Ulft, Netherlands

Varsseveld loopt uit voor Kramp Run

Foto: REGIO8
Het centrum van Varsseveld werd afgelopen weekend weer omgetoverd tot parcours voor de Kramp Run. Voor hardloper Tijn Piest is deze hardloopwedstrijd extra bijzonder, voor de Varssevelder is het een thuisrace. Dat doet wat met Piest.
Bart Sollman | Viggo Zweverink | 9 september 2024 16:24 | Aangepast op 9 september 2024 16:24
“Ja ik kreeg wel echt kippenvel. Zeker ook toen de mensen langs de kant mijn naam riepen. Dat is wel echt heel bijzonder”, zegt Piest. “Het eerste rondje kon ik er echt goed van genieten, dat was echt fantastisch. Het laatste rondje ging ik vooral kapot.” Hoge ogen gooide hij voor eigen publiek echter niet. “Maar toch ben ik heel trots op de prestatie. Volgend jaar hoop ik het podium te halen in het Achterhoeks Kampioenschap, maar het is sowieso al mooi om in je eigen dorp te lopen.”

Met de Kramp Run wordt ook geld opgehaald voor twee goede doelen. Dit jaar was dat voor Kanjers voor Kanjers. Met het geld kan een manege speciale zadels aanschaffen zodat kinderen met een beperking ook paard kunnen rijden. Daarnaast zijn er door atletiekverenigingen drie framerunners aangeschaft. Dit is een driewiel-loopfiets waar mensen die moeite hebben met lopen, toch mee over de atletiekbaan kunnen rennen. Volgens de organisatie is er een aanzienlijk bedrag opgehaald afgelopen weekend.

Bij het koningsnummer van de hardloopwedstrijd ging Nicolas Schyns er met de winst vandoor. Bij de vrouwen schreef Julie Voet de toprun op haar naam.

Lees ook

Twee ongevallen met dezelfde auto in Dinxperlo

Kort na elkaar hebben zich vrijdag in Dinxperlo twee eenzijdige verkeersongevallen voorgedaan met de...

Vrachtwagenbrand snel geblust in Lichtenvoorde

Een brand in een geparkeerde vrachtwagen in Lichtenvoorde is vrijdagochtend snel geblust. De oorzaak...

Terugblik | Dit was het jubileumjaar van Normaal

Voor liefhebbers van Achterhoekse dialectmuziek was 2025 een bijzonder jaar. De dialectrockband Norm...

Burgemeester Van Domburg: 'Raadsleden durfden en konden hun werk niet meer doen'

Traditiegetrouw blikt REGIO8 terug met de Achterhoekse burgemeesters. Voor Patrick van Domburg was d...

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een winters begin van 2026

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Hulpverleners bekogeld met vuurwerk tijdens oudejaarsnacht in Doetinchem

Er waren afgelopen oudejaarsdag grote zorgen over de openbare orde en veiligheid in Doetinchem. In d...