gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verdachte stof in gemeentehuis Didam blijkt niet gevaarlijk

411fef622d5848bb444c15a1cde9cbbd

De verdachte stof die dinsdagochtend in een poststuk in de postkamer van het Montferlandse gemeentehuis in Didam is gevonden blijkt niet gevaarlijk. De politie heeft na onderzoek de postkamer vrijgegeven.

Bart Sollman | Nick Hermsen |  | Aangepast op
Hulpdiensten rukten dinsdagochtend massaal uit voor een verdachte situatie bij het gemeentehuis in Didam. Het bleek om een verdachte stof in de postkamer te gaan. Alle personen die op dat moment in de postkamer aanwezig waren werden in isolatie gezet. Zeven personen mochten er al vrij snel uit. De persoon die de stof aangetroffen heeft, moest wel in isolatie blijven tot er uitgesloten kon worden dat de stof niet gevaarlijk was.

Rond 11.30 uur werd bekend dat het niet om een gevaarlijke stof gaat. De politie heeft de stof meegenomen voor verder onderzoek. De politie kan nog niet zeggen om welke stof het gaat en hoe deze bij het gemeentehuis binnen is gekomen. Gedurende het onderzoek op locatie was het gemeentehuis gewoon toegankelijk voor publiek en ambtenaren, alleen de postkamer was afgesloten.

Link met protest?
Of het poststuk met de verdachte stof een link heeft met het protest tegen de komst van een azc in Didam maandagavond kan de politie niet zeggen. Ze houden in het onderzoek wel rekening met het feit dat er geprotesteerd heeft, maar volgens agenten wil dat niet zeggen dat het er iets mee te maken heeft. De gemeente Montferland heeft aangifte gedaan van bedreiging.

Lees ook

Bergkaplmotoren

Motoren vliegen over Bargkapel in Megatent: ‘Ons hoogtepunt’

Vliegende motoren over het podium in de Megatent bij dikke rock, dat is een gegeven. Maar diezelfde motoren die over een grote blaaskapel vliegen terwijl de tirolerdeuntjes door de tent schallen? De Barchemse Bargkapel had de primeur. “Ik voelde de modder in mijn nek tijdens het blazen.”

WhatsApp Image 2026-07-18 at 13.50.01

LIVEBLOG | Zwarte Cross zaterdag

De derde dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

stunt0

Megakatapultsprong Zwarte Cross geschrapt na tweede vlucht

De megakatapultsprong over de Megatent op de Zwarte Cross is voor de laatste twee festivaldagen geschrapt. De tweede stuntman, die vrijdagavond de sprong waagde raakte ook gewond. Laurent Arrabito brak bij de landing op het valkussen zijn enkel.

WhatsApp Image 2026-07-17 at 16.52.51 (1)

De Graafschap verliest oefenpot met 3-6 van Telstar

De Graafschap heeft het oefenduel tegen eredivisionist Telstar vrijdagmiddag verloren. Op sportpark De Greune in Haaksbergen werd het na 105 minuten voetbal 3-6.

bromfietsklasse01

LIVEBLOG | Zwarte Cross vrijdag

De tweede dag van de Zwarte Cross is begonnen. REGIO8 doet alle dagen verslag van het evenement in de Achterhoek. Volg deze liveblog voor actuele informatie en video's van het festivalterrein.

GWWP0

Weerboer Gerrit voorspelt ideaal festivalweer vanaf de Zwarte Cross

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanaf de Zwarte Cross in Lichtenvoorde voorspelt de weerboer ideaal festivalweer.