gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Verbod op populaire drugs 3MMC op komst

7e6434b49a2a38aa40f71e7e8b3a4668

De in de Achterhoek populaire drugs 3MMC wordt mogelijk dit jaar nog illegaal. Het verbod op de drug, ook wel bekend als ‘Miauw Miauw’ of 'Poes', zal naar verwachting in het najaar kunnen ingaan.

Redactie REGIO8 |
“De legale status geeft deze drug een vals onschuldig imago, daar moeten we zo snel mogelijk vanaf”, aldus staatssecretaris Paul Blokhuis. “Het is gevaarlijk spul, waar we onze jongeren voor moeten waarschuwen en tegen moeten beschermen.” Het verbod komt na een golf van zorgwekkende berichten over de effecten van 3MMC op met name jongeren. Onder meer in Aalten zijn grote zorgen over het gebruik. Jeugdagent Maikel Boomkamp luidde eind vorig jaar de noodklok. In november werd er nog een jongen uit het dorp overgebracht naar het ziekenhuis wegens het gebruik van 3MMC.

Blokhuis gaat over tot het illegaal maken na een uitgebracht advies van het Coördinatiepunt Assessment en Monitoring nieuwe drugs. Blokhuis en minister Ferd Grapperhaus van Justitie zijn voornemens om 3MMC op de Lijst II van de Opiumwet te plaatsen, waarmee het als een softdrug verboden wordt. Onder meer wiet staat ook op deze lijst. De algemene maatregel van bestuur om 3MMC te verbieden wordt binnenkort aangeboden aan de Eerste en Tweede Kamer. Het verbod zal volgens Blokhuis vervolgens in het najaar van 2021 in kunnen gaan.

Foto: REGIO8

Lees ook

9563d98c-2c3c-49aa-89a6-599a6f8f3d25

Bestuurder scootmobiel valt op drukke weg tussen Zeddam en Etten

Een bestuurder van een scootmobiel is dinsdagmiddag ten val gekomen op de Terborgseweg tussen Etten en Zeddam. De man is ter controle meegenomen naar het ziekenhuis.

Dobbervissen30

Jespe uit Gaanderen vist zich naar Nederlandse titel: ‘Prachtig om te bereiken’

Voor de één is vissen vooral een kwestie van rustig wachten, voor Jespe Winters uit Gaanderen is het inmiddels topsport. De jonge visser kroonde zich begin september in Giethoorn tot Nederlands kampioen dobbervissen onder de twintig jaar. Zijn liefde voor de sport begon al op jonge leeftijd, toen hij zijn eerste hengel kreeg en steeds vaker aan de waterkant te vinden was.

Zelhem112

Landbouwvoertuig schiet van de weg nabij Zelhem

Een landbouwvoertuig is dinsdagmiddag van de weg geraakt tussen Velswijk en Zelhem door een lekke band. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

SportzaalBreedenbroek0

Breedenbroek luidt noodklok over toekomst sporthal: ‘Wij vragen niet om een pot goud’

Het bestuur van de sporthal in Breedenbroek luidt de noodklok. Er is een flink geldbedrag nodig om de vijftig jaar oude sporthal überhaupt open te kunnen houden. De staat van het gebouw is volgens secretaris Margriet Coenders niet best.

Hennie van der Most

Landgoed Hennie van der Most levert na tientallen biedingen bijna 5,7 miljoen op

Het was één van de laatste bezittingen van de failliete ondernemer Hennie van der Most: landgoed De Haar in Gorssel. Vrijdagochtend ging het onder de hamer. De belangstelling was groot met duizenden kijkers en tientallen biedingen.

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.