gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulftse carnaval bundelt krachten met schutterijen

e7f9b939d35ee7032f2321f75fb94c71

De Ulftse carnavalsvereniging Iseldonk gaat intensiever samenwerken met de drie schutterijen die het dorp rijk is. Schuttersgilde Sint Joris, schuttersgilde Sint Hubertus en schutterij De Eendracht krijgen een meer prominente rol in de carnavalsoptocht.

Bart Sollman |
"We gaan echt de krachten bundelen", zegt Marielle Daals, verantwoordelijk voor de optocht binnen de carnavalsvereniging. Waar de wagens eerder opstelden op het Zwarte Plein bij het gebouw van De Eendracht en eindigden bij de DRU, is dit nu niet meer het geval. "De optocht begint én eindigt dit jaar op het Zwarte Plein", aldus Daals. De route van de optocht gaat langs de drie schutterijen. De bedoeling is dat de optocht elk jaar bij een andere schutterij start en eindigt. "Er komt een roulatiesysteem", legt Daals uit. "Nu gaan we naar De Eendracht, volgend jaar naar Sint Hubertus en het jaar erop naar Sint Joris."

Doel van de verandering is om één groot feest maken van het Ulftse carnaval. Daals: "Eerder ging iedereen na de prijsuitreiking in de Popzaal op het DRU-terrein gelijk naar een eigen feestje. Door in de schuttersgebouwen te blijven hopen we op een gezellig feest met alle groepen.” Voor schutterij De Eendracht betekent het dat ze de start van de optocht nu maar eens in de drie jaar mogen organiseren. “Het is natuurlijk jammer, maar we werken graag mee aan dingen als het goed is voor de gemeenschap”, zegt voorzitter Theo Overgoor. “Daar staan wij als Eendracht voor.”

'Kwaliteit hoger dan voor corona'
De Iseldonkse optocht start zondag 19 februari op het carnavaleske tijdstip van 13.11 uur. Volgens de organisatie was het nog even spannend of er voldoende deelnemers zouden zijn. "Maar het is helemaal goed gekomen”, zegt Daals. “We zitten op het niveau van voor corona, de kwaliteit is zelfs hoger.”

Foto: Stichting Iseldonk

Lees ook

SinderenBlur

Automobilist mist bocht en schampt boom bij Sinderen

Een automobilist is zondagmiddag tegen een boom gebotst in het buitengebied van Sinderen. Bij het ongeval zijn geen gewonden gevallen.

LangeMannen Doetinchem foto Omroep GLD

Van Orion naar Oranje: jeugdvrienden beleven volleybalsprookje in Doetinchem

In een goed gevulde Topsporthal in Doetinchem heeft het Nederlands volleybalteam afgelopen weekend overtuigend gewonnen. De ploeg van bondscoach Joel Banks won in de CEV European League met 3-0 van Georgië en ook met 3-0 van Slowakije. Banks gunde bijna zijn hele selectie speeltijd, waardoor ook de nieuwe generatie internationals zich nadrukkelijk kon laten zien.

WhatsApp Image 2026-06-14 at 11.56.48

Auto brandt uit in Doetinchem, mogelijke brandstichting

Een auto aan de Schimmelpennincklaan in Doetinchem is in de nacht van zaterdag 13 op zondag 14 juni uitgebrand. De politie houdt rekening met brandstichting.

WhatsApp Image 2026-06-15 at 09.21.29

Wielrenner hard ten val in Stokkum, mogelijke aanrijding

Een wielrenner kwam zaterdagmiddag hard ten val op de ’s-Heerenbergseweg in Stokkum. Dat gebeurde nadat een auto met hoge snelheid over de weg. De man is gewond naar het ziekenhuis in Doetinchem gebracht.

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.