gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van botenparade tot street art, driehonderd ideeën voor Koningsdag Doetinchem

483325ea6bc35f1df6d3bee59dd8a383.jpg

Zien we in april Koning Willem-Alexander op Achterhoekse klompen of helpt een van de prinsessen mee met een stuk street art? Het is nog onduidelijk hoe het programma van Koningsdag 2025 in Doetinchem eruit ziet, maar aan ideeën geen gebrek. Ruim driehonderd inwoners van de gemeente hebben laten weten wat de Koninklijke familie niet mag missen tijdens de nationale viering van Koningsdag.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
Van een botenparade over de Oude IJssel tot het traditionele vaandelzwaaien, er kwam van alles binnen bij de organiserende gemeente. 'Veel ideeën gingen over het laten zien van de kracht van de Achterhoek', aldus de gemeente Doetinchem. 'Denk dan aan ons naoberschap, de mooie streekproducten en het kennismaken met onze creatieve en muzikale talenten, waarbij het Achterhoeks dialect niet mag ontbreken.' Om de inwoners de kans te geven om hun wensen kenbaar te maken werd er in de Boliestraat het zogenaamde Oranjehuis geopend. Daar werd volop gebruik van gemaakt. Niet alleen individuen kwamen met hun suggesties, ook het bedrijfsleven en verenigingen trokken aan de bel bij Doetinchem.

Volgens de gemeente sprongen er wel enkele inwoners uit door de manier van presenteren: 'Zo kwam een inwoner met een oranje auto met oranje caravan naar het Oranjehuis in de Boliestraat gereden om zijn idee te pitchen. Een ander in het oog springend voorbeeld waren twee jongens van het Zone College die de stromende regen trotseerden om hun idee met ons te delen.' Naast de ideeën kwamen er ook aanmeldingen voor helpende handen tijdens Koningsdag.

Route volgt in februari
Het duurt nog even voordat duidelijk wordt hoe het programma er uit gaat zien op zaterdag 26 april. 'Het uitzoeken van alle ideeën en het opstellen van het programma is een zorgvuldig proces. Dit kost dus nog even tijd', zo schetst de gemeente. 'We verwachten dat we in februari de route bekend kunnen maken en in maart het programma voor de feesten.'

Lees ook

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”

Munitie.jpg

Jonge magneetvisser haalt honderden kogels uit Doetinchemse water: ‘Jongensdroom die uitkomt’

Wat begon als een gewone middag magneetvissen, eindigde maandag in een opmerkelijke ontdekking voor de 18-jarige Ronan Tilstra en zijn vrienden in Doetinchem. Tijdens het vissen haalde de groep een zwaar object uit het water. Al snel bleek het te gaan om een munitiekist, gevuld met honderden kogels.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).

LEV Isseldoks (16).JPG

LEV voelt zich thuis aan het water in Doetinchem: 'Eindelijk is de Oude IJssel echt betrokken'

Na jaren op een toplocatie in de binnenstad van Doetinchem heeft restaurant LEV de stap gezet naar een nieuwe plek aan de Oude IJssel, in de wijk Iseldoks. Een opvallende verhuizing, aangezien de oude locatie lag aan een drukke looproute richting het centrum. Toch bleek de stap minder spannend dan vooraf gedacht, mede door het nieuwe gebied rondom de Oude IJssel.

ongelukdidamBLUR.jpg

Flinke verkeershinder na ongeval met drie auto’s Didam

Na een ongeval op de Oud Arnhemseweg in Didam is dinsdagochtend in de spits een flinke verkeershinder ontstaan. Niemand raakte gewond bij het ongeval.