gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulftse schrijver wint prijs met Achterhoeks boek

ab4ab329a7302173c34bb30f8486e6da.jpg

De debuutroman van Ulftenaar Gijs Wilbrink, de Beesten, is verkozen tot Beste Boek Achterhoek en Liemers 2022. De prijs werd uitgereikt in de Koppelkerk in Bredevoort.

Viggo Zweverink |
Het boek van de Ulftse schrijver speelt zich af in de Achterhoek en volgt het verhaal van de beruchte familie Keller die in een fictief dorpje in het grensgebied woont. De debuutroman werd bij het publiek vol lof ontvangen. Gerwin Nijkamp, juryvoorzitter, noemde het boek een pronkjuweel: "Het is een boek waarmee de schrijver zich bij de beste auteurs van Nederland schaart." Voor Wilbrink was het winnen van de prijs een hele eer. "Dit doet mij heel veel", vertelde de schrijver. "Het is spannend om over mijn geboortegrond te schrijven. Ik was bang om verkeerd begrepen te worden. Dat dit boek juist in deze regio zó omarmd wordt, is ontzettend belangrijk voor me."

Bij de beoordeling van het Beste Boek Achterhoek en Liemers werd gekeken naar het regionale karakter van het boek. Ook oorspronkelijkheid en originaliteit waren belangrijke thema's voor de jury. De andere vier genomineerden, 'Phoenix, de memoires van Abel Sikkink' van Bert Wagendorp, 'Zwientie in den Achterhook' van Rienke Beernink, 'Zutphen 1572, de geschiedenis van een bloedbad' van Johan Visser en 'Adembenemend' van Lucel ten Have-Krabben kregen net als de winnaar veel lof. Zij ontvingen een geldprijs en een oorkonde.

Foto: Ruud Hamburger

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.