gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulftse schrijver wint prijs met Achterhoeks boek

ab4ab329a7302173c34bb30f8486e6da.jpg

De debuutroman van Ulftenaar Gijs Wilbrink, de Beesten, is verkozen tot Beste Boek Achterhoek en Liemers 2022. De prijs werd uitgereikt in de Koppelkerk in Bredevoort.

Viggo Zweverink |
Het boek van de Ulftse schrijver speelt zich af in de Achterhoek en volgt het verhaal van de beruchte familie Keller die in een fictief dorpje in het grensgebied woont. De debuutroman werd bij het publiek vol lof ontvangen. Gerwin Nijkamp, juryvoorzitter, noemde het boek een pronkjuweel: "Het is een boek waarmee de schrijver zich bij de beste auteurs van Nederland schaart." Voor Wilbrink was het winnen van de prijs een hele eer. "Dit doet mij heel veel", vertelde de schrijver. "Het is spannend om over mijn geboortegrond te schrijven. Ik was bang om verkeerd begrepen te worden. Dat dit boek juist in deze regio zó omarmd wordt, is ontzettend belangrijk voor me."

Bij de beoordeling van het Beste Boek Achterhoek en Liemers werd gekeken naar het regionale karakter van het boek. Ook oorspronkelijkheid en originaliteit waren belangrijke thema's voor de jury. De andere vier genomineerden, 'Phoenix, de memoires van Abel Sikkink' van Bert Wagendorp, 'Zwientie in den Achterhook' van Rienke Beernink, 'Zutphen 1572, de geschiedenis van een bloedbad' van Johan Visser en 'Adembenemend' van Lucel ten Have-Krabben kregen net als de winnaar veel lof. Zij ontvingen een geldprijs en een oorkonde.

Foto: Ruud Hamburger

Lees ook

kerk silvolde2.jpg

Oranjetempel Silvolde mag niet open tijdens nachtwedstrijden Oranje

Zes keer was de Oranjetempel in Silvolde stijf uitverkocht tijdens het EK van 2024. Honderden Oranjesupporters keken samen naar de wedstrijden van het Nederlands elftal in de Silvoldse kerk. Dit WK wordt het wat lastiger, voor nachtwedstrijden krijgt de tempel tot onbegrip en frustratie geen ontheffing.

87c9b5b85dc06c68242858fcdf1be369.jpg

Afspraken wegaanpassingen Slingeland Ziekenhuis rond: miljoeneninvestering nodig

De veelbesproken wegaanpassingen rond het nieuwe Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem aan de A18 gaan definitief door. Er komt onder meer een extra afslag vanaf de snelweg en meerdere rijbanen worden aangepast om de verwachte verkeersdrukte in goede banen te leiden.

Graafschap Vrouwen voor promotiewedstrijd 2026.jpeg

Vrouwen van De Graafschap op drempel van eredivisie: ‘Gezonde sinterklaasspanning’

De vrouwen van De Graafschap staan voor de allesbeslissende wedstrijd van het seizoen. In Amsterdam promoveert het team van trainer Timo Kleinhesselink bij winst naar de eredivisie. Daarmee kan de doelstelling voor de Doetinchemse dames uitkomen: binnen twee jaar naar het hoogste niveau.

WhatsApp Image 2026-05-21 at 21.43.22.jpeg

Nieuwe wethouders Oude IJsselstreek: gemiddelde leeftijd college flink omlaag

Oude IJsselstreek heeft als eerste Achterhoekse gemeente een nieuw college geïnstalleerd. Lokaal Belang, PvdAGroenLinks, CDA en VVD zijn eruit, met deze vijf wethouders gaan ze het de komende vier jaar doen. Waar de eerste twee partijen drie oudgedienden inzetten, komen de VVD en het CDA met twee jonge nog onervaren wethouders. De gemiddelde leeftijd van het college gaat hiermee van ongeveer 59 naar 49 jaar.

FietsBingo40.jpg

Bingo en opfriscursus: aandacht voor fietsveiligheid in Doetinchem

De Nationale Doortrapdagen zijn woensdag afgetrapt bij de Verse Kers in Wehl. Dit gebeurde met een fietsbingo door Doetinchem gericht op senioren. Deelnemers kunnen de komende tijd langs verschillende ondernemingen om stickers te halen, met als belangrijkste doel: ouderen die zo lang mogelijk veilig blijven fietsen. En natuurlijk om bingo te krijgen. 

burgemeester Staprlkamp.jpg

Kunstproject: Poëziemachine brengt Bocholt en Aalten dichterlijk dichter bij elkaar

Lyriek aan beide kanten van de grens: met de Poëziemachine komen Bocholt en Aalten op dichterlijke wijze dichter bij elkaar. In totaal zijn 23 teksten geselecteerd uit zo’n 50 inzendingen, met bijdragen van onder anderen de burgemeesters Christian Mangen en Anton Stapelkamp.