gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulftse Nachtegalen vieren jubileum in Amphion

d792728320b13ee9ca3fb9ec654db0da

De Ulftse Nachtegalen bestaan dit jaar zestig jaar en de koorleden vieren dat met een galaconcert in het Schouwburg Amphion in Doetinchem. Naast de zangkunsten van de drie verschillende koren, moeten de zangeressen dit jaar ook hun acteertalent in de strijd gooien.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
De Ulftse Nachtegalen bestaan dit jaar zestig jaar en de koorleden vieren dat met een galaconcert in het Schouwburg Amphion in Doetinchem. Naast de zangkunsten van de drie verschillende koren, moeten de zangeressen dit jaar ook hun acteertalent in de strijd gooien.“Dit is uniek voor ons”, aldus dirigent Ben Simmes. “Wij zijn echt een concertkoor en staan heel statisch en zingen veel in kerken en zalen. Het is eigenlijk alleen maar zang, zang en nog eens zang en nu is het echt veel meer theater.” Ook voor de koorleden is het even schakelen, zo laat Maike Cornelissen weten: “Ik vind het wel een dingetje. Het is wel buiten je comfortzone gaan, maar ik denk dat het straks onder enige druk en gewoon samen, dan kunnen wij dat gewoon.” Behalve de zang en het theater wordt de middag live vormgegeven door een zandkunstenaar.

Jeannette Cornelissen, de dochter van de inmiddels overleden oprichter Adriaan Hendriks, was één van de eerste leden van de Nachtegalen. Nu, zestig jaar later, is haar kleindochter Yfke een van de leden van het kinderkoor. “Daar ben ik toch heel trots op”, laat Cornelissen weten. “Ik had eigenlijk gehoopt dat er nog meer nichtjes en neefjes bij zaten, maar misschien komt dat nog wel. Ze zijn nu allemaal nog klein.” Het kinderkoor brengt liederen die Jan Rot vlak voor zijn overlijden speciaal voor de Nachtegalen heeft vertaald, ten gehore op het podium.

Familie
De band die de familie Cornelissen heeft met het koor is er met de paplepel ingegoten, zo ook bij Yfke, de jongste telg van de familie. "Het voelt sowieso als een familie de Nachtegalen, dus dan is het alleen maar mooi dat je ook je eigen kind er bij hebt zitten”, aldus Maike over het lidmaatschap van haar dochter. “Ik vind het hartstikke leuk en we zingen thuis ook heel veel samen.”

Succesvol
De verschillende koren van de Nachtegalen hebben in het zestigjarig bestaan al verschillende prijzen weten te winnen. Simmes is al meer dan dertig jaar dirigent van het koor en kijkt tevreden terug op deze periode: “Ik ben heel trots dat we het zo lang hebben volgehouden en dat we ook nog steeds wel heel succesvol zijn, zeker de laatste acht jaar. Dat biedt alleen maar perspectief voor de toekomst.”

Foto: REGIO8

Lees ook

image

Tranen van blijdschap in Ratum: ontwikkelaar ziet af van vier Duitse windturbines

Stadtwerke Münster ziet af van de bouw van vier grote windturbines vlak over de Duitse grens bij Ratum. De turbines maakten deel uit van meerdere Duitse windenergieprojecten rond Winterswijk. De geplande windmolens zouden een tiphoogte van 250 meter tot 267 meter krijgen.

SporthalVordenGLD

Financiële tegenvaller bij verbouwing sporthal Vorden minder dan eerder verwacht

Voor de renovatie en verduurzaming van sporthal 't Jebbink in Vorden is 425.000 euro extra nodig. Dat bedrag ligt fors lager dan de tegenvaller van bijna 1 miljoen euro waar de gemeente eerder rekening mee hield.

GRAEMM0

De Graafschap zoekt ommekeer in Emmen: ‘Het begint echt bij de strijd’

De Graafschap kent een dramatische seizoenstart. Eén punt uit vijf wedstrijden spreekt daarbij boekdelen. Die cijfers komen ook bij trainer Thomas Duivenvoorden en zijn ploeg hard aan. Toch is de sfeer binnen de selectie volgens de oefenmeester nog altijd goed.

vuurwerkinleveren0

Ruim 200 kilo vuurwerk ingezameld door vuurwerkbus Lochem

Er is ruim 200 kilo vuurwerk ingeleverd bij de vuurwerkbus in Lochem vorige week vrijdag. De bus rijdt door Nederland om de laatste restjes vuurwerk binnen te krijgen. Die ene dag in Lochem was daarmee al succesvoller dan twee dagen in Zeeland bij elkaar, daar kwam 90 kilo binnen.

Bahia100

Na één week weer als nieuw: Bahia ondergaat megaklus

Zes zwembaden leegmaken, schoonmaken, controleren en opnieuw vullen, terwijl ook een van de elf sauna’s grondig wordt vernieuwd. In zwembadparadijs Bahia in Bocholt wordt deze week met man en macht gewerkt. Schilders, tegelvoegers, timmerlui, eigen technici en andere medewerkers hebben slechts één week om de enorme onderhoudsklus te klaren. Zaterdag moeten de deuren alweer opengaan voor de gasten.

GerritWolsinkRechtenvrij1

‘De vliegende tandarts’ Gerrit Wolsink blikt in Hengelo terug op carrière en roem

Hij is vijfvoudig winnaar van de Grand Prix van Carlsbad, tweevoudig vicewereldkampioen motorcross en beter bekend als de ‘vliegende tandarts’. Toch voelde Hengeloër Gerrit Wolsink zich nooit thuis in de schijnwerpers. Tijdens een eerbetoon in zijn geboortedorp blikt de 80-jarige motorcrosslegende terug op zijn carrière en de keerzijde van bekendheid.