gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Veertig appartementen op plek van dropfabriek in ’s-Heerenberg

fa476fb541d64e0cf2523313170bef73.jpg

Op de plek in ’s-Heerenberg waar ooit de dropfabriek van Fassin stond, worden nu appartementen gebouwd. Ruim twintig jaar nadat het laatste dropje uit die fabriek rolde, komt er nu door een particulier initiatief een andere invulling voor het braakliggende terrein.

Bart Sollman |
“Ik ben heel blij dat dit vanuit een particulier initiatief komt, mensen die de stad mooier willen maken juich ik alleen meer toe”, zegt wethouder Gerard Nijland over de plannen voor het gebied aan de Lengelseweg, op de hoek met de Plantsoensingel-Noord. Bijkomend voordeel voor de gemeente van dergelijke particuliere initiatieven is dat het ze zelf een stuk minder geld kost. De gemeente is nu bezig met het wijzigen van het bestemmingsplan, het gebied is nu namelijk nog een bedrijfslocatie. Het ontwerp bestemmingsplan is al goedgekeurd.

“Het is uiteindelijk de bedoeling dat je het cultureel erfgoed ook in de nieuwbouw gaat terugzien. De karakteristieke gevel van de jaren dertig fabriek komt namelijk terug in het ontwerp”, aldus de wethouder. De veertig appartementen die er komen zullen qua huurprijs voornamelijk in het hogere en middensegment zitten. Hier heeft de gemeente geen bezwaar tegen omdat het een particulier plan is en ze zelf op andere locaties wél veel sociale huurwoningen bouwen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Oversteek SC Varsseveld groen vak.jpg

Posters en groene vakken voor veilige oversteek bij sportclub Varsseveld

De oversteek naar sportclub Varsseveld blijft een aandachtspunt volgens het bestuur van de voetbalclub. Met een veiligheidscampagne worden nieuwe maatregelen genomen om het kruispunt tussen de Terborgseweg (N818) en de Westelijke Oude Aaltenseweg veiliger te maken.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.