gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulftse Nachtegalen vieren jubileum in Amphion

d792728320b13ee9ca3fb9ec654db0da.jpg

De Ulftse Nachtegalen bestaan dit jaar zestig jaar en de koorleden vieren dat met een galaconcert in het Schouwburg Amphion in Doetinchem. Naast de zangkunsten van de drie verschillende koren, moeten de zangeressen dit jaar ook hun acteertalent in de strijd gooien.

Tim Rondeel | Nick Hermsen |
De Ulftse Nachtegalen bestaan dit jaar zestig jaar en de koorleden vieren dat met een galaconcert in het Schouwburg Amphion in Doetinchem. Naast de zangkunsten van de drie verschillende koren, moeten de zangeressen dit jaar ook hun acteertalent in de strijd gooien.“Dit is uniek voor ons”, aldus dirigent Ben Simmes. “Wij zijn echt een concertkoor en staan heel statisch en zingen veel in kerken en zalen. Het is eigenlijk alleen maar zang, zang en nog eens zang en nu is het echt veel meer theater.” Ook voor de koorleden is het even schakelen, zo laat Maike Cornelissen weten: “Ik vind het wel een dingetje. Het is wel buiten je comfortzone gaan, maar ik denk dat het straks onder enige druk en gewoon samen, dan kunnen wij dat gewoon.” Behalve de zang en het theater wordt de middag live vormgegeven door een zandkunstenaar.

Jeannette Cornelissen, de dochter van de inmiddels overleden oprichter Adriaan Hendriks, was één van de eerste leden van de Nachtegalen. Nu, zestig jaar later, is haar kleindochter Yfke een van de leden van het kinderkoor. “Daar ben ik toch heel trots op”, laat Cornelissen weten. “Ik had eigenlijk gehoopt dat er nog meer nichtjes en neefjes bij zaten, maar misschien komt dat nog wel. Ze zijn nu allemaal nog klein.” Het kinderkoor brengt liederen die Jan Rot vlak voor zijn overlijden speciaal voor de Nachtegalen heeft vertaald, ten gehore op het podium.

Familie
De band die de familie Cornelissen heeft met het koor is er met de paplepel ingegoten, zo ook bij Yfke, de jongste telg van de familie. "Het voelt sowieso als een familie de Nachtegalen, dus dan is het alleen maar mooi dat je ook je eigen kind er bij hebt zitten”, aldus Maike over het lidmaatschap van haar dochter. “Ik vind het hartstikke leuk en we zingen thuis ook heel veel samen.”

Succesvol
De verschillende koren van de Nachtegalen hebben in het zestigjarig bestaan al verschillende prijzen weten te winnen. Simmes is al meer dan dertig jaar dirigent van het koor en kijkt tevreden terug op deze periode: “Ik ben heel trots dat we het zo lang hebben volgehouden en dat we ook nog steeds wel heel succesvol zijn, zeker de laatste acht jaar. Dat biedt alleen maar perspectief voor de toekomst.”

Foto: REGIO8

Lees ook

bluuuurrrrr.jpg

Scooterrijder botst op voetgangers op fietspad in Doetinchem

Een voetganger en een scooterrijder zijn woensdagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de Liemersweg in Doetinchem. De scooter raakte ernstig beschadigd door het ongeval.

Duitse Politieauto 5.jpeg

Joyrider (16) crasht met auto van moeder in Anholt na vlucht voor politie

Een zestienjarige jongen is in de nacht van dinsdag op woensdag met de auto van zijn moeder in het Duitse Anholt gecrasht na een vlucht voor de politie. De jongen had geen rijbewijs en verklaarde dat hij voor de rit cannabis had gebruikt. Bij het ongeval raakte hij lichtgewond. Zijn drie minderjarige passagiers bleven voor zover bekend ongedeerd.

haverkort10.png

Voormalig VVD-Kamerlid Erik Haverkort nieuwe informateur in Berkelland

Erik Haverkort uit Eefde is de nieuwe informateur in Berkelland. De voormalige fractievoorzitter van de VVD in Lochem én van 18 januari 2022 tot 6 december 2023 Kamerlid volgt als informateur Jurgen van Houdt op, de burgemeester van Rijssen-Holten.

Framerunnen30.jpg

ARGO maakt atletiek voor iedereen mogelijk met framerunning: ‘Het is echt heel belangrijk’

Waar op de atletiekbaan van ARGO in Doetinchem doorgaans geen framerunners te zien zijn, was dat tijdens de clinic van stichting Only Friends wel het geval. Ongeveer tien sporters met een beperking maakten er kennis met de sport waarbij zij met een hulpmiddel kunnen rennen, tot vreugde van trainer en bestuurslid Bas Waterham.

WhatsApp Image 2026-04-29 at 12.48.30.jpeg

Motorrijder gewond bij eenzijdig ongeval in Braamt

Een motorrijder is woensdagmiddag tegen 12.30 uur gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Europaweg in Braamt.

Grensovergang2.jpg

Duitsland gaat niet mee in opschuiven grenscontroles landinwaarts, Montferland teleurgesteld

Berlijn gaat niet mee in het verzoek in een brandbrief van de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich om de grenscontroles een paar kilometer landinwaarts te verplaatsen. Volgens de drie gemeenten zou dit een oplossing zijn voor de huidige overlast en ongelukken in Nederland en aan de grens.