gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Van botenparade tot street art, driehonderd ideeën voor Koningsdag Doetinchem

483325ea6bc35f1df6d3bee59dd8a383.jpg

Zien we in april Koning Willem-Alexander op Achterhoekse klompen of helpt een van de prinsessen mee met een stuk street art? Het is nog onduidelijk hoe het programma van Koningsdag 2025 in Doetinchem eruit ziet, maar aan ideeën geen gebrek. Ruim driehonderd inwoners van de gemeente hebben laten weten wat de Koninklijke familie niet mag missen tijdens de nationale viering van Koningsdag.

Tim Rondeel |  | Aangepast op
Van een botenparade over de Oude IJssel tot het traditionele vaandelzwaaien, er kwam van alles binnen bij de organiserende gemeente. 'Veel ideeën gingen over het laten zien van de kracht van de Achterhoek', aldus de gemeente Doetinchem. 'Denk dan aan ons naoberschap, de mooie streekproducten en het kennismaken met onze creatieve en muzikale talenten, waarbij het Achterhoeks dialect niet mag ontbreken.' Om de inwoners de kans te geven om hun wensen kenbaar te maken werd er in de Boliestraat het zogenaamde Oranjehuis geopend. Daar werd volop gebruik van gemaakt. Niet alleen individuen kwamen met hun suggesties, ook het bedrijfsleven en verenigingen trokken aan de bel bij Doetinchem.

Volgens de gemeente sprongen er wel enkele inwoners uit door de manier van presenteren: 'Zo kwam een inwoner met een oranje auto met oranje caravan naar het Oranjehuis in de Boliestraat gereden om zijn idee te pitchen. Een ander in het oog springend voorbeeld waren twee jongens van het Zone College die de stromende regen trotseerden om hun idee met ons te delen.' Naast de ideeën kwamen er ook aanmeldingen voor helpende handen tijdens Koningsdag.

Route volgt in februari
Het duurt nog even voordat duidelijk wordt hoe het programma er uit gaat zien op zaterdag 26 april. 'Het uitzoeken van alle ideeën en het opstellen van het programma is een zorgvuldig proces. Dit kost dus nog even tijd', zo schetst de gemeente. 'We verwachten dat we in februari de route bekend kunnen maken en in maart het programma voor de feesten.'

Lees ook

Thomas Duivenvoorden01.jpg

Thomas Duivenvoorden officieel nieuwe hoofdtrainer van De Graafschap

Voor weinig supporters een verrassing, maar nu is het ook officieel. Thomas Duivenvoorden is vanaf het nieuwe seizoen hoofdtrainer van De Graafschap. Afgelopen seizoen was hij al assistent-trainer bij de Doetinchemse club in de eerste divisie.

GerritVossers8710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een zonnig pinksterweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij de Kempermolen in Breedenbroek voorspelt hij een zonnig pinksterweekend.

kerk silvolde2.jpg

Oranjetempel Silvolde mag niet open tijdens nachtwedstrijden Oranje

Zes keer was de Oranjetempel in Silvolde stijf uitverkocht tijdens het EK van 2024. Honderden Oranjesupporters keken samen naar de wedstrijden van het Nederlands elftal in de Silvoldse kerk. Dit WK wordt het wat lastiger, voor nachtwedstrijden krijgt de tempel tot onbegrip en frustratie geen ontheffing.

87c9b5b85dc06c68242858fcdf1be369.jpg

Afspraken wegaanpassingen Slingeland Ziekenhuis rond: miljoeneninvestering nodig

De veelbesproken wegaanpassingen rond het nieuwe Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem aan de A18 gaan definitief door. Er komt onder meer een extra afslag vanaf de snelweg en meerdere rijbanen worden aangepast om de verwachte verkeersdrukte in goede banen te leiden.

Graafschap Vrouwen voor promotiewedstrijd 2026.jpeg

Vrouwen van De Graafschap op drempel van eredivisie: ‘Gezonde sinterklaasspanning’

De vrouwen van De Graafschap staan voor de allesbeslissende wedstrijd van het seizoen. In Amsterdam promoveert het team van trainer Timo Kleinhesselink bij winst naar de eredivisie. Daarmee kan de doelstelling voor de Doetinchemse dames uitkomen: binnen twee jaar naar het hoogste niveau.

WethoudersOIJ0.jpg

Nieuwe wethouders Oude IJsselstreek: gemiddelde leeftijd college flink omlaag

Oude IJsselstreek heeft als eerste Achterhoekse gemeente een nieuw college geïnstalleerd. Lokaal Belang, PvdAGroenLinks, CDA en VVD zijn eruit, met deze vijf wethouders gaan ze het de komende vier jaar doen. Waar de eerste twee partijen drie oudgedienden inzetten, komen de VVD en het CDA met twee jonge nog onervaren wethouders. De gemiddelde leeftijd van het college gaat hiermee van ongeveer 59 naar 49 jaar.