gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulftse schrijver wint prijs met Achterhoeks boek

ab4ab329a7302173c34bb30f8486e6da.jpg

De debuutroman van Ulftenaar Gijs Wilbrink, de Beesten, is verkozen tot Beste Boek Achterhoek en Liemers 2022. De prijs werd uitgereikt in de Koppelkerk in Bredevoort.

Viggo Zweverink |
Het boek van de Ulftse schrijver speelt zich af in de Achterhoek en volgt het verhaal van de beruchte familie Keller die in een fictief dorpje in het grensgebied woont. De debuutroman werd bij het publiek vol lof ontvangen. Gerwin Nijkamp, juryvoorzitter, noemde het boek een pronkjuweel: "Het is een boek waarmee de schrijver zich bij de beste auteurs van Nederland schaart." Voor Wilbrink was het winnen van de prijs een hele eer. "Dit doet mij heel veel", vertelde de schrijver. "Het is spannend om over mijn geboortegrond te schrijven. Ik was bang om verkeerd begrepen te worden. Dat dit boek juist in deze regio zó omarmd wordt, is ontzettend belangrijk voor me."

Bij de beoordeling van het Beste Boek Achterhoek en Liemers werd gekeken naar het regionale karakter van het boek. Ook oorspronkelijkheid en originaliteit waren belangrijke thema's voor de jury. De andere vier genomineerden, 'Phoenix, de memoires van Abel Sikkink' van Bert Wagendorp, 'Zwientie in den Achterhook' van Rienke Beernink, 'Zutphen 1572, de geschiedenis van een bloedbad' van Johan Visser en 'Adembenemend' van Lucel ten Have-Krabben kregen net als de winnaar veel lof. Zij ontvingen een geldprijs en een oorkonde.

Foto: Ruud Hamburger

Lees ook

112ActionDoetinchemGeblurd.jpg

Man met vaas op hoofd geslagen bij ruzie in Doetinchem

In de Stationsstraat in Doetinchem vond zondagmiddag een vechtpartij plaats. Een man en vrouw werden meegenomen naar het politiebureau.

vvvgra.jpg

De Graafschap geeft zege in blessuretijd uit handen bij VVV

De Graafschap is zaterdag niet verder gekomen dan een 3-3-gelijkspel bij laagvlieger VVV in Venlo. Na de officiële speeltijd stonden de Superboeren nog met 1-3 voor, maar die stand werd in de blessuretijd compleet weggegeven.

brug.png

Nettelhorsterbrug in Lochem geopend: maandag pas open voor verkeer

De Nettelhorsterbrug in Lochem is zaterdagmiddag officieel geopend. Veel inwoners kwamen een kijkje nemen en konden meteen zelf de brug op lopen. Ook werd tijdens de opening kort stilgestaan bij de twee personen die om het leven kwamen tijdens het bouwen van de brug.

588ee6ab-5462-4b4f-83b4-45296cd6d178 (002).jpeg

Achterhoekse vriendinnen runnen eenmalig bar in Zeddam: ‘Wie weet een carrièreswitch’

Vijf vriendinnen uit de Achterhoek staan zaterdag 18 april achter de bar in café Tapperij 2A in Zeddam. Tijdens een bijzondere wedstrijd draait elk team van vijf personen een volledige avond achter de tap en is verantwoordelijk voor de complete barbediening. Het team dat het beste presteert, wint tien procent van de omzet.

WIjd still.jpg

De Graafschap Vrouwen blijven in de race voor kampioenschap

De vrouwen van De Graafschap hebben op De Vijverberg met 3-0 gewonnen van hekkensluiter FC Groningen. Sam Roddenhof scoorde twee keer en bracht daarmee haar persoonlijke doelsaldo op 26. De andere treffer kwam op naam van Anne Tijink. De ploeg van Timo Klein Hesselink blijft door deze overwinning op de tweede plaats staan, drie punten achter koploper Jong Ajax.

MF01691.jpg

Storing rioolwaterzuivering Haarlo beïnvloedt waterkwaliteit Berkel

Een technische storing bij de rioolwaterzuivering in Haarlo heeft gevolgen voor de waterkwaliteit van de rivier de Berkel. Door het probleem komt er momenteel een verhoogde hoeveelheid ammonium in het water terecht.