gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van der Tas benoemd tot waarnemend burgemeester Bronckhorst

fb801fe2aa79007e0afcf1c1cb4b452d.jpg

Marja van der Tas uit Heerde is benoemd tot waarnemend burgemeester van de gemeente Bronckhorst na het vertrek van Marianne Besselink per 1 januari 2024. De waarneming duurt tot de nieuwe burgemeester geïnstalleerd is, waarschijnlijk is dit niet eerder dan februari 2025.

Tim Rondeel |
"Met Marja van der Tas krijgt de gemeente Bronckhorst een zeer ervaren bestuurder als waarnemend burgemeester", valt te lezen in het persbericht van de provincie. "Ze kan omschreven worden als een verbindende, toegankelijke en empathische persoonlijkheid en heeft tegelijkertijd de stevigheid en ervaring om de gemeentelijke opgaven samen met de raad en het college op te pakken." Op dit moment is Van der Tas lid van het Algemeen Bestuur van Waterschap Vallei en Veluwe.

De 65-jarige bestuurder was eerder burgemeester in de gemeente Steenwijkerland en wethouder in de gemeente Apeldoorn. "Bronckhorst is een prachtige gemeente", aldus de nieuwe tijdelijke burgemeester. "Ik kijk met heel veel plezier uit naar een fijne samenwerking met inwoners, ondernemers, verenigingen, organisaties en natuurlijk gemeenteraad en ambtenaren."

Besselink
Marianne Besselink vertrekt na acht jaar als burgemeester van plattelandsgemeente Bronckhorst. Het voormalig Staten- en Tweede Kamerlid namens de PvdA stapt over naar het onderwijs en wordt met ingang van het nieuwe jaar voorzitter van het college van bestuur bij het Zone.college.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

Fristivoordeschapen0.jpg

Het houdt niet op bij kinderboerderij Didam: lammetje krijgt drinkyoghurt

Na beschimmeld eten, hondenpoep en zelfs gedumpte dieren binnen de hekken van kinderboerderij Didam, is er nu een nieuw dieptepunt bereikt. Op camerabeelden is te zien hoe een ouder en een kind drinkyoghurt aan een lammetje geven. In dit geval kon er nog ingegrepen worden.

__2.jpg

Doetinchem wil Spoorzone transformeren tot groen stadsdistrict met duizenden woningen

De Spoorzone in Doetinchem moet een compleet nieuw stadsdeel met duizenden woningen en werkplekken worden. Als het aan gemeente Doetinchem ligt, verandert het gebied in de komende jaren in ‘het nieuwe visitekaartje’ van de stadsgemeente.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

ICER IJzer.png

Oude IJsselstreek trekt portemonnee voor opslag collectie IJzermuseum Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek springt financieel bij om te voorkomen dat de collectie van het Nederlands IJzermuseum tussen wal en schip raakt. Het college trekt 20.000 euro uit voor de opslag van de collectie én een onderzoek naar welke stukken echt museumwaardig zijn.

WhatsApp Image 2026-05-23 at 15.00.16.jpeg

De Graafschap Vrouwen gehuldigd op festival Achterland

Onder luid applaus betraden de speelsters en staf van De Graafschap Vrouwen zaterdagmiddag het podium van Festival Achterland. Daar werd het team feestelijk gehuldigd na het historische seizoen waarin promotie naar de eredivisie werd afgedwongen.

Screenshot 2026-05-23 09.29.02.png

Festival Achterland viert 15 jaar feest in Doetinchem

Achterland viert van donderdag tot en met maandag de vijftiende editie van het festival aan de Oude IJssel in Doetinchem. Dit jaar is er voor het eerst een brug over het water en die valt volgens de organisatie in de smaak. De vrijdagavond was bomvol.