gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Varsseveld loopt uit voor Kramp Run

83a11f0820e99ddabf5b6892b0ace6bb

Het centrum van Varsseveld werd afgelopen weekend weer omgetoverd tot parcours voor de Kramp Run. Voor hardloper Tijn Piest is deze hardloopwedstrijd extra bijzonder, voor de Varssevelder is het een thuisrace. Dat doet wat met Piest.

Viggo Zweverink | Bart Sollman |  | Aangepast op
“Ja ik kreeg wel echt kippenvel. Zeker ook toen de mensen langs de kant mijn naam riepen. Dat is wel echt heel bijzonder”, zegt Piest. “Het eerste rondje kon ik er echt goed van genieten, dat was echt fantastisch. Het laatste rondje ging ik vooral kapot.” Hoge ogen gooide hij voor eigen publiek echter niet. “Maar toch ben ik heel trots op de prestatie. Volgend jaar hoop ik het podium te halen in het Achterhoeks Kampioenschap, maar het is sowieso al mooi om in je eigen dorp te lopen.”

Met de Kramp Run wordt ook geld opgehaald voor twee goede doelen. Dit jaar was dat voor Kanjers voor Kanjers. Met het geld kan een manege speciale zadels aanschaffen zodat kinderen met een beperking ook paard kunnen rijden. Daarnaast zijn er door atletiekverenigingen drie framerunners aangeschaft. Dit is een driewiel-loopfiets waar mensen die moeite hebben met lopen, toch mee over de atletiekbaan kunnen rennen. Volgens de organisatie is er een aanzienlijk bedrag opgehaald afgelopen weekend.

Bij het koningsnummer van de hardloopwedstrijd ging Nicolas Schyns er met de winst vandoor. Bij de vrouwen schreef Julie Voet de toprun op haar naam.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 12.29.50

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een prima herfstweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en Liemers door. Vanaf restaurant Op de Brusse in De Heurne voorspelt de weerboer een prima herfstweekend met af en toe en bui.

PHOTO-2026-07-01-11-34-37

Studenten Graafschap College steken handen uit de mouwen in Gambia: 'Met weinig een heleboel kunnen'

Hoe verbouw je een school met beperkte middelen in een arm Afrikaans land? Dat gaan zestien studenten van het Graafschap College vanaf november zelf ervaren. Samen met docenten en begeleiders reizen ze voor bijna drie weken naar Gambia, waar ze een school en andere voorzieningen gaan opknappen.