gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van botenparade tot street art, driehonderd ideeën voor Koningsdag Doetinchem

483325ea6bc35f1df6d3bee59dd8a383

Zien we in april Koning Willem-Alexander op Achterhoekse klompen of helpt een van de prinsessen mee met een stuk street art? Het is nog onduidelijk hoe het programma van Koningsdag 2025 in Doetinchem eruit ziet, maar aan ideeën geen gebrek. Ruim driehonderd inwoners van de gemeente hebben laten weten wat de Koninklijke familie niet mag missen tijdens de nationale viering van Koningsdag.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
Van een botenparade over de Oude IJssel tot het traditionele vaandelzwaaien, er kwam van alles binnen bij de organiserende gemeente. 'Veel ideeën gingen over het laten zien van de kracht van de Achterhoek', aldus de gemeente Doetinchem. 'Denk dan aan ons naoberschap, de mooie streekproducten en het kennismaken met onze creatieve en muzikale talenten, waarbij het Achterhoeks dialect niet mag ontbreken.' Om de inwoners de kans te geven om hun wensen kenbaar te maken werd er in de Boliestraat het zogenaamde Oranjehuis geopend. Daar werd volop gebruik van gemaakt. Niet alleen individuen kwamen met hun suggesties, ook het bedrijfsleven en verenigingen trokken aan de bel bij Doetinchem.

Volgens de gemeente sprongen er wel enkele inwoners uit door de manier van presenteren: 'Zo kwam een inwoner met een oranje auto met oranje caravan naar het Oranjehuis in de Boliestraat gereden om zijn idee te pitchen. Een ander in het oog springend voorbeeld waren twee jongens van het Zone College die de stromende regen trotseerden om hun idee met ons te delen.' Naast de ideeën kwamen er ook aanmeldingen voor helpende handen tijdens Koningsdag.

Route volgt in februari
Het duurt nog even voordat duidelijk wordt hoe het programma er uit gaat zien op zaterdag 26 april. 'Het uitzoeken van alle ideeën en het opstellen van het programma is een zorgvuldig proces. Dit kost dus nog even tijd', zo schetst de gemeente. 'We verwachten dat we in februari de route bekend kunnen maken en in maart het programma voor de feesten.'

Lees ook

Boumans

Mark Boumans stopt als burgemeester van Doetinchem

Mark Boumans stopt per 1 december als burgemeester van Doetinchem. Dat maakte hij donderdagavond bekend tijdens de raadsvergadering. Hij gaat aan de slag als voorzitter van de Vereniging Hogescholen in Den Haag.

MarkDiemers0

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap: 'Samen één zijn met de supporters'

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap. De Doetinchemmers hebben de 32-jarige middenvelder per direct toegevoegd aan de selectie. De transfervrije Fries tekent een contract tot medio 2028 in Doetinchem.

Scheepvaart0

IJssel in de Achterhoek deels eenrichtingsverkeer door extreem laag water

Schepen kunnen vanaf vrijdag op de IJssel tussen Zutphen en Westervoort nog maar één kant op varen. Door het lage water is de vaargeul op sommige plekken te smal en te ondiep voor tweerichtingsverkeer, meldt Rijkswaterstaat. Schepen mogen alleen nog richting Arnhem varen.

Slaapkamerbrand Orion Lichtenvoorde

Slaapkamerbrand Lichtenvoorde snel onder controle

Aan de Orion in Lichtenvoorde heeft donderdagochtend een brand gewoed in een slaapkamer. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen. Over de oorzaak van de brand is niets bekend.

b9128a33fe59b72bfdf49dfdf109d385

Beruchte flexflitser deelt 649 boetes uit aan Gaanderenseweg in Doetinchem

De flexflitser aan de Gaanderenseweg in Doetinchem heeft in acht weken tijd 649 snelheidsovertredingen geregistreerd. Dat zijn er beduidend minder dan op de eerdere locatie aan de Rijksweg in Gaanderen, waar ruim 14.000 boetes werden uitgedeeld.

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.