gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van botenparade tot street art, driehonderd ideeën voor Koningsdag Doetinchem

483325ea6bc35f1df6d3bee59dd8a383

Zien we in april Koning Willem-Alexander op Achterhoekse klompen of helpt een van de prinsessen mee met een stuk street art? Het is nog onduidelijk hoe het programma van Koningsdag 2025 in Doetinchem eruit ziet, maar aan ideeën geen gebrek. Ruim driehonderd inwoners van de gemeente hebben laten weten wat de Koninklijke familie niet mag missen tijdens de nationale viering van Koningsdag.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
Van een botenparade over de Oude IJssel tot het traditionele vaandelzwaaien, er kwam van alles binnen bij de organiserende gemeente. 'Veel ideeën gingen over het laten zien van de kracht van de Achterhoek', aldus de gemeente Doetinchem. 'Denk dan aan ons naoberschap, de mooie streekproducten en het kennismaken met onze creatieve en muzikale talenten, waarbij het Achterhoeks dialect niet mag ontbreken.' Om de inwoners de kans te geven om hun wensen kenbaar te maken werd er in de Boliestraat het zogenaamde Oranjehuis geopend. Daar werd volop gebruik van gemaakt. Niet alleen individuen kwamen met hun suggesties, ook het bedrijfsleven en verenigingen trokken aan de bel bij Doetinchem.

Volgens de gemeente sprongen er wel enkele inwoners uit door de manier van presenteren: 'Zo kwam een inwoner met een oranje auto met oranje caravan naar het Oranjehuis in de Boliestraat gereden om zijn idee te pitchen. Een ander in het oog springend voorbeeld waren twee jongens van het Zone College die de stromende regen trotseerden om hun idee met ons te delen.' Naast de ideeën kwamen er ook aanmeldingen voor helpende handen tijdens Koningsdag.

Route volgt in februari
Het duurt nog even voordat duidelijk wordt hoe het programma er uit gaat zien op zaterdag 26 april. 'Het uitzoeken van alle ideeën en het opstellen van het programma is een zorgvuldig proces. Dit kost dus nog even tijd', zo schetst de gemeente. 'We verwachten dat we in februari de route bekend kunnen maken en in maart het programma voor de feesten.'

Lees ook

Duitse flitser

'Superflitser’ maakt zijn naam waar: 3.828 snelheidsovertreders betrapt in elf dagen in Suderwick

De ‘superflitser’ van de gemeente Bocholt had het in Suderwick zo druk dat de accu tussendoor urenlang moest worden opgeladen. Elf dagen lang stond de installatie, die dag en nacht in beide richtingen meet, bij wegwerkzaamheden aan de Dinxperloer Straße. Bij de wegversmalling geldt een maximumsnelheid van 30 kilometer per uur. Precies 3.828 weggebruikers reden harder: gemiddeld zestien per uur.

Vluchtelingen aankomst Betteld2

De Betteld opnieuw in beeld voor tijdelijke opvang statushouders

Het COA en De Betteld willen vanaf 1 december weer statushouders opvangen in Zelhem. Het gaat om een groep van ongeveer honderd nareizigers, van wie de familie al in Nederland is.

WhatsApp Image 2026-11-04 at 09.44.40

Hotel Moors in Zeddam bijna helemaal gesloopt; dit komt ervoor terug

Het voormalige Hotel Moors in Zeddam is bijna helemaal tegen de vlakte. Op de plek van het jarenlang leegstaande pand aan de Benedendorpsstraat komen twintig nieuwe woningen. Het plan, dat al jaren op zich laat wachten, krijgt daarmee eindelijk zichtbaar vorm. Wanneer de woningen worden opgeleverd is niet bekend.

Bord Doetinchem

Voormalig zorgaanbieder CuraCo ontloopt dwangsom na overplaatsen cliënten

Voormalig zorgaanbieder CuraCo, dat locaties in Aalten en Doetinchem had, hoeft geen boetes te betalen. Dit laat de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) weten. Zij gaven het zorgbedrijf op 21 juli de aanwijzing om de zorg te beëindigen en alle cliënten over te dragen.

Afl2MissionChampionsleague10

Orion Stars biedt tegenstand, maar verliest Champions League-duel van Ljubljana

De volleyballers van Orion Stars hebben woensdagavond in eigen huis verloren van het Sloveense ACH Volley Ljubljana. De Doetinchemmers gingen in het Champions League-duel met 0-3 onderuit, ondanks flinke tegenstand van de ploeg van trainer Dirk Sparidans.

PoelierLochemBrand20

Lochemse poelier keert terug na brand: 'De frituur is niet teruggekomen'

Na een brand in de winkel schakelde Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, snel en opende een noodwinkel. Een half jaar later keert de zaak dubbel zo groot terug naar de oorspronkelijke winkel.