gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Veertig appartementen op plek van dropfabriek in ’s-Heerenberg

fa476fb541d64e0cf2523313170bef73.jpg

Op de plek in ’s-Heerenberg waar ooit de dropfabriek van Fassin stond, worden nu appartementen gebouwd. Ruim twintig jaar nadat het laatste dropje uit die fabriek rolde, komt er nu door een particulier initiatief een andere invulling voor het braakliggende terrein.

Bart Sollman |
“Ik ben heel blij dat dit vanuit een particulier initiatief komt, mensen die de stad mooier willen maken juich ik alleen meer toe”, zegt wethouder Gerard Nijland over de plannen voor het gebied aan de Lengelseweg, op de hoek met de Plantsoensingel-Noord. Bijkomend voordeel voor de gemeente van dergelijke particuliere initiatieven is dat het ze zelf een stuk minder geld kost. De gemeente is nu bezig met het wijzigen van het bestemmingsplan, het gebied is nu namelijk nog een bedrijfslocatie. Het ontwerp bestemmingsplan is al goedgekeurd.

“Het is uiteindelijk de bedoeling dat je het cultureel erfgoed ook in de nieuwbouw gaat terugzien. De karakteristieke gevel van de jaren dertig fabriek komt namelijk terug in het ontwerp”, aldus de wethouder. De veertig appartementen die er komen zullen qua huurprijs voornamelijk in het hogere en middensegment zitten. Hier heeft de gemeente geen bezwaar tegen omdat het een particulier plan is en ze zelf op andere locaties wél veel sociale huurwoningen bouwen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.