gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulftse schrijver wint prijs met Achterhoeks boek

ab4ab329a7302173c34bb30f8486e6da

De debuutroman van Ulftenaar Gijs Wilbrink, de Beesten, is verkozen tot Beste Boek Achterhoek en Liemers 2022. De prijs werd uitgereikt in de Koppelkerk in Bredevoort.

Viggo Zweverink |
Het boek van de Ulftse schrijver speelt zich af in de Achterhoek en volgt het verhaal van de beruchte familie Keller die in een fictief dorpje in het grensgebied woont. De debuutroman werd bij het publiek vol lof ontvangen. Gerwin Nijkamp, juryvoorzitter, noemde het boek een pronkjuweel: "Het is een boek waarmee de schrijver zich bij de beste auteurs van Nederland schaart." Voor Wilbrink was het winnen van de prijs een hele eer. "Dit doet mij heel veel", vertelde de schrijver. "Het is spannend om over mijn geboortegrond te schrijven. Ik was bang om verkeerd begrepen te worden. Dat dit boek juist in deze regio zó omarmd wordt, is ontzettend belangrijk voor me."

Bij de beoordeling van het Beste Boek Achterhoek en Liemers werd gekeken naar het regionale karakter van het boek. Ook oorspronkelijkheid en originaliteit waren belangrijke thema's voor de jury. De andere vier genomineerden, 'Phoenix, de memoires van Abel Sikkink' van Bert Wagendorp, 'Zwientie in den Achterhook' van Rienke Beernink, 'Zutphen 1572, de geschiedenis van een bloedbad' van Johan Visser en 'Adembenemend' van Lucel ten Have-Krabben kregen net als de winnaar veel lof. Zij ontvingen een geldprijs en een oorkonde.

Foto: Ruud Hamburger

Lees ook

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.

StationDoetinchem0

Gemeenteraad opnieuw bezorgd over veiligheid rond station Doetinchem

De veiligheid rond station Doetinchem was donderdagavond opnieuw onderwerp van gesprek tijdens de gemeenteraadsvergadering. Fractievoorzitter Ernst Kasteleijn van Gemeentebelangen Doetinchem trok aan de bel, omdat zijn fractie naar eigen zeggen steeds meer signalen ontvangt dat de situatie rond het station weer verslechtert.

aanhouding ulft blur

Verdachte steekincident met slagersmes in Ulft is 55-jarige man uit Doetinchem

De man die donderdag een vrachtwagenchauffeur in Ulft te lijf ging met een slagersmes is een 55-jarige man uit Doetinchem. Het slachtoffer heeft zich moeten laten behandelen aan zijn verwondingen.