gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Uitstoot van sneltrein tussen Arnhem en Doetinchem onderzocht

65d7f067e33f7cb590711148a67f53bb

In opdracht van de provincie wordt de komende maand onderzocht wat de stikstofuitstoot van de RegioExpres is. Om de sneltrein tussen Doetinchem en Arnhem, die daarna als stoptrein doorrijdt, definitief in te passen is onderzoek nodig naar het effect van de treinverbinding op Natura2000-gebieden.

Jasper Hazelaar |
Het onderzoek is nodig omdat er geen betrouwbare gegevens zijn van de uitstoot van regionale dieseltreinen. Het gaat volgens de provincie om een proef, waarbij zowel de stikstof- als CO2-uitstoot van gewone diesel en van plantaardige HVO-diesel wordt gemeten in Arriva-treinen. Deze test is maandag gestart door sensoren te plaatsen in de uitlaat van een treinstel. Tot en met 24 augustus rijdt deze op de HVO-brandstof, daarna wordt de uitstoot van gewone diesel gemeten. Eind september worden de sensoren vervolgens weer verwijderd.

De resultaten van de proef worden gebruikt voor het toekomstige inpassingsplan. Het ontwerp hiervan moet voor het einde van het jaar ter inzage worden gelegd. De RegioExpres wordt volgens de provincie niet voor 2027 onderdeel van de dienstregeling. De verbinding doet dienst als sneltrein tussen Arnhem en Doetinchem en rijdt vervolgens als stoptrein verder naar Winterswijk.

150 miljoen euro
De RegioExpres is een nadrukkelijke wens van bestuurders in de Achterhoek, die al meerdere malen in Den Haag aanklopten voor steun. Vorig jaar kwam met een toezegging van 75 miljoen euro vanut het Rijk de financiering rond, nadat de provincie eerder al hetzelfde bedrag uittrok. De reistijd tussen de Achterhoek en Arnhem wordt daarmee met dertien minuten verkort. Voor reizigers richting de Randstad levert de RegioExpres een tijdswinst van twintig minuten op.

Foto: REGIO8

Lees ook

MarkDiemers0

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap: 'Samen één zijn met de supporters'

Mark Diemers keert terug bij De Graafschap. De Doetinchemmers hebben de 32-jarige middenvelder per direct toegevoegd aan de selectie. De transfervrije Fries tekent een contract tot medio 2028 in Doetinchem.

Scheepvaart0

IJssel in de Achterhoek deels eenrichtingsverkeer door extreem laag water

Schepen kunnen vanaf vrijdag op de IJssel tussen Zutphen en Westervoort nog maar één kant op varen. Door het lage water is de vaargeul op sommige plekken te smal en te ondiep voor tweerichtingsverkeer, meldt Rijkswaterstaat. Schepen mogen alleen nog richting Arnhem varen.

Slaapkamerbrand Orion Lichtenvoorde

Slaapkamerbrand Lichtenvoorde snel onder controle

Aan de Orion in Lichtenvoorde heeft donderdagochtend een brand gewoed in een slaapkamer. Bij de brand zijn geen gewonden gevallen. Over de oorzaak van de brand is niets bekend.

b9128a33fe59b72bfdf49dfdf109d385

Beruchte flexflitser deelt 649 boetes uit aan Gaanderenseweg in Doetinchem

De flexflitser aan de Gaanderenseweg in Doetinchem heeft in acht weken tijd 649 snelheidsovertredingen geregistreerd. Dat zijn er beduidend minder dan op de eerdere locatie aan de Rijksweg in Gaanderen, waar ruim 14.000 boetes werden uitgedeeld.

bebording afzetting  Eltenseweg

Grensfuik op A12 verdwijnt vrijdag, Eltenseweg 30 september weer open in twee richtingen

De gemeente Montferland brengt de Eltenseweg tussen Beek en Elten op woensdag 30 september terug naar de situatie van vóór de grenscontroles op de A12. Vanaf die dag kan het verkeer er weer in beide richtingen de grens over. De borden die nu eenrichtingsverkeer aangeven of het verkeer omleiden, worden weggehaald. De reden is dat de Duitse autoriteiten de grenscontroles anders gaan uitvoeren. De huidige vaste controleplek op de A12 vervalt daarmee.

Koemstraat

Geen betaalbaar huis in de Achterhoek? Over de grens lonkt ‘goedkoop’, maar ook regelwerk

Een eigen huis in de Achterhoek? Voor veel starters is het onvindbaar of onbetaalbaar. De Achterhoekse Woondeal laat zien dat de bouw het tekort voorlopig niet inhaalt. Een paar kilometer verderop, over de grens, liggen huizen die wél binnen bereik zijn. Een uitweg, misschien zelfs een tussenstap. Maar hoeveel regelwerk heb je daarvoor over?