gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van der Tas benoemd tot waarnemend burgemeester Bronckhorst

fb801fe2aa79007e0afcf1c1cb4b452d

Marja van der Tas uit Heerde is benoemd tot waarnemend burgemeester van de gemeente Bronckhorst na het vertrek van Marianne Besselink per 1 januari 2024. De waarneming duurt tot de nieuwe burgemeester geïnstalleerd is, waarschijnlijk is dit niet eerder dan februari 2025.

Tim Rondeel |
"Met Marja van der Tas krijgt de gemeente Bronckhorst een zeer ervaren bestuurder als waarnemend burgemeester", valt te lezen in het persbericht van de provincie. "Ze kan omschreven worden als een verbindende, toegankelijke en empathische persoonlijkheid en heeft tegelijkertijd de stevigheid en ervaring om de gemeentelijke opgaven samen met de raad en het college op te pakken." Op dit moment is Van der Tas lid van het Algemeen Bestuur van Waterschap Vallei en Veluwe.

De 65-jarige bestuurder was eerder burgemeester in de gemeente Steenwijkerland en wethouder in de gemeente Apeldoorn. "Bronckhorst is een prachtige gemeente", aldus de nieuwe tijdelijke burgemeester. "Ik kijk met heel veel plezier uit naar een fijne samenwerking met inwoners, ondernemers, verenigingen, organisaties en natuurlijk gemeenteraad en ambtenaren."

Besselink
Marianne Besselink vertrekt na acht jaar als burgemeester van plattelandsgemeente Bronckhorst. Het voormalig Staten- en Tweede Kamerlid namens de PvdA stapt over naar het onderwijs en wordt met ingang van het nieuwe jaar voorzitter van het college van bestuur bij het Zone.college.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

Steenderen0

Bronckhorsterweg in Steenderen tot medio maart in fases afgesloten voor herinrichting

De gemeente Bronckhorst gaat de Bronkhorsterweg in Steenderen opnieuw inrichten. De straat wordt in delen aangepakt, de eerste werkzaamheden beginnen op 26 oktober. Naar verwachting zal alles medio maart af zijn.

3d3982c4-60aa-46ee-abcb-166919011467

In deze Winterswijkse kerk gaan ze aan het bier (maar dat duurt nog even)

In de Jacobuskerk in het centrum van Winterswijk krijg je straks bier en woon je op stand. Dat is althans het idee van aannemer Jelle Hegeman en bierbrouwer Erwin Hoftijser. De kerk wordt deels gesloopt om plaats te maken voor tien appartementen, Bierbrouwerij Wentersch gaat er brouwen en er komen een winkel en horeca.

Hamalandstrasse Umbau MiB

Grenspendelweg tussen Aalten en Bocholt ruim een jaar op de schop

Het Duitse deel van de Hamalandstraße, vanaf de rotonde bij de Dinxperloer Straße in Bocholt tot aan de grens bij Hemden, wordt compleet vernieuwd. De werkzaamheden beginnen maandag 26 oktober en duren naar verwachting tot eind 2027.

WhatsApp Image 2026-10-19 at 21.33.19

Persoon overleden bij eenzijdig ongeval in buitengebied van Heelweg

Bij een eenzijdig verkeersongeval in het buitengebied van Heelweg is maandagavond een persoon om het leven gekomen. In eerste instantie werd er een traumahelikopter opgeroepen, maar hoefde uiteindelijk niet meer ter plaatse te komen.

5f72c956-6cd9-4236-8d77-594ae91103c1

Persoon gewond na steekincident in Aalten, verdachte aangehouden

Bij een steekincident in Aalten is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon gewond geraakt. De politie heeft een verdachte aangehouden.

7dff47e6-0bd6-4533-a88a-a5d9fba0d545

Teleurstellend De Graafschap verliest van Jong Ajax en zakt op de ranglijst

Op sportcomplex De Toekomst in Amsterdam heeft De Graafschap maandagavond met 2-1 verloren van Jong Ajax. Door de nederlaag zijn de Doetinchemmers afgezakt naar plek nummer zeventien op de ranglijst.