gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van der Tas benoemd tot waarnemend burgemeester Bronckhorst

fb801fe2aa79007e0afcf1c1cb4b452d

Marja van der Tas uit Heerde is benoemd tot waarnemend burgemeester van de gemeente Bronckhorst na het vertrek van Marianne Besselink per 1 januari 2024. De waarneming duurt tot de nieuwe burgemeester geïnstalleerd is, waarschijnlijk is dit niet eerder dan februari 2025.

Tim Rondeel |
"Met Marja van der Tas krijgt de gemeente Bronckhorst een zeer ervaren bestuurder als waarnemend burgemeester", valt te lezen in het persbericht van de provincie. "Ze kan omschreven worden als een verbindende, toegankelijke en empathische persoonlijkheid en heeft tegelijkertijd de stevigheid en ervaring om de gemeentelijke opgaven samen met de raad en het college op te pakken." Op dit moment is Van der Tas lid van het Algemeen Bestuur van Waterschap Vallei en Veluwe.

De 65-jarige bestuurder was eerder burgemeester in de gemeente Steenwijkerland en wethouder in de gemeente Apeldoorn. "Bronckhorst is een prachtige gemeente", aldus de nieuwe tijdelijke burgemeester. "Ik kijk met heel veel plezier uit naar een fijne samenwerking met inwoners, ondernemers, verenigingen, organisaties en natuurlijk gemeenteraad en ambtenaren."

Besselink
Marianne Besselink vertrekt na acht jaar als burgemeester van plattelandsgemeente Bronckhorst. Het voormalig Staten- en Tweede Kamerlid namens de PvdA stapt over naar het onderwijs en wordt met ingang van het nieuwe jaar voorzitter van het college van bestuur bij het Zone.college.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

Schermafbeelding 2026-06-24 165910

Auto meters meegesleept na botsing met vrachtwagen in Steenderen

Bij een ongeval op de L. Dolfinsweg in Steenderen zijn een auto en een vrachtwagen met elkaar in botsing gekomen. Het voertuig zou meters zijn meegesleept na de aanrijding.

NKTijdRijden10

Panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan bij oververhit NK tijdrijden in Laren

Ventilatoren aan, panty’s met ijsklontjes in de nek en koelvesten aan. Het team van Kanjers voor Kanjers laat niets aan het toeval over bij een oververhit NK tijdrijden in Laren. “Gelukkig is het rondje ingekort”, zegt Jelle Schieven na afloop van de 27 kilometer tegen de klok.

Fietstocht goede doel Keppel  (6)

Fietsactie levert ruim 88.000 euro op voor Hersenstichting: ‘Hopen dat ze een medicijn vinden’

De Gruune Cross heeft voorlopig al ruim 88.000 euro opgehaald voor de Hersenstichting. Vrijdag fietsten 94 deelnemers een tocht van 65 kilometer door de Achterhoek. Het opgehaalde geld wordt gebruikt voor onderzoek naar een medicijn tegen dementie.

ZwarteCross20

Zwarte Cross wil wereldrecord breken met katapultsprong over Megatent

De organisatie van de Zwarte Cross heeft een spectaculaire stunt aangekondigd voor de komende editie van het festival. Freerunners Noa Diorgina Man en Jim van Nes wagen zich in Lichtenvoorde aan een katapultsprong van maar liefst 75 meter over de bekende Megatent.

MediaMarkt

College Doetinchem wil meewerken aan 33 appartementen op voormalig MediaMarkt-pand

Het college van burgemeester en wethouders van Doetinchem heeft in principe ingestemd met een plan om 33 appartementen te realiseren op de bovenste verdieping van het pand aan de Burgemeester van Nispenstraat. Het gebouw komt vanaf augustus, na vertrek van sportschool Basic-Fit, leeg te staan. Ook voor de begane grond en eerste verdieping is nu een invulling gevonden.

weth bland

Installatie college Berkelland niet volledig: Koenderink nog niet beëdigd

Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond zijn de nieuwe wethouders van de gemeente Berkelland benoemd. De avond kreeg echter een onverwachte wending bij de installatie van het nieuwe college. Wethouderskandidaat Ton Koenderink van Samen voor Berkelland kon niet worden benoemd en beëdigd, omdat de originele Verklaring Omtrent het Gedrag (VOG) nog niet beschikbaar was.