gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulftse avondvierdaagse van start met feestelijke 'Dag van Varsselder'

59dda8c92729d5fcbf5b9e1bdf4fda7d.jpg

Een kleine tweeduizend wandelaars zijn woensdagavond gestart aan de 54ste editie van de Ulftse Avondvierdaagse. Waar de Nijmeegse vierdaagse de dag van Cuijk, of de dag van Wijchen heeft, begint de Ulftse vierdaagse tegenwoordig met de dag van Varsselder. Het feest in het dorp wordt elk jaar groter.

Bart Sollman |  | Aangepast op
“Het begon op een klein veldje voor de kerk, inmiddels is het steeds groter evenement geworden. Dit jaar met ballonnenboog, een dweilorkest en veel publiek”, zegt Leo Jansen, één van de initiatiefnemers. Het is inderdaad een feestje in Varsselder woensdagavond. Het bier vloeit rijkelijk en het toegestroomde publiek, een paar honderd man, doet gezellig mee met de muziek. “We doen het voor de lach op het gezicht van de wandelaars, dat geeft zoveel voldoening”, aldus Jansen.

Toon Tomberg van de organisatie is dan ook heel blij met de manier hoe het dorp zich inzet voor de vierdaagse: “Varsselder is voor ons een voorbeeld. Ze maken er met veel vrijwilligers echt een feestje van. Daar komen de mensen echt op af.” Vrijwilliger van ’t Dorpshuus, Peter Kock, daagt de andere kernen dan ook uit: “Wij bijten het spits hier af in Varsselder, laat ze hier maar eens komen kijken hoe het moet, dan kunnen de andere dorpen het dunnetjes overdoen.

Nog meer feest
Tomberg ziet dat dorpen als Silvolde en Gendringen ook initiatieven hebben voor langs de route. "Muziekverenigingen staan daar ook langs de route muziek te maken, zo wordt het in alle kernen dadelijk een feestje." De organisatie doet zelf ook een duit in het zakje. Tomberg: "Vrijdagavond organiseren we een avond in de festivalsfeer op het DRU industriepark met muziek, een hapje en een drankje. Vorig jaar was dat al een succes, nu hopen we op nog meer bezoekers."

Lees ook

Gijssel0.png

In plaats van opgeheven hoofd met staart tussen de benen weg

COMMENTAAR / Arjen van Gijssel is per direct gestopt als wethouder namens het CDA in Berkelland. De Ruurlose bestuurder zegt ‘ruimte te willen maken’; niet alleen voor een opvolger ‘om verder te bouwen’, maar ook voor zijn eigen welzijn en dat van zijn gezin.

DSC02388.jpg

Organisatie Dwars deur Zelhem wil meer na succesvolle tweede editie

Ruim 800 deelnemers fietsten vrijdagavond tijdens Dwars deur Zelhem door winkels, autogarages, fabriekshallen en koeienstallen. Zelhemmers kregen op een sportieve manier een uniek kijkje achter de schermen bij bedrijven, waar je normaal gesproken niet zomaar naar binnen loopt.

aanrijding.jpg

Personenauto zwaar beschadigd bij botsing met busje in ’s-Heerenberg

Bij een aanrijding tussen een personenauto en een busje zijn maandagavond op de Ulenpasweg in ’s-Heerenberg twee voertuigen met elkaar in botsing gekomen. Het busje kreeg geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.

WhatsApp Image 2026-05-11 at 16.43.04.jpeg

Botsing tussen lesauto en schakelbrommer in Doetinchem

Bij een verkeersongeval op de kruising van de Melkweg met de C. Missetstraat in Doetinchem is maandagmiddag een lesauto in botsing gekomen met een schakelbrommer.

Lambregts20.jpg

Lambregts stopt na twaalf jaar als wethouder van Doetinchem: ‘Ik ga nu wat vaker thuis zijn'

Ingrid Lambregts stopt na twaalf jaar als wethouder van de gemeente Doetinchem. De 63-jarige CDA-bestuurder was sinds 2014 verantwoordelijk voor onder meer woningbouw, ruimtelijke ontwikkeling en later ook asielbeleid. In die periode veranderde Doetinchem van een gemeente die rekening hield met krimp naar een stad die inzet op groei en woningbouw.

WhatsApp Image 2026-05-11 at 15.22.25.jpeg

VV Vorden neemt vernieuwde sportaccommodatie in gebruik, maar kijkt alweer vooruit

De vernieuwde sportaccommodatie van VV Vorden is afgelopen zaterdag feestelijk in gebruik genomen. Met een feestelijk openingsmoment werd het zogenaamde ‘Masterplan B’ afgerond, tot vreugde van voorzitter Jarno Messing. Volgens hem zit er echter nog wel meer in het vat.