Ulft, Netherlands

Uitstoot van sneltrein tussen Arnhem en Doetinchem onderzocht

In opdracht van de provincie wordt de komende maand onderzocht wat de stikstofuitstoot van de RegioExpres is. Om de sneltrein tussen Doetinchem en Arnhem, die daarna als stoptrein doorrijdt, definitief in te passen is onderzoek nodig naar het effect van de treinverbinding op Natura2000-gebieden.
Jasper Hazelaar | 15 augustus 2023 09:42 | Aangepast op 15 augustus 2023 09:42
Het onderzoek is nodig omdat er geen betrouwbare gegevens zijn van de uitstoot van regionale dieseltreinen. Het gaat volgens de provincie om een proef, waarbij zowel de stikstof- als CO2-uitstoot van gewone diesel en van plantaardige HVO-diesel wordt gemeten in Arriva-treinen. Deze test is maandag gestart door sensoren te plaatsen in de uitlaat van een treinstel. Tot en met 24 augustus rijdt deze op de HVO-brandstof, daarna wordt de uitstoot van gewone diesel gemeten. Eind september worden de sensoren vervolgens weer verwijderd.

De resultaten van de proef worden gebruikt voor het toekomstige inpassingsplan. Het ontwerp hiervan moet voor het einde van het jaar ter inzage worden gelegd. De RegioExpres wordt volgens de provincie niet voor 2027 onderdeel van de dienstregeling. De verbinding doet dienst als sneltrein tussen Arnhem en Doetinchem en rijdt vervolgens als stoptrein verder naar Winterswijk.

150 miljoen euro
De RegioExpres is een nadrukkelijke wens van bestuurders in de Achterhoek, die al meerdere malen in Den Haag aanklopten voor steun. Vorig jaar kwam met een toezegging van 75 miljoen euro vanut het Rijk de financiering rond, nadat de provincie eerder al hetzelfde bedrag uittrok. De reistijd tussen de Achterhoek en Arnhem wordt daarmee met dertien minuten verkort. Voor reizigers richting de Randstad levert de RegioExpres een tijdswinst van twintig minuten op.

Foto: REGIO8

Lees ook

Hulpverleners bekogeld met vuurwerk tijdens oudejaarsnacht in Doetinchem

Er waren afgelopen oudejaarsdag grote zorgen over de openbare orde en veiligheid in Doetinchem. In d...

Auto volledig uitgebrand in Doetinchem door mogelijk brandstichting

Een geparkeerde auto is donderdagnacht in brand gevlogen in Doetinchem. De politie gaat uit van bran...

Vreugdevuur in Doetinchem zorgt voor tijdelijke verkeershinder

Een vreugdevuur heeft woensdagavond tijdelijk voor verkeershinder gezorgd in Doetinchem. Het vuur wa...

Persoon geslagen met stalen buis in Doetinchem

In de nacht van maandag op dinsdag is in Doetinchem een persoon geslagen met een stalen buis. Het sl...

Dubbel gevoel bij start vuurwerkverkoop in Achterhoek: 'De gezelligste dagen van het jaar'

De vuurwerkverkoop voor consumenten in Nederland is gestart. Hoewel het voor Juul Houwer, eigenaar v...

REGIO8 - Jaaroverzicht 2025 #2

In dit jaaroverzicht kijken we terug op de momenten die 2025 in de Achterhoek hebben gekenmerkt. Van...