gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Veelbesproken brug in Vorden wordt toch vervangen

9816b54ad2ac04978946b86989c2e3f3.jpg

De brug bij het Knopenlaantje in Vorden blijft. Door de slechte staat en gebrek aan budget werd er gesproken over verwijdering van de brug. De gemeente Bronckhorst stelt nu €30.000 ter beschikking voor de vervanging van de kleine brug.

Chayenne Oldenkotte |  | Aangepast op
Het geld wordt door de gemeente beschikbaar gesteld aan initiatiefnemers uit Vorden, die in actie kwamen om de brug te behouden. Deze brug maakt deel uit van de wandelroute om het kasteel, waar veel inwoners en bezoekers gebruik van maken.

De wandel- en fietsbrug over de Veengoot werd onlangs ook al vervangen door de gemeente. Hoewel ze van beide bruggen geen eigenaar zijn stellen ze wel het geld ter beschikking.

Het oorspronkelijke plan was door middel van crowdfunding het bedrag bij elkaar te brengen. Maar de initiatiefnemers klopten uiteindelijk toch bij de gemeente aan voor ondersteuning. De voorwaarden die aan deze steun zitten zijn dat de initiatiefnemers het resterende bedrag bijeenbrengen en zorgen voor een partij die toekomstig onderhoud en eigendom overneemt.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Lees ook

20260520_104721.jpg

Varsseveldse leerlingen in de ban van Water Race: ‘Water is goud waard’

Op basisschool de Meeander in Varsseveld is woensdagochtend de Water Race gelanceerd. 41 leerlingen uit groep 8 gaan de komende weken de strijd met elkaar aan voor een betere waterkwaliteit in hun omgeving. Samen met milieuorganisatie Race Against Waste wil Provincie Gelderland waterbewustzijn onder kinderen vergroten.

WhatsApp Image 2026-05-20 at 16.14.33.jpeg

Automobilist gewond nadat auto over de kop slaat op Netterdseweg in Azewijn

Bij een eenzijdig ongeval op de Netterdseweg in Azewijn is woensdagmiddag een persoon gewond geraakt. De auto kwam in de sloot terecht en maakte vervolgens een koprol.

OpeningN348 Provincie/Gemeente.jpeg

Werkzaamheden N348 tussen Eefde en Gorssel klaar: maximumsnelheid verlaagd

De provincie Gelderland heeft vorige week samen met onder andere de gemeente Lochem de N348 tussen Eefde en Gorssel geopend. De weg zat de afgelopen zeven weken dicht door werkzaamheden.

NieuweMolen0.jpg

Nieuwe Molen in Sinderen honderd jaar: voorzitter (97) trots

Maalderij De Nieuwe Molen viert haar 100-jarig jubileum. Het industrieel historisch erfgoed in Sinderen wordt beheerd door een stichting, die onderhoud verzorgt en af en toe nog brood bakt. Voorzitter Dolf Kersjes (97) kijkt met trots naar de geschiedenis aan de Keurhorsterweg, waar hij opgroeide.

Bijen0.jpg

Imkeropleiding populair in Achterhoek: vrouwelijke interesse groeit

De populariteit van het bijenhouden groeit in de Achterhoek. Bij de Bijenstal van imkervereniging de Grensstreek in natuurgebied Engbergen merken ze dat er een groeiende interesse is om het imkervak te leren. Imker Arie Doornink ziet een bijzondere trend.

Duitsland Drukte.jpg

Vervanging viaducten op A3 bij Emmerich: opnieuw belemmeringen voor grensverkeer

Automobilisten die eind mei via de A3 verder Duitsland in willen, moeten opnieuw rekening houden met flinke vertraging. De Duitse Autobahn gaat van vrijdag 29 mei 20.00 uur tot maandag 1 juni 05.00 uur helemaal dicht tussen de grensovergang bij Beek en Emmerich-Ost.