gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Ulft neemt afscheid van Wesenthorst

6b0bed3c5502b39b2596e332eb801a8e

Oud-leerlingen, docenten en andere medewerkers hebben deze week afscheid genomen van de locatie Wesenthorst van het Almende College in Ulft. Sinds de jaren '80 werd onderwijs gegeven in het gebouw en met een laatste rondgang konden belangstellenden nog één keer herinneringen ophalen.

Redactie REGIO8 |

"We hebben drie tijdvakken gemaakt", legt docent Willy Sanders de opstelling van de expositie in de school uit. "Te beginnen met 1984 en dat loopt door tot 2021. Met al die tijdvakken laten we zien wat er zoal is gebeurd. Dat varieert van een bouwtekening, tot foto's en beeldmateriaal van allerlei activiteiten. Met daarbij tekst, zodat men het geheugen kan opfrissen en weet wat er toen is gebeurd." Naast de rondgang door de school werd er woensdagavond afscheid genomen met een livestream en vloog er een vliegtuig met 'Wesenthorst Ajuus' over Ulft. Sanders sprak met veel oud-leerlingen en docenten en merkte dat veel van hen mooie herinneringen aan de Wesenthorst hadden. Zij loofden één onderdeel in het bijzonder. "De activiteiten buiten de school versterken het warme gevoel dat we altijd hebben willen uitstralen", aldus Sanders.

De docent zelf houdt warme herinneringen over aan het begeleiden van een geestelijk gehandicapte leerling, die uiteindelijk zijn opleiding op de school wist te voltooien: "Dat is iets dat ik van dichtbij heb meegemaakt. Als teamleider, maar ook als een soort buddy. Samen met Toon Kanters hebben we hem vijf jaar begeleid. Op zijn niveau in een gewone school. Hij is ongewoon, maar werd gewoon geaccepteerd en staat nu volop in de maatschappij."

Definitief op slot
Vrijdag gaat definitief de sleutel in het slot en zal het onderwijs op de andere locaties van het Almende gevolgd gaan worden. Het afscheid na bijna veertig jaar middelbaar onderwijs in Ulft zal volgens Sanders voor gemengde gevoelens zorgen. "Een lach als ik denk aan de mooie dingen die we met elkaar hebben kunnen delen", aldus Sanders. "Maar ook met weemoed en een traantje dat het nu moet sluiten."

Foto: REGIO8

Lees ook

68caf230-55b4-4a3c-ac33-7773acdd27c7

De Graafschap wint met verzorgd voetbal verdiend van FC Volendam

De Graafschap heeft een verrassende overwinning geboekt in Volendam. De ploeg van Thomas Duivenvoorden zorgde door doelpunten van Donny Warmerdam en Joran Hardeman voor een verdiende uitoverwinning: 1-2.

WMM_2879

Zelhemse voetbalclub zet eerste stap richting nieuw sportpark met verkoop veld

De Zelhemse voetbalclub ZZC’20 is akkoord gegaan met de verkoop van veld acht aan de gemeente Bronckhorst. ZZC’20 heeft hierdoor 1,5 miljoen euro te besteden, dat voorlopig apart wordt gehouden voor de mogelijke realisatie van een nieuwe sportpark.

Kunstverkoop 1

Te weinig plek voor alle kunst in nieuw Slingeland Ziekenhuis: ruim 300 werken te koop

Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem gaat komend jaar verhuizen, zo ook de kunst die in de gangen van het ziekenhuis hangt. Doordat het nieuwe ziekenhuis minder wanden heeft, kan een deel van de kunstcollectie niet mee naar de nieuwbouw. Stichting Vrienden van het Slingeland organiseert daarom een kunstverkoop.

Gerritvossers4200

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een grijs en mistig weekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Vanuit de kerk in Megchelen voorspelt de weerboer een mistig en grijs weekend.

eerie-urban-street-at-night-with-fog-2026-09-24-11-14-29-utc-1140x620

Onveilige plekken melden: Bocholt opent een meldpunt

Inwoners van Bocholt kunnen binnenkort online aan de gemeente doorgeven op welke plekken zij zich onveilig voelen. Dat heeft afdelingshoofd Martin Wolters aangekondigd in de commissie voor Openbare Veiligheid, Orde en Brandweer. Het meldpunt is deze maandin op bocholt.de beschikbaar komen. De aanleiding is een gezamenlijk verzoek van CDU en Groenen.

Marco Bennink

Wethouder Bennink opgelucht ondanks omzetten DRU-subsidie in lening

Waar het college vroeg om een subsidie van 573.144 euro, kiest de raad voor een lening van 600.000 euro. Hoewel het een ander plan is dan wat portefeuillehouder Bennink in gedachten had, kan hij zeker leven met de uitkomst. Hij is zelfs opgelucht.