gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Uitstoot van sneltrein tussen Arnhem en Doetinchem onderzocht

65d7f067e33f7cb590711148a67f53bb

In opdracht van de provincie wordt de komende maand onderzocht wat de stikstofuitstoot van de RegioExpres is. Om de sneltrein tussen Doetinchem en Arnhem, die daarna als stoptrein doorrijdt, definitief in te passen is onderzoek nodig naar het effect van de treinverbinding op Natura2000-gebieden.

Jasper Hazelaar |
Het onderzoek is nodig omdat er geen betrouwbare gegevens zijn van de uitstoot van regionale dieseltreinen. Het gaat volgens de provincie om een proef, waarbij zowel de stikstof- als CO2-uitstoot van gewone diesel en van plantaardige HVO-diesel wordt gemeten in Arriva-treinen. Deze test is maandag gestart door sensoren te plaatsen in de uitlaat van een treinstel. Tot en met 24 augustus rijdt deze op de HVO-brandstof, daarna wordt de uitstoot van gewone diesel gemeten. Eind september worden de sensoren vervolgens weer verwijderd.

De resultaten van de proef worden gebruikt voor het toekomstige inpassingsplan. Het ontwerp hiervan moet voor het einde van het jaar ter inzage worden gelegd. De RegioExpres wordt volgens de provincie niet voor 2027 onderdeel van de dienstregeling. De verbinding doet dienst als sneltrein tussen Arnhem en Doetinchem en rijdt vervolgens als stoptrein verder naar Winterswijk.

150 miljoen euro
De RegioExpres is een nadrukkelijke wens van bestuurders in de Achterhoek, die al meerdere malen in Den Haag aanklopten voor steun. Vorig jaar kwam met een toezegging van 75 miljoen euro vanut het Rijk de financiering rond, nadat de provincie eerder al hetzelfde bedrag uittrok. De reistijd tussen de Achterhoek en Arnhem wordt daarmee met dertien minuten verkort. Voor reizigers richting de Randstad levert de RegioExpres een tijdswinst van twintig minuten op.

Foto: REGIO8

Lees ook

WillemienUilen10

Uilen helpen Willemien Weerman door zware periode heen

Adamo zingt C’est ma vie en voor haar klinkt het Franse chanson uit de muziekbox misschien wel als C’est la vie. Ze is ongeneeslijk ziek en heeft dat mede door het tekenen en het schilderen van uilen een plek gegeven. Willemien Weerman exposeert vanaf zaterdag met haar ‘uilen’ in haar woonplaats Hengelo.

BoumansGrenscontrole

Boumans opnieuw kritisch op Duitse grenscontroles: ‘Doe het dan verder van de grens’

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem blijft zich verzetten tegen de manier waarop Duitsland de grenscontroles uitvoert. De controles zijn weer met een half jaar verlengd. Volgens de burgemeester zorgen de controles voor onnodige verkeershinder en ongelukken. Hij pleit voor controles die enkele kilometers van de grens plaatsvinden, ook al wees Duitsland dat voorstel eerder af.

droogte10

Regenachtige week lang niet genoeg tegen uitgedroogde Achterhoek

De Achterhoekse gazonnen worden door de regen deze week weer iets groener, toch is het slechts een druppel op een gloeiende plaat. Waterschap Rijn en IJssel zegt dat zelfs deze week vol buien de échte droogte niet aanpakt.

Wolf in zak

EuroScope Aflevering 5: Grenzen bepalen Europa, ook als het gaat om de wolf

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laat zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. In de vijfde en laatste aflevering staat de invloed van landsgrenzen centraal. Dat wordt zichtbaar bij de instandhouding van de wolf, de leveringszekerheid van medicijnen en zelfs bij een ruiterpad.

Grenscontroles Duitsland

Duitsland verlengt omstreden grenscontroles opnieuw met half jaar

De Duitse grenscontroles worden met zes maanden verlengd, tot in ieder geval half maart 2027. Minister Dobrindt van Binnenlandse Zaken heeft dat meegedeeld aan de Europese Commissie, zegt hij tegen Bild.

25-DSC09594

De Graafschap doet zaken met Juventus: Italiaan Gabriele Finocchiaro gehuurd

De Graafschap neemt Gabriele Finocchiaro op huurbasis over van de Italiaanse grootmacht Juventus. De Doetinchemmers hebben een optie tot koop bedongen.