Ulft, Netherlands

Verdachte stof in gemeentehuis Didam blijkt niet gevaarlijk

Foto: REGIO8
De verdachte stof die dinsdagochtend in een poststuk in de postkamer van het Montferlandse gemeentehuis in Didam is gevonden blijkt niet gevaarlijk. De politie heeft na onderzoek de postkamer vrijgegeven.
Nick Hermsen | Bart Sollman | 4 februari 2025 13:02 | Aangepast op 4 februari 2025 13:02
Hulpdiensten rukten dinsdagochtend massaal uit voor een verdachte situatie bij het gemeentehuis in Didam. Het bleek om een verdachte stof in de postkamer te gaan. Alle personen die op dat moment in de postkamer aanwezig waren werden in isolatie gezet. Zeven personen mochten er al vrij snel uit. De persoon die de stof aangetroffen heeft, moest wel in isolatie blijven tot er uitgesloten kon worden dat de stof niet gevaarlijk was.

Rond 11.30 uur werd bekend dat het niet om een gevaarlijke stof gaat. De politie heeft de stof meegenomen voor verder onderzoek. De politie kan nog niet zeggen om welke stof het gaat en hoe deze bij het gemeentehuis binnen is gekomen. Gedurende het onderzoek op locatie was het gemeentehuis gewoon toegankelijk voor publiek en ambtenaren, alleen de postkamer was afgesloten.

Link met protest?
Of het poststuk met de verdachte stof een link heeft met het protest tegen de komst van een azc in Didam maandagavond kan de politie niet zeggen. Ze houden in het onderzoek wel rekening met het feit dat er geprotesteerd heeft, maar volgens agenten wil dat niet zeggen dat het er iets mee te maken heeft. De gemeente Montferland heeft aangifte gedaan van bedreiging.

Meest gelezen

A12 wordt vanaf volgend jaar verbreed, snelheid gaat omlaag

Nick Hermsen | Bart Sollman | 9 okt 2025 12:43

Botsing tussen auto's zorgt voor verkeershinder in Ulft

Redactie REGIO8 | 14 okt 2025 13:56

Lees ook

Man (34) uit Montferland aangehouden in onderzoek naar crimineel netwerk

Een 34-jarige man uit de gemeente Montferland is begin oktober aangehouden in een onderzoek naar een...

Organisatie blikt terug op Terborg Toernooi: ‘Die verdediging was de beste ooit'

Na meer dan veertig jaar is er een einde gekomen aan het Terborg Toernooi. Het jeugdvoetbaltoernooi ...

Motorrijder gewond na aanrijding nabij Zeddam

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval op de N316 bij Zeddam. De man is me...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...

DRU maakt draai na kritiek op college: ‘Onze brief had beter niet verstuurd kunnen worden’

De stichting DRU Industriepark heeft in aanloop naar de raadsvergadering donderdag een opvallende br...

DZC'68 wil scoren met respect: 'Vooral met plezier het spelletje beleven'

Op Sportpark Zuid in Doetinchem draaide het zaterdag volledig om sociale veiligheid. Voetbalverenigi...