gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verdubbeling deelnemers nieuwjaarsduik Swim to Fight Cancer

1e0049605fcd86d1ccc8de4f54d578c9

Een paar honderd enthousiastelingen trotseerden zondagochtend het koude water en deden in Braamt mee aan de nieuwjaarsduik van Swim to Fight Cancer Achterhoek. De duik was het startsein van een nieuw actiejaar voor het goede doel waarbij geld wordt ingezameld voor kankeronderzoek en -preventie.

Redactie REGIO8 |
"De eerste keer, een paar jaar geleden waren er 150 mensen. Ik gok dat er nu ongeveer 300 zijn", zegt projectleider Margot Verhagen tegen Omroep Gelderland. "Echt super, zoveel mensen." Eerder gaf Verhagen al aan dat de nieuwjaarsduik een traditie moet worden in de Achterhoek. Het evenement is de aftrap van een nieuw actiejaar voor het goede doel. Vorig jaar werd er 319.583 euro opgehaald in de strijd tegen kanker. Een gedeelte van het geld is gebruikt voor een koppelbed voor het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem.

Op 10 september staat de vierde editie van Swim to Fight Cancer Achterhoek op de agenda. Net als de nieuwjaarsduik wordt het zwemevenement gehouden bij recreatieplas Stroombroek in Braamt.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Bergkaplmotoren

Motoren vliegen over Bargkapel in Megatent: ‘Ons hoogtepunt’

Vliegende motoren over het podium in de Megatent bij dikke rock, dat is een gegeven. Maar diezelfde motoren die over een grote blaaskapel vliegen terwijl de tirolerdeuntjes door de tent schallen? De Barchemse Bargkapel had de primeur. “Ik voelde de modder in mijn nek tijdens het blazen.”

WhatsApp Image 2026-07-18 at 13.50.01

LIVEBLOG | Zwarte Cross zaterdag

De derde dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

stunt0

Megakatapultsprong Zwarte Cross geschrapt na tweede vlucht

De megakatapultsprong over de Megatent op de Zwarte Cross is voor de laatste twee festivaldagen geschrapt. De tweede stuntman, die vrijdagavond de sprong waagde raakte ook gewond. Laurent Arrabito brak bij de landing op het valkussen zijn enkel.

WhatsApp Image 2026-07-17 at 16.52.51 (1)

De Graafschap verliest oefenpot met 3-6 van Telstar

De Graafschap heeft het oefenduel tegen eredivisionist Telstar vrijdagmiddag verloren. Op sportpark De Greune in Haaksbergen werd het na 105 minuten voetbal 3-6.

bromfietsklasse01

LIVEBLOG | Zwarte Cross vrijdag

De tweede dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt ideaal festivalweer vanaf de Zwarte Cross

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf de Zwarte Cross in Lichtenvoorde voorspelt de weerboer ideaal festivalweer.