gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Veelbesproken brug in Vorden wordt toch vervangen

9816b54ad2ac04978946b86989c2e3f3

De brug bij het Knopenlaantje in Vorden blijft. Door de slechte staat en gebrek aan budget werd er gesproken over verwijdering van de brug. De gemeente Bronckhorst stelt nu €30.000 ter beschikking voor de vervanging van de kleine brug.

Chayenne Oldenkotte |  | Aangepast op
Het geld wordt door de gemeente beschikbaar gesteld aan initiatiefnemers uit Vorden, die in actie kwamen om de brug te behouden. Deze brug maakt deel uit van de wandelroute om het kasteel, waar veel inwoners en bezoekers gebruik van maken.

De wandel- en fietsbrug over de Veengoot werd onlangs ook al vervangen door de gemeente. Hoewel ze van beide bruggen geen eigenaar zijn stellen ze wel het geld ter beschikking.

Het oorspronkelijke plan was door middel van crowdfunding het bedrag bij elkaar te brengen. Maar de initiatiefnemers klopten uiteindelijk toch bij de gemeente aan voor ondersteuning. De voorwaarden die aan deze steun zitten zijn dat de initiatiefnemers het resterende bedrag bijeenbrengen en zorgen voor een partij die toekomstig onderhoud en eigendom overneemt.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Lees ook

Drone fotografie hennep

Wildkwekerij met zo'n tien hennepplanten gevonden in Lochem

Groene Boa’s hebben in het buitengebied van Lochem een illegale wietplantage gevonden. Tussen de bomen was een wildkwekerij gemaakt met zo’n tien hennepplanten.

pride vlag

Achterhoek Pride hangt regenboog vlag halfstok: 'De aanslag in Berlijn raakt ons diep'

De organisatie van Achterhoek Pride roept op om woensdag 29 juli de regenboogvlag halfstok te hangen. Deze actie wordt georganiseerd om stil te staan bij de slachtoffers van de aanslag in Berlijn tijdens het slotfeest van de Pride. Het doel is om met deze actie een krachtig statement te maken tegen elke vorm van haat en geweld tegen de lhbtiqa+ -gemeenschap.

Hidde Jurjus

Achterhoeker Jurjus tekent voor drie seizoenen in Volendam

Doelman Hidde Jurjus heeft een contract voor drie jaar getekend bij eerstedivisionist FC Volendam. De 32-jarige Achterhoeker was transfervrij na zijn vertrek bij FC Groningen en tekent nu bij de competitiegenoot van De Graafschap.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 11.33.17

Brand in bos bij Zeddam, kampvuur met worsten is de boosdoener

In het bos tussen Zeddam en ’s-Heerenberg heeft een brandje gewoed. De oorzaak van de brand is een kampvuurtje geweest waar worstjes op zijn gebakken.

WhatsApp Image 2026-07-29 at 11.22.22

Zorgaanbieder in Doetinchem moet cliënten overdragen na ingrijpen inspectie

De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft zorgaanbieder CuraCo in Doetinchem vier weken de tijd gegeven om hun cliënten over te dragen aan een andere zorgaanbieder. Volgens de inspectie wordt de zorg met ernstige tekortkomingen aangeboden.

Polizei auto vooraf

Moord op 35-jarige Enschedeër in Duitse Rees: 42-jarige Almeloër aangehouden

Een 42-jarige man uit Almelo is dinsdagavond bij zijn woning aangehouden op verdenking van moord op een 35-jarige Enschedeër. Het slachtoffer werd zondag vlak over de grens in Rees dood aangetroffen in een hotel.