Ulft, Nederland
Terug

Verdedigers bezorgen De Graafschap winst

20c8a6da63349c43a913e4ca2f5950a4.jpg

De Graafschap heeft zaterdag de vijfde zege op rij in de Keuken Kampioen Divisie geboekt tegen FC Den Bosch. In Noord-Brabant werd het 2-3; alle drie de uitdoelpunten werden gescoord door verdedigers van de Superboeren.

Jasper Hazelaar |

De Graafschap begon gretig en kreeg al binnen een minuut de eerste opgelegde kans: Joey Konings liet een voorzet van aanvoerder Ralf Seuntjens onbenut. Na acht minuten was het wel raak, toen verdediger Jasper van Heertum een assist van Danny Verbeek binnenkopte (0-1). Daarna had De Graafschap moeite met de energie die FC Den Bosch in de wedstrijd stopte. Romano Postema raakte de lat. Na een schot op doelman Rody de Boer schoot hij even later de rebound wel binnen: 1-1. Ondanks het slordige spel van De Graafschap tekende Ted van de Pavert vlak voor rust voor de 1-2 na een fout in de Bossche verdediging.

Na rust leek De Graafschap de wedstrijd meer onder controle te hebben, ondanks blessures voor Konings en Verbeek. De 1-3 viel, na een goede voorzet van invaller Daryl van Mieghem, via verdediger Julian Lelieveld. Hij schoof de bal zo’n twintig minuten voor tijd binnen. Helemaal op rozen zat de ploeg van trainer Mike Snoei niet, al helemaal niet omdat Postema even later met zijn tweede treffer tekende voor de 2-3. Van Mieghem had de 2-4 nog op zijn schoen, maar de vleugelaanvaller kwam niet tot scoren.

Door de overwinning grijpt De Graafschap de koppositie in de derde periode en komt het voorlopig op gelijke hoogte in punten met Almere City. Volgende week zaterdagmiddag vervolgt de ploeg van trainer Snoei de competitie met een thuiswedstrijd tegen MVV Maastricht.

Foto: Joop Kappert

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.