gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulftse carnaval bundelt krachten met schutterijen

e7f9b939d35ee7032f2321f75fb94c71

De Ulftse carnavalsvereniging Iseldonk gaat intensiever samenwerken met de drie schutterijen die het dorp rijk is. Schuttersgilde Sint Joris, schuttersgilde Sint Hubertus en schutterij De Eendracht krijgen een meer prominente rol in de carnavalsoptocht.

Bart Sollman |
"We gaan echt de krachten bundelen", zegt Marielle Daals, verantwoordelijk voor de optocht binnen de carnavalsvereniging. Waar de wagens eerder opstelden op het Zwarte Plein bij het gebouw van De Eendracht en eindigden bij de DRU, is dit nu niet meer het geval. "De optocht begint én eindigt dit jaar op het Zwarte Plein", aldus Daals. De route van de optocht gaat langs de drie schutterijen. De bedoeling is dat de optocht elk jaar bij een andere schutterij start en eindigt. "Er komt een roulatiesysteem", legt Daals uit. "Nu gaan we naar De Eendracht, volgend jaar naar Sint Hubertus en het jaar erop naar Sint Joris."

Doel van de verandering is om één groot feest maken van het Ulftse carnaval. Daals: "Eerder ging iedereen na de prijsuitreiking in de Popzaal op het DRU-terrein gelijk naar een eigen feestje. Door in de schuttersgebouwen te blijven hopen we op een gezellig feest met alle groepen.” Voor schutterij De Eendracht betekent het dat ze de start van de optocht nu maar eens in de drie jaar mogen organiseren. “Het is natuurlijk jammer, maar we werken graag mee aan dingen als het goed is voor de gemeenschap”, zegt voorzitter Theo Overgoor. “Daar staan wij als Eendracht voor.”

'Kwaliteit hoger dan voor corona'
De Iseldonkse optocht start zondag 19 februari op het carnavaleske tijdstip van 13.11 uur. Volgens de organisatie was het nog even spannend of er voldoende deelnemers zouden zijn. "Maar het is helemaal goed gekomen”, zegt Daals. “We zitten op het niveau van voor corona, de kwaliteit is zelfs hoger.”

Foto: Stichting Iseldonk

Lees ook

taalambassadeurs

Wethouder kijkt na belletje even verstoord op: ‘Dat is automatische intelligentie’

Het eerste belletje is dinsdagavond voor raadslid Jan Peters van het CDA in Berkelland. “Pumptrackbaan?”, herhaalt hij, en moet even nadenken: “Euh… Dat is een baan voor jeugd met fietsen en BMX’en, waar ze hun vrije tijd doorbrengen.”

Neede Parallelweg 90 Oekraïners

Berkelland wil opvang maximaal zeventig Oekraïners in Neede

De gemeente Berkelland wil in Neede maximaal zeventig Oekraiense ontheemden opvangen voor de duur van maximaal vijf jaar, met een optie tot verlenging. De beoogde locatie is een pand van een voormalig garagebedrijf aan de Parallelweg 90, dat door een bedrijf in camperonderdelen in gebruik is geweest.

arriva3

Staking legt woensdag openbaar vervoer plat in de Achterhoek

Door een 24 uurs-staking kunnen reizigers in de Achterhoek woensdag geen gebruik maken van het openbaar vervoer. Vakbond FNV geeft aan dat de staking een actie is tegen de bezuinigingen op sociale zekerheid van OV-personeel.

Rechtbank Arnhem  goede

Matrozen bestraft voor livestream van seks met collega

Twee matrozen uit Lochem en Vorden hebben maandag taakstraffen gekregen voor het maken en verspreiden van beeldmateriaal van een seksuele ontmoeting met een vrouwelijke collega. Tien tot vijftien collega's volgden de vrijpartij via een livestream.

TenneT

Elektriciteitsstation Langerak op lijst mogelijke doelwitten Duitse klimaatactivist

Het elektriciteitsstation van TenneT in Langerak nabij Doetinchem zou op een lijst staan als mogelijk doelwit van een Duitse klimaatactivist. De man werd gezocht voor meerdere sabotagepogingen op het energienet in Duitsland, maar werd dinsdagochtend opgepakt. Dat meldt de NOS op basis van berichtgeving van de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung.

steenlochem0

Gedenksteen markeert nieuw hoofdstuk voor Lochemse tafeltennisvereniging

Tafeltennisvereniging De Toekomst uit Lochem heeft vrijdag 4 september een speciaal gedenksteen in de nieuwe sporthal gemetseld. Ruim anderhalf jaar geleden werd de oude hal verwoest door een brand en moest worden gesloopt. Voorzitter Jan Slagt blikt terug op een moeilijke periode.