gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulftse Nachtegalen vieren jubileum in Amphion

d792728320b13ee9ca3fb9ec654db0da

De Ulftse Nachtegalen bestaan dit jaar zestig jaar en de koorleden vieren dat met een galaconcert in het Schouwburg Amphion in Doetinchem. Naast de zangkunsten van de drie verschillende koren, moeten de zangeressen dit jaar ook hun acteertalent in de strijd gooien.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
De Ulftse Nachtegalen bestaan dit jaar zestig jaar en de koorleden vieren dat met een galaconcert in het Schouwburg Amphion in Doetinchem. Naast de zangkunsten van de drie verschillende koren, moeten de zangeressen dit jaar ook hun acteertalent in de strijd gooien.“Dit is uniek voor ons”, aldus dirigent Ben Simmes. “Wij zijn echt een concertkoor en staan heel statisch en zingen veel in kerken en zalen. Het is eigenlijk alleen maar zang, zang en nog eens zang en nu is het echt veel meer theater.” Ook voor de koorleden is het even schakelen, zo laat Maike Cornelissen weten: “Ik vind het wel een dingetje. Het is wel buiten je comfortzone gaan, maar ik denk dat het straks onder enige druk en gewoon samen, dan kunnen wij dat gewoon.” Behalve de zang en het theater wordt de middag live vormgegeven door een zandkunstenaar.

Jeannette Cornelissen, de dochter van de inmiddels overleden oprichter Adriaan Hendriks, was één van de eerste leden van de Nachtegalen. Nu, zestig jaar later, is haar kleindochter Yfke een van de leden van het kinderkoor. “Daar ben ik toch heel trots op”, laat Cornelissen weten. “Ik had eigenlijk gehoopt dat er nog meer nichtjes en neefjes bij zaten, maar misschien komt dat nog wel. Ze zijn nu allemaal nog klein.” Het kinderkoor brengt liederen die Jan Rot vlak voor zijn overlijden speciaal voor de Nachtegalen heeft vertaald, ten gehore op het podium.

Familie
De band die de familie Cornelissen heeft met het koor is er met de paplepel ingegoten, zo ook bij Yfke, de jongste telg van de familie. "Het voelt sowieso als een familie de Nachtegalen, dus dan is het alleen maar mooi dat je ook je eigen kind er bij hebt zitten”, aldus Maike over het lidmaatschap van haar dochter. “Ik vind het hartstikke leuk en we zingen thuis ook heel veel samen.”

Succesvol
De verschillende koren van de Nachtegalen hebben in het zestigjarig bestaan al verschillende prijzen weten te winnen. Simmes is al meer dan dertig jaar dirigent van het koor en kijkt tevreden terug op deze periode: “Ik ben heel trots dat we het zo lang hebben volgehouden en dat we ook nog steeds wel heel succesvol zijn, zeker de laatste acht jaar. Dat biedt alleen maar perspectief voor de toekomst.”

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-10-11 at 05.48.10

Persoon overleden en twee gewonden bij eenzijdig ongeval in Ruurlo

Bij een eenzijdig verkeersongeval is zaterdagnacht in Ruurlo een persoon om het leven gekomen. Twee andere inzittenden raakten gewond toen de auto waarin ze zaten tegen een boom botste.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 11.32.06

Appartementencomplex ontruimd na kelderbrand in Emmerich

Een appartementencomplex in het Duitse Emmerich am Rhein is vrijdagavond ontruimd na een brand in de kelder. Door de brand kwam rook in het trappenhuis terecht. Meerdere personen zijn nagekeken door ambulancepersoneel.

WhatsApp Image 2026-10-10 at 09.36.33

Juwelierszaak in Gaanderen doelwit van ramkraak: 'Dit raakt ons enorm'

In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft er een ramkraak plaatsgevonden bij een juwelierszaak in Gaanderen. De schade aan het pand is enorm. Hoeveel er is buitgemaakt, is nog niet bekend.

156c5aee-c93a-4d3b-8129-631b99613626

De Graafschap draait wedstrijd om en wint kelderkraker van Jong FC Utrecht

De Graafschap heeft de wedstrijd tegen Jong FC Utrecht gewonnen. De ploeg van Thomas Duivenvoorden keek grotendeels tegen een achterstand aan, maar door een inhaalslag in de tweede helft, bleven de drie punten in Doetinchem: 2-1.

SmdiHagelkruis0

Hagelkruis in Kilder wordt na ruim zes eeuwen grondig gerestaureerd

Na meer dan zeshonderd jaar in weer en wind in een weiland in Kilder te hebben gestaan, is het Rijksmonument het Hagelkruis aan een broodnodige restauratiebeurt toe. Wethouder Merel Balduk van de gemeente Montferland vindt het belangrijk dat historische plekken zoals deze worden behouden.

ToegankelijkheidDTC10

Studenten zoeken naar obstakels in Doetinchem: 'De binnenstad is niet heel toegankelijk'

Een fiets die verkeerd geparkeerd staat of een reclamebord die midden in het loopgebied staat. Voor velen een klein obstakel maar voor mensen met een beperking bijvoorbeeld een mogelijk probleem. Studenten van het Graafschap College gingen daarom donderdagmiddag tijdens de Week van de Toegankelijkheid, samen met ervaringsdeskundige Saskia Tieben de binnenstad van Doetinchem in om te kijken waar er verbeterpunten zijn.