Omstreeks 08.30 uur kreeg de brandweer een melding van een incident in het buitengebied van Aalten. Het gaat om een grote mestsilo, dat het gewicht van de stront door de wind niet meer aankon. Een grote hoeveelheid mest liep daardoor uit de silo en verspreidde zich over het erf. De brandweer is ter plaatse gekomen en een politiehelikopter is uitgerukt om luchtfoto’s te nemen. Gemeente Aalten kwam ter plaatse om te kijken naar een oplossing.
De mest is in een watergang gestroomd, die uitkomt in de Schaarsbeek. Deze kleine watergang is afgedamd en wordt leeggepompt, vervolgens zal het schoon worden gemaakt. De mest verplaatst zich in het water via de Keizersbeek en de Aa-Strang naar de Oude IJssel en de Gelderse IJssel. Het waterschap controleert die hele traject door middel van metingen. Tot op heden zijn er volgens Waterschap Rijn en IJssel nog geen verontrustende resultaten waargenomen.
Het waterschap verwacht dat de stank op en rondom het boerenerf en in de watergangen nog een paar dagen zal aanhouden. Het water kan daardoor ook bruin kleuren en er kan sprake zijn van schuimvorming op het water.
Foto: 112achterhoek-nieuws.nl