gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van der Tas benoemd tot waarnemend burgemeester Bronckhorst

fb801fe2aa79007e0afcf1c1cb4b452d

Marja van der Tas uit Heerde is benoemd tot waarnemend burgemeester van de gemeente Bronckhorst na het vertrek van Marianne Besselink per 1 januari 2024. De waarneming duurt tot de nieuwe burgemeester geïnstalleerd is, waarschijnlijk is dit niet eerder dan februari 2025.

Tim Rondeel |
"Met Marja van der Tas krijgt de gemeente Bronckhorst een zeer ervaren bestuurder als waarnemend burgemeester", valt te lezen in het persbericht van de provincie. "Ze kan omschreven worden als een verbindende, toegankelijke en empathische persoonlijkheid en heeft tegelijkertijd de stevigheid en ervaring om de gemeentelijke opgaven samen met de raad en het college op te pakken." Op dit moment is Van der Tas lid van het Algemeen Bestuur van Waterschap Vallei en Veluwe.

De 65-jarige bestuurder was eerder burgemeester in de gemeente Steenwijkerland en wethouder in de gemeente Apeldoorn. "Bronckhorst is een prachtige gemeente", aldus de nieuwe tijdelijke burgemeester. "Ik kijk met heel veel plezier uit naar een fijne samenwerking met inwoners, ondernemers, verenigingen, organisaties en natuurlijk gemeenteraad en ambtenaren."

Besselink
Marianne Besselink vertrekt na acht jaar als burgemeester van plattelandsgemeente Bronckhorst. Het voormalig Staten- en Tweede Kamerlid namens de PvdA stapt over naar het onderwijs en wordt met ingang van het nieuwe jaar voorzitter van het college van bestuur bij het Zone.college.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

Brand in auto op parkeerplaats in Doetinchem snel onder controle

Een personenauto op een parkeerplaats in Doetinchem heeft dinsdagmiddag brand gevat. De brandweer had de brand snel onder controle.

GRASHIRT0

De Graafschap brengt ode aan geuzennaam en Normaal met nieuwe tenues

In het officieuze clublied van De Graafschap uit 1998 zingen Normaal-frontman Bennie Jolink en de toenmalige selectie: 'De zebra's in het blauw en wit, dat bunt keals waor pit in zit'. Aankomend seizoen brengen de Doetinchemmers een ode aan deze geuzennaam en de Achterhoekse band. De nieuwe tenues met het eerbetoon zijn dinsdag op stadion De Vijverberg gepresenteerd.

elektrische step blur

Man op elektrische step gewond na aanrijding met auto in Beek

Een man is dinsdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in Beek. Volgens ooggetuigen reed de step te hard.

Dutch Scorpions Kampioen

Doetinchemse Dutch Scorpions kroont zich na twee jaar zilver tot Nederlands kampioen

De Doetinchemse beachsoccerclub BS Dutch Scorpions heeft zich zondag gekroond tot Nederlands kampioen beachsoccer. Na twee seizoenen op rij genoegen te hebben moeten nemen met de tweede plaats, wist de ploeg dit jaar wél de titel te veroveren. In de finale in Scheveningen werd BS Leal Deportivo overtuigend met 5-1 verslagen.

weth bland

Wethouder? 27 paar ogen kijken vragend Ton Koenderink aan

ACHTERGROND / Van één naar vijf zetels, van oppositie naar meebesturen. Dus ook een wethouder nodig, maar hoe dan? Een kaartenbak op het bureau, een digitale databank met kandidaten of iemand uit het eigen netwerk? Hoe komt een relatief nieuwe, géén doorsnee partij als Samen voor Berkelland (SvB) aan Ton Koenderink als wethouder?

WhatsApp Image 2026-07-07 at 13.36.13

Scooter flink beschadigd na botsing met fietser in Doetinchem

Een scooter en fietser zijn dinsdagmiddag met elkaar in botsing gekomen in Doetinchem. De scooterrijder wordt door het ambulancepersoneel nagekeken.