Ulft, Netherlands

Ulftse carnaval bundelt krachten met schutterijen

De Ulftse carnavalsvereniging Iseldonk gaat intensiever samenwerken met de drie schutterijen die het dorp rijk is. Schuttersgilde Sint Joris, schuttersgilde Sint Hubertus en schutterij De Eendracht krijgen een meer prominente rol in de carnavalsoptocht.
Bart Sollman | 6 februari 2023 16:21 | Aangepast op 6 februari 2023 16:21
"We gaan echt de krachten bundelen", zegt Marielle Daals, verantwoordelijk voor de optocht binnen de carnavalsvereniging. Waar de wagens eerder opstelden op het Zwarte Plein bij het gebouw van De Eendracht en eindigden bij de DRU, is dit nu niet meer het geval. "De optocht begint én eindigt dit jaar op het Zwarte Plein", aldus Daals. De route van de optocht gaat langs de drie schutterijen. De bedoeling is dat de optocht elk jaar bij een andere schutterij start en eindigt. "Er komt een roulatiesysteem", legt Daals uit. "Nu gaan we naar De Eendracht, volgend jaar naar Sint Hubertus en het jaar erop naar Sint Joris."

Doel van de verandering is om één groot feest maken van het Ulftse carnaval. Daals: "Eerder ging iedereen na de prijsuitreiking in de Popzaal op het DRU-terrein gelijk naar een eigen feestje. Door in de schuttersgebouwen te blijven hopen we op een gezellig feest met alle groepen.” Voor schutterij De Eendracht betekent het dat ze de start van de optocht nu maar eens in de drie jaar mogen organiseren. “Het is natuurlijk jammer, maar we werken graag mee aan dingen als het goed is voor de gemeenschap”, zegt voorzitter Theo Overgoor. “Daar staan wij als Eendracht voor.”

'Kwaliteit hoger dan voor corona'
De Iseldonkse optocht start zondag 19 februari op het carnavaleske tijdstip van 13.11 uur. Volgens de organisatie was het nog even spannend of er voldoende deelnemers zouden zijn. "Maar het is helemaal goed gekomen”, zegt Daals. “We zitten op het niveau van voor corona, de kwaliteit is zelfs hoger.”

Foto: Stichting Iseldonk

Lees ook

Carnavalshits op maat: Michel Wolsink helpt verenigingen aan hun kraker

Zelf doet hij niet mee met de Kachelhöltjes carnavalskrakertrofee, maar tóch is hij er elk jaar bij ...

Race tegen de klok voor Leutekums Gala door sneeuw: ‘Nog flink doorwerken’

Het was even spannend of het überhaupt zou lukken, maar langzaam maar zeker verrijst er een grote te...

Weerboer Gerrit Vossers verwacht koude dagen voor oud en nieuw

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Eerdere maatregelen blijken niet genoeg, nu ook drempels op DRU Industriepark

De gemeente Oude IJsselstreek gaat verkeersdrempels plaatsen op het DRU Industriepark. Nog steeds ko...

DRU Industriepark stelt interim bestuurder aan, zoektocht naar vaste bestuurder volgt

Het DRU Industriepark heeft per direct een interim bestuurder aangesteld. Cleo Sissingh gaat de func...

Geen plek meer in Ulft voor Mini Manna? Zoektocht naar nieuwe locatie voor winkel

Stichting Mini Manna dreigt uit Ulft te verdwijnen. Op de huidige locatie komen woningen, waardoor h...