gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verdachte stof in gemeentehuis Didam blijkt niet gevaarlijk

411fef622d5848bb444c15a1cde9cbbd

De verdachte stof die dinsdagochtend in een poststuk in de postkamer van het Montferlandse gemeentehuis in Didam is gevonden blijkt niet gevaarlijk. De politie heeft na onderzoek de postkamer vrijgegeven.

Bart Sollman | Nick Hermsen |  | Aangepast op
Hulpdiensten rukten dinsdagochtend massaal uit voor een verdachte situatie bij het gemeentehuis in Didam. Het bleek om een verdachte stof in de postkamer te gaan. Alle personen die op dat moment in de postkamer aanwezig waren werden in isolatie gezet. Zeven personen mochten er al vrij snel uit. De persoon die de stof aangetroffen heeft, moest wel in isolatie blijven tot er uitgesloten kon worden dat de stof niet gevaarlijk was.

Rond 11.30 uur werd bekend dat het niet om een gevaarlijke stof gaat. De politie heeft de stof meegenomen voor verder onderzoek. De politie kan nog niet zeggen om welke stof het gaat en hoe deze bij het gemeentehuis binnen is gekomen. Gedurende het onderzoek op locatie was het gemeentehuis gewoon toegankelijk voor publiek en ambtenaren, alleen de postkamer was afgesloten.

Link met protest?
Of het poststuk met de verdachte stof een link heeft met het protest tegen de komst van een azc in Didam maandagavond kan de politie niet zeggen. Ze houden in het onderzoek wel rekening met het feit dat er geprotesteerd heeft, maar volgens agenten wil dat niet zeggen dat het er iets mee te maken heeft. De gemeente Montferland heeft aangifte gedaan van bedreiging.

Lees ook

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

GRARKC0

De Graafschap blijft kwakkelen: 'Er staat absoluut druk op mijn schouders'

Na het uiterst teleurstellende resultaat van maandagavond tegen Jong Ajax blijven de Superboeren bungelen onderin de Keuken Kampioen Divisie. Een overwinning tegen RKC Waalwijk in eigen huis is broodnodig om het sentiment te keren. Trainer Thomas Duivenvoorden voelt de druk toenemen, maar blijft optimistisch.

IKC0

Nieuwe wethouder heeft vertrouwen in IKC ’s-Heerenberg: ‘We hebben duidelijke kaders’

De bouw van het Integraal Kindcentrum (IKC) in ’s-Heerenberg moet in februari 2030 klaar zijn. Dat is later dan eerder werd voorzien, maar volgens wethouder Polman moet de nieuwe planning juist voor meer zekerheid zorgen. “We weten wat onze kaders zijn, we hebben een budget. Daar moet het voor gebeuren”, zegt Polman.

OpenGrensland0

TALKSHOW | Tiende aflevering van Open Grensland/Offenes Grenzland

Tijdens de tweetalige talkshow Open Grensland/Offenes Grenzland praten we over het leven in de grensregio. In deze aflevering draait het om generatie-z, oftewel de ‘pechgeneratie’. In gesprek met de jongeren kijken we hoe zij het leven in de grensstreek ervaren en wat het in hun ogen mooi maakt.

ongeval lichtenvoordeBlurr

Automobiliste belandt in sloot bij Sinderen

Een automobiliste is woensdag met haar auto in een sloot beland aan de Klein Saleminkdijk in het buitengebied van Sinderen. De vrouw kwam met de schrik vrij.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.