Ulft, Netherlands

Tweehonderd asielzoekers op weg naar Doetinchem

Ruim tweehonderd asielzoekers worden vanaf zondag tijdelijk opgevangen in de crisisnoodopvang nabij het station in Doetinchem. Burgemeester Mark Boumans vindt dat zijn gemeente verantwoordelijkheid neemt gezien de situatie bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, maar waarschuwt tegelijkertijd voor mogelijke overlast voor inwoners.
Serena Speet | Michiel Eberwijn | 26 augustus 2022 19:56 | Aangepast op 26 augustus 2022 19:56
“Je kunt onder de tafel duiken en net doen of er niks aan de hand is, maar dat leek ons niet verstandig”, zegt burgemeester Mark Boumans. De gemeente verwacht zondag ruim tweehonderd asielzoekers, voornamelijk uit Afghanistan, Syrië en Eritrea. Ze nemen intrek in 45 verschillende units die op het terrein zijn geplaatst. Er is een paviljoen voor dagactiviteiten, maar de tijdelijke bewoners zijn vrij om zich door de stad te bewegen. “Het is geen gevangenis waar we zijn”, benadrukt Boumans. “Mensen kunnen naar buiten, ze moeten zich dan wel aan- en afmelden. Wij stimuleren dat ook, mensen mogen gezien worden, want dit is ook de realiteit van 2022. Wij hopen dat het voor iedereen een fijne, prettige en rustige periode gaat worden.”

Mede door ervaringen in Ter Apel en bij het asielzoekerscentrum (azc) in Winterswijk, waarschuwt Boumans wel voor mogelijke overlast. “Er is weleens een vechtpartij, er zal weleens sprake zijn van diefstal”, geeft de burgemeester aan. “Dat kan hier ook zomaar gebeuren. Als we het weten, moeten we er ook naar handelen en er adequaat op reageren. De gemeente is de baas. Dus als wij denken dat er mensen zijn die de boel lopen te verzieken, ook voor de anderen, kunnen we ze aan het jasje oppakken en buiten de gemeente zetten. Dat zullen we ook doen.”

‘Langjarig een bijdrage leveren’
De noodopvang bij het station bestaat volgens de gemeente in ieder geval tot het einde van het jaar. Doetinchem hoopt in de toekomst nog altijd een asielzoekerscentrum voor ongeveer tweehonderd asielzoekers te realiseren. “Dit kost heel veel geld”, zegt Boumans over de tijdelijke locatie. “Ik had liever voor al dat geld nu al een permanent azc gerealiseerd waarvan ze tot nu toe steeds zeggen dat het te duur is omdat je minstens vierhonderd personen moet hebben. Dus ik hoop dat we daarin stappen maken, want dan wil Doetinchem langjarig een bijdrage leveren.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Vierde landstitel lonkt voor Orion Stars na tweede overwinning op Lycurgus

Orion Stars uit Doetinchem heeft zich een ideale uitgangspositie verschaft voor het binnenhalen van ...

Bocholts laatste ooggetuigen beschrijven het einde van de oorlog in een volledig gebombardeerde stad

"Die voortdurende luchtalarmen waren voor ons kinderen gewoonweg vreselijk!" Indringend beschreef Ma...

Estafettelopers Doetinchem zijn binnen, vrijheid vieren kan beginnen

Na een nachtelijke estafetteloop van bijna tien uur is maandag rond 10.45 uur het vrijheidsvuur aang...

Boumans geniet nog altijd na van Koningsdag: ‘Alleen maar blije mensen gezien’

Het is inmiddels alweer een week geleden, maar op zaterdag 26 april stond heel Doetinchem op zijn ko...

Motorrijder scheurt met 189 km/u (!) over tachtigweg in Doetinchem

Een 28-jarige motorrijder is zijn rijbewijs kwijt nadat hij op dinsdag 22 april met een snelheid van...

Doetinchemse burgemeester wil start Tour de France naar de grensstreek halen

Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem wil samen met de Duitse collega’s in de grensregio de Tour ...