Ulft, Netherlands

Varsseveld loopt uit voor Kramp Run

Foto: REGIO8
Het centrum van Varsseveld werd afgelopen weekend weer omgetoverd tot parcours voor de Kramp Run. Voor hardloper Tijn Piest is deze hardloopwedstrijd extra bijzonder, voor de Varssevelder is het een thuisrace. Dat doet wat met Piest.
Bart Sollman | Viggo Zweverink | 9 september 2024 16:24 | Aangepast op 9 september 2024 16:24
“Ja ik kreeg wel echt kippenvel. Zeker ook toen de mensen langs de kant mijn naam riepen. Dat is wel echt heel bijzonder”, zegt Piest. “Het eerste rondje kon ik er echt goed van genieten, dat was echt fantastisch. Het laatste rondje ging ik vooral kapot.” Hoge ogen gooide hij voor eigen publiek echter niet. “Maar toch ben ik heel trots op de prestatie. Volgend jaar hoop ik het podium te halen in het Achterhoeks Kampioenschap, maar het is sowieso al mooi om in je eigen dorp te lopen.”

Met de Kramp Run wordt ook geld opgehaald voor twee goede doelen. Dit jaar was dat voor Kanjers voor Kanjers. Met het geld kan een manege speciale zadels aanschaffen zodat kinderen met een beperking ook paard kunnen rijden. Daarnaast zijn er door atletiekverenigingen drie framerunners aangeschaft. Dit is een driewiel-loopfiets waar mensen die moeite hebben met lopen, toch mee over de atletiekbaan kunnen rennen. Volgens de organisatie is er een aanzienlijk bedrag opgehaald afgelopen weekend.

Bij het koningsnummer van de hardloopwedstrijd ging Nicolas Schyns er met de winst vandoor. Bij de vrouwen schreef Julie Voet de toprun op haar naam.

Lees ook

Schoolstaking tegen mogelijke terugkeer dienstplicht: in Bocholt klinkt protest

In Duitsland leidt de landelijke discussie voor de herinvoering van de dienstplicht afgelopen vrijda...

Geen plek meer in Ulft voor Mini Manna? Zoektocht naar nieuwe locatie voor winkel

Stichting Mini Manna dreigt uit Ulft te verdwijnen. Op de huidige locatie komen woningen, waardoor h...

Zorgen over bereik NL-Alert in grensregio

De Nederlandse veiligheidsregio's maken zich zorgen over het bereik van NL-Alert in het grensgebied....

Na verlies van dochter Nanouk blijft Susanne voor haar vechten: 'Ik wil dat mensen haar zien zoals ik haar zag'

Na maanden van voorbereiden, schrijven en het opnieuw doorleven van haar verdriet, had dinsdag 25 no...

Achterhoekse Laura van Kaam staat in Ziggo Dome: 'Echt een droom'

Een primeur voor de Achterhoekse zangeres Laura van Kaam dit weekend. Komende zondag staat ze voor h...

Nettelhorsterweg (N825) weer open voor verkeer

De Nettelhorsterweg (N825) tussen Lochem en Borculo is vanaf vrijdag aan het eind van de dag weer op...