Ulft, Nederland
Terug

Van operatietafel naar podium: Vaatchirurg Dick Scharn speelt met Boh Foi Toch

24d1360e18408310c963fa402fdd1647.jpg

Normaal is vaatchirurg Dick Scharn te vinden in het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem, maar zondag staat hij te shinen op het podium samen met Hans Keuper en de mannen van Boh Foi Toch. De frontman van de dialectband blies deze week 80 kaarsjes uit en omdat te vieren geeft hij een groot benefietconcert met veel gastartiesten, waaronder chirurg Scharn.

Hidde Vinkenvleugel | Remco Geurts |  | Aangepast op
“Als vaatchirurg heb je ook algemene chirurgie dienst, zo heb ik Hans ook leren kennen toen ik dienst had”, legt Scharn uit. “Ik merkte op een gegeven moment toen hij er een tijdje was, dat ik toch nog even bij Hans langs ging voor ik naar huis ging. Hij kon namelijk altijd van die mooie verhalen vertellen.” Eenmaal aan de praat konden ze elkaar, naast de altijd mooie verhalen van Keuper, ook vinden in de muziek. Scharn speelde namelijk al jaren in een bluegrass-groep met zijn contrabas.

Toen Keuper met zijn vrouw Rita op het idee kwam om een benefietconcert te doen, kon Scharn op de gastenlijst niet ontbreken. “Er kwam op een goed moment een berichtje van Rita, dat Hans geen verjaardagscadeau wilde, maar wel een benefietconcert. Toen kwam de vraag dus of ik een paar nummers mee zou willen spelen“, schetst de muzikale chirurg. “Toen ik dat appje zag zei ik tegen mijn vrouw: ‘Moet je toch eens kijken, dit is toch geweldig?’.”

Niet zijn muziek
Ondanks dat het een eer is voor Scharn om met de dialectmuzieklegendes van Boh Foi Toch te mogen spelen, is het niet direct zijn muzieksmaak. “Ik ben er niet mee opgegroeid, ik kom ook niet uit deze omgeving”, beschrijft Scharn. “Ik heb tien jaar in de bluegrass-groep gespeeld en nu ik deze nummers mocht instuderen, merkte ik toch dat het een beetje is wat ik vroeger speelde. Natuurlijk zou ik ook een beetje mee willen zingen, maar dat dialect vind ik toch wel lastig.”

Favoriete nummer
Tijdens het benefietconcert ter ere van Keuper speelt de chirurg dus een groot gedeelte mee, maar één nummer moet toch wel echt het hoogtepunt worden. “Naar mate dat je er naar luistert begrijp ik de tekst steeds beter en vind ik het steeds mooier”, legt Scharn uit. “Maar ik denk toch dat ik Beernd van Kuperi'j een heel mooi en lief liedje vind. Die stond ook bovenaan mijn wensenlijstje, prachtig.“

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.