gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulftse carnaval bundelt krachten met schutterijen

e7f9b939d35ee7032f2321f75fb94c71

De Ulftse carnavalsvereniging Iseldonk gaat intensiever samenwerken met de drie schutterijen die het dorp rijk is. Schuttersgilde Sint Joris, schuttersgilde Sint Hubertus en schutterij De Eendracht krijgen een meer prominente rol in de carnavalsoptocht.

Bart Sollman |
"We gaan echt de krachten bundelen", zegt Marielle Daals, verantwoordelijk voor de optocht binnen de carnavalsvereniging. Waar de wagens eerder opstelden op het Zwarte Plein bij het gebouw van De Eendracht en eindigden bij de DRU, is dit nu niet meer het geval. "De optocht begint én eindigt dit jaar op het Zwarte Plein", aldus Daals. De route van de optocht gaat langs de drie schutterijen. De bedoeling is dat de optocht elk jaar bij een andere schutterij start en eindigt. "Er komt een roulatiesysteem", legt Daals uit. "Nu gaan we naar De Eendracht, volgend jaar naar Sint Hubertus en het jaar erop naar Sint Joris."

Doel van de verandering is om één groot feest maken van het Ulftse carnaval. Daals: "Eerder ging iedereen na de prijsuitreiking in de Popzaal op het DRU-terrein gelijk naar een eigen feestje. Door in de schuttersgebouwen te blijven hopen we op een gezellig feest met alle groepen.” Voor schutterij De Eendracht betekent het dat ze de start van de optocht nu maar eens in de drie jaar mogen organiseren. “Het is natuurlijk jammer, maar we werken graag mee aan dingen als het goed is voor de gemeenschap”, zegt voorzitter Theo Overgoor. “Daar staan wij als Eendracht voor.”

'Kwaliteit hoger dan voor corona'
De Iseldonkse optocht start zondag 19 februari op het carnavaleske tijdstip van 13.11 uur. Volgens de organisatie was het nog even spannend of er voldoende deelnemers zouden zijn. "Maar het is helemaal goed gekomen”, zegt Daals. “We zitten op het niveau van voor corona, de kwaliteit is zelfs hoger.”

Foto: Stichting Iseldonk

Lees ook

EsbroXXL0

Lange rijen bij opening Esbro Shop XXL in Wehl: 'Wat gebeurt hier?'

Lange rijen, een volle winkel en winkelkarren die tot de rand gevuld zijn. De Esbro Shop XXL van kippenslachterij Esbro opende woensdagochtend zijn deuren in het hart van Wehl. Door de toenemende drukte was een verhuizing naar een grotere locatie onvermijdelijk. Die werd gevonden in het voormalige pand van de Boni. Al vroeg stonden klanten in de rij om onder meer hun kipproducten in te slaan.

ColaitieAkkoord0

Coalitieakkoord Bronckhorst ondertekend: compromissen op windmolens en asiel

Het heeft even geduurd, maar er is witte rook in Bronckhorst. Als laatste Achterhoekse gemeente is er woensdag een coalitieakkoord gepresenteerd. Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB), VVD, D66 en PRO moesten op cruciale onderwerpen de nodige compromissen sluiten.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 20.11.59

Honderden grasmaaiers scheuren over Zwarte Cross-terrein: ‘Machtig mooi’

‘ZITMAAIERS VERENIGT U!’, met die oproep hoopte de organisatie zoveel mogelijk krachten te verzamelen op het festivalterrein van de Zwarte Cross. Er werd massaal gehoor gegeven, ruim driehonderd fanatieke maaiers maakten het festivalterrein kort. Bram van Bronkhorst, organisatie: “Volgens mij is dit een wereldrecord.”

TERBORGSEWEG DRONE0

Klachtensysteem, extra toezicht en overleg moeten risico’s asielopvang Doetinchem beperken

De opening van de asielopvanglocatie aan de Terborgseweg in Doetinchem komt steeds dichterbij. Eerder werd een risicoanalyse gepubliceerd waarin tientallen mogelijke risico’s op het gebied van veiligheid en leefbaarheid werden benoemd. Inmiddels heeft de gemeente een beheerplan vastgesteld met concrete maatregelen die moeten voorkomen dat deze risico’s daadwerkelijk ontstaan.

Schermafbeelding 2026-07-08 114341

Automobilist knalt achterop busje op Hengeloseweg in Vorden

Bij een ongeval op de Hengeloseweg in Vorden is een automobilist woensdagochtend hard achterop een busje geknald. De bestuurder zag te laat dat het busje stopt voor een afslaande auto.

WhatsApp Image 2026-07-07 at 21.26.02

Man maakt kampvuur in bos Beek, hardlopers bellen hulpdiensten

Hardlopers moesten dinsdagavond tegen 20.30 uur even twee keer kijken toen ze bezig waren met hun rondje door het bos bij Beek. Aan de rand van het droge bospad zat een man rustig bij zijn zelfgemaakte kampvuur. De hardlopers schakelden de hulpdiensten in, de man was zich van geen kwaad bewust.