gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van botenparade tot street art, driehonderd ideeën voor Koningsdag Doetinchem

483325ea6bc35f1df6d3bee59dd8a383

Zien we in april Koning Willem-Alexander op Achterhoekse klompen of helpt een van de prinsessen mee met een stuk street art? Het is nog onduidelijk hoe het programma van Koningsdag 2025 in Doetinchem eruit ziet, maar aan ideeën geen gebrek. Ruim driehonderd inwoners van de gemeente hebben laten weten wat de Koninklijke familie niet mag missen tijdens de nationale viering van Koningsdag.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
Van een botenparade over de Oude IJssel tot het traditionele vaandelzwaaien, er kwam van alles binnen bij de organiserende gemeente. 'Veel ideeën gingen over het laten zien van de kracht van de Achterhoek', aldus de gemeente Doetinchem. 'Denk dan aan ons naoberschap, de mooie streekproducten en het kennismaken met onze creatieve en muzikale talenten, waarbij het Achterhoeks dialect niet mag ontbreken.' Om de inwoners de kans te geven om hun wensen kenbaar te maken werd er in de Boliestraat het zogenaamde Oranjehuis geopend. Daar werd volop gebruik van gemaakt. Niet alleen individuen kwamen met hun suggesties, ook het bedrijfsleven en verenigingen trokken aan de bel bij Doetinchem.

Volgens de gemeente sprongen er wel enkele inwoners uit door de manier van presenteren: 'Zo kwam een inwoner met een oranje auto met oranje caravan naar het Oranjehuis in de Boliestraat gereden om zijn idee te pitchen. Een ander in het oog springend voorbeeld waren twee jongens van het Zone College die de stromende regen trotseerden om hun idee met ons te delen.' Naast de ideeën kwamen er ook aanmeldingen voor helpende handen tijdens Koningsdag.

Route volgt in februari
Het duurt nog even voordat duidelijk wordt hoe het programma er uit gaat zien op zaterdag 26 april. 'Het uitzoeken van alle ideeën en het opstellen van het programma is een zorgvuldig proces. Dit kost dus nog even tijd', zo schetst de gemeente. 'We verwachten dat we in februari de route bekend kunnen maken en in maart het programma voor de feesten.'

Lees ook

BrandBeltrum

Brandweer blust brandend afval op akker in Beltrum

De brandweer heeft maandag een beginnende brand op een akker in Beltrum weten te blussen. Er is een onderzoek gestart naar de oorzaak.

FayeWissing0

Faye (16) uit Braamt is Miss Teenager Netherlands: ‘Had dit echt niet verwacht’

De 16-jarige Faye Wissing uit Braamt mag zich het komende jaar Miss Teenager Netherlands noemen. Ze won in Veenendaal de grote finale en eindigde als nummer één van zo’n vierhonderd aanmeldingen. Toen ze te horen kreeg dat ze had gewonnen, wist ze niet wat haar overkwam.

lichtenvoorde112

Automobilist gewond bij eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde is een persoon gewond geraakt. De automobilist kwam in de berm terecht waardoor hij onder andere een boom ramde.

Snelle

Deze artiesten treden op bij Thuis Bij Snelle Festival

Guus Meeuwis, Kraantje Pappie en Miss Montreal treden volgend jaar op in recreatiegebied Bussloo tijdens het Thuis Bij Snelle Festival. Het is de tweede editie van het eendaagse festival van de Gorsselse artiest Snelle.

JETTEN

VNG Jaarcongres strijkt neer in de Achterhoek: ‘Geweldig voor de hele regio’

De Achterhoek is dit jaar het decor van het jaarlijkse VNG-congres. Duizenden bestuurders uit het hele land komen twee dagen samen om te netwerken en belangrijke thema’s te bespreken. Onder hen zijn koningin Máxima en minister-president Rob Jetten. Zij werden ontvangen met typisch Achterhoekse tradities, met onder meer een fanfare, de Slag om Grolle en het bloemencorso.

Neede Parallelweg 90 Oekraïners

Inspreekster na benoeming nieuwe wethouder asielopvang: ‘Top! Aan het werk nu. Gefeliciteerd.’

De inspreekster tegen de komst van een opvang voor ontheemde Oekraïners in Neede feliciteerde de nieuwe wethouder Erwin Versteeg op site van Nieuws uit Berkelland na diens benoeming. ‘Top! Aan het werk nu. Gefeliciteerd.’, aldus Claudia Eikelboom-Steinhoff.