwen of ongebruikte gronden die geschikt zijn voor won...

Race tegen de klok voor Leutekums Gala door sneeuw: ‘Nog flink doorwerken’

Het was even spannend of het überhaupt zou lukken, maar langzaam maar zeker verrijst er een grote te...

Geen voetbal op de Vijverberg: streep door De Graafschap-FC Den Bosch

Er wordt zondag niet gevoetbald op stadion De Vijverberg. De KNVB heeft de hele speelronde in de eer...

Auto botst door gladheid frontaal tegen boom in Steenderen

Bij een eenzijdig ongeval op de L. Dolfingweg in Steenderen is donderdagochtend een auto frontaal te...

Politieke Avond van Bronckhorst alleen online te volgen vanwege gladheid

De Bronckhorster Politieke Avond van donderdag 8 januari is alleen online te volgen. Dit heeft de ge...