Ulft, Nederland
Terug

Veelbesproken Dorpsstraat in Laag-Keppel volgende week open

1e2f6b5bc3f6a569e9830a6a0aef3f98.jpg

De Dorpsstraat in Laag-Keppel gaat volgende week vrijdag weer open voor doorgaand verkeer. De eerste fase van de proef met de tijdelijke landbouwsluis eindigt dinsdag, waarna het object enkele dagen later is weggehaald en het woonstraatje weer gebruikt kan worden.

Tim Rondeel |
De werkzaamheden voor het verwijderen van de tijdelijke landbouwsluis op de Wehlsedijk beginnen woensdag en zijn naar verwachting vrijdag afgerond, zo laat een woordvoerder van de Provincie Gelderland weten. Aan het einde van de dag is de Dorpsstraat weer geopend voor doorgaand verkeer. In augustus begint de tweede fase van de proef. Op 21 augustus komt op de Keppelseweg (N814), net voor de rotonde van de Eldrikseweg en Barlhammerweg, een tijdelijke landbouwsluis.

De tijdelijke afsluiting van de Dorpsstraat maakte de tongen binnen én buiten het stadje los. De gemeenteraad van Doetinchem sprak zich unaniem tegen de afsluiting uit en ook in Bronckhorst lieten politici hun stem horen. Inwoners die aan de straat wonen waren daarentegen blij met de rust voor hun deur. Bij weggebruikers uit omliggende dorpen zorgde het voor veel onvrede omdat ze om moesten rijden.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.